return_links(); ?>
Літературний форум
Перейти -

ПРОСЛАВЛЯЮЧИ РІДНИЙ КРАЙ

Вже дванадцять років поспіль працює в древньому Коростені літературно-мистецька студія "Древлянка", яку очолює письменник, журналіст, головний редактор благодійної вільної газети "Вечірній Коростень" Віктор Васильчук. Здається, небагато зовсім у безмежному світовому просторові, але й немало, якщо глянути на здобутки студійців. За цей час "Древлянка" виховала трьох членів НСПУ, має в творчому портфелі чотири літературно-мистецькі альманахи, понад 50 книжок прози, поезій, пісень, здобула немало різних подяк, дипломів і грамот. Коростень може пишатися збірками українського й ромського поета, лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка Міхи Козимиренка, який переклав циганською мовою чимало поезій невмирущого Кобзаря, української і російськомовної поетеси Галини Цепкової, ветерана війни і праці Григорія Носенка, вчителя Петра Каменського, сатириків Михайла Туровця і Анатолія Каленського, місцевого композитора Миколи Гилюка, друга відомого російського майстра детективної літератури Юліана Семенова Олександра Добришкіна, відомих поетів в Україні Володимира Сидоренка, Бориса Списаренка, Леоніда Закордонця, навіть зарубіжного автора - Ральфа В. Далла. Його книгу українською мовою "Живіть, як ми, працюйте, як ми", випущену у світ газетою "Вечірній Коростень" в 1995-му році мають у своїх фондах бібліотеки міст Талідо штату Огайо та Чикаго.

Нині готуються до друку книги місцевих літераторів Лілії Бех, Світлани Бароніної, Тетяни Микитчук, Людмили Романенко та інших.

Одним з найбільших досягнень студії "Древлянка" є, безумовно, і Загальноукраїнське літературно-мистецьке свято "Просто так", що цьогоріч вже вшосте крокувало містом, приймаючи літературних гостей з багатьох куточків країни. Відтак можна впевнено сказати, що і студія і її студійці, і свято, і видані книги - не випадковість. Вони є підтвердженням того, що не зважаючи на чорнобильське лихо, люди цього поліського краю продовжують жити, народжувати дітей, літературно-мистецькі твори. Позаяк не скорити древлян нічим. Вони впевнено йдуть вперед, розбудовуючи і прославляючи рідний край, Україну, несучи майбутнім поколінням красу і незгасну життєву снагу.

Олесь ВІКТОРОВ


«Літературний форум» --


Документація "Літфоруму" Документи Контакти
© Всеукраїнська спілка "Літературний форум", 2005 р.