* * *

Невеликі міста Квебеку приймають 400 канадських солдатів, які тренуються для участі в операції НАТО в Латвії.
Солдати Збройних сил Канади тренуються в семи населених пунктах на південний захід від міста Квебек, щоб підготуватися до їхнього розгортання в Латвії в рамках операції НАТО.

* * *

Коли очі не зустрічають перешкод, серце б'ється швидше...

* * *

Ой, треба жити інакше,
бути іншим,
більше під небом
і серед дерев,
більш самотнім
і ближчим до таємниць
краси і величі.

Герман Гессе
з: Пекло можна подолати

* * *

Президент Байден називає президента Єгипту Ель-Сісі «президентом Мексики» після того, як він зробив зауваження на захист його пам’яті.

* * *

Колишній президент Бразилії Болсонару перебуває під слідством у справі про спробу державного перевороту
Колишній президент Бразилії Жаїр Болсонару перебуває під слідством у рамках розслідування ймовірної спроби державного перевороту з метою утримати його при владі, повідомив один з його колишніх помічників.

* * *

Цей гамбургер на сніданок такий смачний, Боже мій, я забув сфотографувати та доїв його! Солодкий, солоний, загалом надзвичайно непереможний і приголомшливий

Електронний бюлетень ГУ РТ 53(432)

06:40 27.02.2009

Чи потрібна католицька школа у м.Києві?

З ціллю визначення потреби у створенні католицької загальноосвітньої школи в м.Київ, ініціативна група оголосила пошук зацікавлених батьків, вчителів та добродіїв (меценатів)!

Познайомитися з концепцією та заповнити анкету можна на сайті "Сопричастя": http://soprichastie.org/

Контакти

Михайло Тимощук

“Благодійний Фонд ”Сопричастя”

info@soprichastie.org

+38 (067) 402 44 11

+38 (044) 229 35 33

http://www.soprichastie.org/

бул.Перова 1 Б

м.Київ 02125

Довідник „Інтернет для Тебе!”

В рамках проекту „Інформаційні технології для сільської громади” Жіночим інформаційно-консультативним центром (м. Житомир) при підтримці ІСАР „Єднання” за фінансування Фонду Ч.С.Мотта було випущено довідник „Інтернет для Тебе!”.

Довідник вміщує біля 200 посилань на сайти із коротким їх описом, вся інформація структурована по розділам, які відповідають інтересам певної цільової групи: пенсіонери, жінки, діти та підлітки тощо. Окремий розділ присвячено порадам початківцям для роботи в Інтернеті.

Шляхом розповсюдження довідника та проведення майстер-класів буде підвищено обізнаність представників місцевої громади про можливості мережі Інтернет, що і є основною метою проекту.

Довідник отримає кожний слухач навчальних курсів з основ роботи на комп’ютері за програмою «Світ безмежних можливостей» корпорації Microsoft (Microsoft Unlimited Potential Program), що проводиться на базі Жіночого інформаційно-консультативного центру для різних груп громади: молоді, пенсіонерів, військових, безробітних, жінок, людей з обмеженими можливостями з наданням безкоштовного доступу до Інтернет - ресурсів.

Контакти

Жіночий інформаційно-консультативний центр

wicc_iryna@ukrpost.ua

Громадянське представництво: ділимось практичним досвідом

21-22 лютого в м. Київ відбувся тренінг "Громадянське представництво: принципи, інструменти, кампанії, діяльність коаліцій".

Тренери-практики - Віктор Бобиренко (м. Суми) та Ганна Кіященко (м. Полтава)поділились з представниками ІГС м. Миколаєва, Полтави та Львова, які займаються захистом прав дітей у своїх громадах, практичним досвідом ініціювання та проведення успішних кампаній громадянського представництва.

Під час тренінгу піднімались питання етики, планування і особливо прийняття рішень під час ведення кампаній громадського представництва. Ганна Кіященко зауважила, що подібні акції можуть тривати від місяця і, навіть, до трьохсот років, але вони завжди народжують нових лідерів.

На думку Віктора Бобиренка, той, хто ініціює кампанію громадського представництва, повинен розуміти, що "нагородять не всіх, але перемога того варта".

В рамках тренінгу відбувся майстер-клас директора БФ "Доброта" Якова Рогаліна, під час якого учасники мали унікальну можливість познайомитись з "досвідом продажу громаді участі у добрих справах" від одного з найбільш успішних фандрейзерів світу.

Захід відбувся у рамках проектів "Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав дітей", що фінансується Європейським Союзом та "Підсилюючи голос громадськості", що фінансується Програмою Матра КАП Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Проекти виконуються Ресурсним центром ГУРТ.

Наступний тренінг у рамках Проекту відбудеться 27-28 березня і буде присвячений адвокасі та лобіюванню у сфері захисту прав дітей.

Контакти

Мар’яна Завійська

Ресурсний центр ГУРТ

zaviyska@gurt.org.ua

80442961052

http://www.gurt.org.ua/

Український рух за права чоловіків посилюється день у день

19 лютого в Києві відбувся круглий стіл «Становище чоловіків в Україні» (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків). В ході доповідей і виступів було обговорення гострих проблем у становищі чоловіків.

Нажаль, наша держава досі не досягла розміння потреби вирішувати згадані проблеми з такою самою увагою та системністю, яка приділяється питанням гендерної рівності жінок.

Нащастя, громадськість, що дійшла цього розуміння, самостійно жваво береться до роз'язання гострих питань.

Серед практичних проблем, як-от алкоголізм чи тютюнопаління, вирізняються і "ідеологічні" питання. Зокрема, в Украиїні встановлено та вшановано День матері, проте не існує Дня батька.

Так само чоловіче свято недолуго підміняється Днем захисників Вітчизни чи Днем збройних сил України. Очевидно, що такі формулювання не йдуть у жодне порівняння із зрозумілим Міжнародним жіночим днем. А з огляду на перспективу переходу на професійну армію, без сумніву виникає потреба чітко закріпити характер свята за гендерною ознакою.

23 лютого 2009 року, Молодіжний громадський рух "МОДОС" звернувся до Президента України з проханням імплементувати святкування в Україні Міжнародного дня чоловіків. Запропонувавв ввести такий день екс-президент СРСР Михайло Горбачов, діставши підтримку магістрату Відня, представництва ООН у Відні та низки міжнародних організацій. Нині це свято відзначається у ряді країн світу.

Сподіваємося, що ця логічна пропозиція дістане схвалення Президента та із зацікавленням буде сприйнята українським суспільством. Святкується цей день у першу суботу листопада кожного року.

Джерело: Молодіжний громадський рух “МОДОС”

Контакти

Молодіжний громадський рух “МОДОС”

modos.org@gmail.com

Внесок міжнародних організацій у подолання ВІЛ/СНІДу

Правління Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні підтвердило багатомільйонний внесок у Загальнодержавну програму боротьби зі СНІДом на 2009-2013 роки.

«Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (Альянс-Україна) провів першу зустріч оновленого складу Правління. 19 лютого Альянс-Україна визнано одним з виконавців Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки, щойно схваленої Верховною Радою України в статусі Закону України.

Альянс-Україна підтвердив намір вкласти понад 300 мільйонів гривень у виконання Загальнодержавної програми по СНІДу, Альянс-Україна буде залучати кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією у рамках гранту 6-го раунду. Мережа людей, які живуть з ВІЛ, також планує залучити приблизно таку ж суму.

За словами Черенько Світлани Олександрівни, Голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних хвороб: «Країні конче потрібні ці кошти. В тому числі завдяки програмам Альянсу-Україна було запроваджено масштабне лікування ВІЛ-інфікованих, і вже другий рік поспіль ми спостерігаємо тенденцію до зменшення захворюваності на СНІД в Україні».

Відтепер «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» – незалежна організація у складі Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД, глобального партнерства понад 30 організацій із Секретаріатом у Великій Британії.

Зміна статусу Альянсу-Україна з офіса-представництва Міжнародного Альянсу ВІЛ/СНІД на статус незалежної національної неурядової організації обумовлено бажанням підвищити ефективність організації та отримати управлінську незалежність.

Незмінним залишається головний напрямок діяльності Альянс-Україна: підтримка громадської відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД на місцевому, національному та міжнародному рівнях.

Новий склад органів управління дозволить підсилити ефективність спільної роботи команди Альянсу-Україна, у першу чергу, за рахунок привнесення досвіду та високої кваліфікації національних й регіональних фахівців. Рішучість членів нового Правління Альянсу-Україна обумовлена тим, що частини з них безпосередньо торкнулася епідемія ВІЛ. Також, відтепер органи управління Альнсу-Україна матимуть можливість проводити регулярні робочі засідання безпосередньо на території Україні, а не закордоном, як це було раніше. Оновлене Правління буде працювати над вдосконаленням методів та підходів щодо досягнення стратегічних цілей Альянсу-Україна, в той час як створена у цьому році Наглядова Рада поліпшуватиме прозорість роботи організації, адже головними принципами роботи всіх членів органів управління Альянсу-Україна є ефективність, відповідальність та прозорість.

„Для мене незалежність органів управління Альянсу та поява Наглядової Ради - є знаком того, що український третій сектор стає ще більш впливовим та націленим на ефективну відповідь на епідемію ВІЛ-інфекції. Я дуже радий бути причетним до цього важливого процесу”,- зазначає Голова Правління Юрій Кобища.

Довідково:

Сьогодні Альянс-Україна – найбільша українська ВІЛ-сервісна організація, де працює понад 100 співробітників. Окрім внутрішніх змін Альянс-Україна здобув визнання на державному рівні. 19 лютого 2009 року голосами 333 народних депутатів Верховної Ради України було прийнято Закон про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки. Серед виконавців програми - Міжнародний благодійний фонд “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні” та Всеукраїнська благодійна організація “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”. За прийнятим законом орієнтовний обсяг фінансування становить 3 744 691,7 тис. гривень, з яких 2 905 938,4 тис. гривень мають бути нараховані з державного бюджету.

Альянс-Україна залучив кошти й до виконання попередньої п’ятирічної програми по СНІД, спрямувавши їх на суттєве розширення програм лікування для ВІЛ-позитивних людей. Сьогодні кошти перш за все потрібно направити на розвиток профілактичних програм, фінансування яких з боку держави, особливо в часи фінансової кризи, є під загрозою.

Статистика щодо ВІЛ/СНІД в Україні лишається невтішною, адже за накопичувальним підсумком, з 1987 р. до 01.01.2009 р. в Україні офіційно зареєстровано 141 277 випадків інфікування ВІЛ. На 01.01.2009 р. під диспансерним наглядом в Україні перебувало 91 717 ВІЛ-інфікованих осіб, у т.ч. 10 410 хворих на СНІД. Показники поширеності ВІЛ-інфекції та СНІД становили 198,6 та 22,5 на 100 тис. населення, відповідно.

Додаткову інформацію щодо епідемії ВІЛ в Україні можна знайти, завітавши на офіційний сайт Українського центру з профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД: http://ukraids.org.ua/about, та на сайті Альянсу-Україна

Контакти

Марина Галябарник

Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні

marina@axsy.net

8 050 358 71 75

http://www.aidsalliance.org.ua/cgi...

Благодійна фотовиставка «Кожній дитині»

З 28 лютого по 1 березня 2009 року у Київській міській галереї мистецтв “ЛАВРА” (вул. Січневого повстання, 17) буде проводитися благодійна фотовиставка «Кожній дитині», присвячена необхідності дотримання одного з основних прав дитини – права на сім’ю.

Ідея виставки – показати важливість сімейного виховання та згубність його відсутності для емоційного та інтелектуального розвитку дитини з самого раннього віку.

Фотовиставка - результат роботи британського фотографа Саймона Крофтса та спеціалістів Представництва благодійної організації «Кожній дитині» в Україні, соціальних працівників – представляє контрастну серію портретів багатодітних родин, випускників інтернатів, дітей в дитячих будинках, сімей які перебували в кризі, молодих матерів з немовлятами, які змінили свій попередній намір відмовитися від дітей в пологових будинках завдяки втручанню соціальних служб. «Люди народжуються беззахисними. У них немає зубів, гострих кігтів… Вони не можуть протистояти холоду, навіть через рік вони докладають зусиль, щоб ходити і повністю залежіть від інших. Для того, щоб діти розвинули в собі здатність любити, вони повинні власноруч відчувати тепло з раннього дитинства».

В сучасному українському суспільстві ще досить поширені стереотипи щодо виховання дітей в інтернатних закладах. Сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, часто засуджуються замість надання адекватної та своєчасної допомоги для подолання кризи в родині. Це, в свою чергу, сприяє вилученню дітей з сім’ї і їх подальшій передачі до закладів опіки, що зумовлює незворотній руйнівний процес для дитячої психіки та емоційного стану, який залишає травму на все подальше життя дитини. Представлені фотографії нічого спеціально не доводять, нікого не наслідують, ні на що не натякають, проте щось суттєво змінюють і запам’ятовуються. В рамках фотовиставки буде проводитися збір коштів на облаштування кімнати матері та дитини в Київському Обласному будинку дитини в м. Біла Церква, де його вихованці хоч на короткий час зможуть відчути індивідуальну увагу та тепло від родичів чи потенційних усиновлювачів.

Виставка відбувається в рамках відзначення 10-річчя діяльності Представництва благодійної організації «Кожній дитині» в Україні. Проект співфінансується в рамках програми польської допомоги Міністерства Іноземних Справ Республіки Польща в 2008 році.

Офіційне відкриття фотовиставки 27 лютого 2009 року о 16.00 (вхід за запрошеннями), акредитація ЗМІ за телефонами в контактах.

Довідка: Представництво благодійної організації «Кожній дитині» в Україні протягом десяти років працює на території України і займається питаннями запобігання передачі дітей до інтернатних закладів, в тому числі через служби підтримки кризових сімей, створення служб раннього втручання і центрів матері та дитини, а також служб соціалізації випускників інтернатів. www.everychild.org.ua Саймон Крофтс – незалежний фотограф із м. Единбург, виставки якого проходили в Польщі, Угорщині, Шотландії, Англії та Україні. До переліку його клієнтів входили Європейський банк реконструкцій та розвитку, Royal Denship, Logotec, Dana Corp, і Znak Publishing, а також низка часописів та газет. Він є призером багатьох фото конкурсів, в тому числі London Photographic Awards, і 12th Agfa International Photography Competition. Його представляє агенція Plainpicture в м. Гамбург. www.simoncroftsphoto.com

Контакти

Швед Оксана

ПБО “Кожній дитині” в Україні

os@everychild.org.ua

457 29 10; 457 29 11

http://www.everychild.org.ua/

Події

Луганськ очима студентів

Луганська обласна організація «Європейська молодь України» з 9 по 15 березня проводить виставку студентських фото робіт на тему «Луганськ очима студентів».

Мета фотовиставки: Показати широкі можливості авторського виконання художньої фотографії, знаходити та заохочувати обдарованих молодих людей, популяризація фотомистецтва серед молоді. Учасники виставки отримають почесні грамоти. Місце проведення: м. Луганськ, Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. 0. М. Горького вул. Радянська 78

Контакти організаторів:

Тетяна 80502212487

Валерія 80955172177

E-mail: Lug_euroyouth@ukr.net

Контакти

Тетяна 80502212487

ВГО”Європейська молодь України”

euro_youth_press@ukr.net

Гранти

Конкурс проектів в рамках програми Матра КАП

Посольство Королівства Нідерландів в Україні оголошує конкурс проектів для АР Крим, який організовано в рамках програми Матра КАП (малих проектів Програми соціальної трансформації суспільства). Більше про програму можна дізнатися на сайті Посольства www.netherlands-embassy.com.ua. В конкурсі можуть взяти участь громадські організації, аналітичні центри, органи місцевого самоврядування та академічні інститути.

Передбачається підтримка таких тем:

Законодавство та верховенство права

Громадське управління

Навколишнє середовище

Освіта

Засоби масової інформації

Соціальний захист

Охорона здоров’я

Зайнятість та соціальна політика

Права людини / Меншини

Культура

Один примірник проектної пропозиції українською та, бажано, англійською мовами необхідно надати до посольства Королівства Нідерландів до 15 Березня 2009 року. Переможці конкурсу будуть оголошені після 10 Квітня 2009 року шляхом повідомлення на сайті посольства www.netherlands-embassy.com.ua. Максимальний бюджет конкурсу становить 500,000 гривень; максимальний бюджет проекту - 80 тис. гривень, залежно від запланованих заходів. Аплікаційну форму можна знайти на сайті посольства.

Увага: представники інших регіонів запрошуються до участі в програмі Матра КАП на загальних умовах.

Пропозиції надсилаються поштою на адресу:

Посольство Королівства Нідерландів Програма Матра КАП (регіональний конкурс) Контрактова площа, 7 01901 Київ

Контакти

Людмила Біленко

Катерина Бардадим

Посольство Королівства Нідерландів

lyudmilla.bilenko@minbuza.nl

kateryna.bardadym@minbuza.nl

+380 44 490 84 20

+380 44 490 82 19

Конкурс “Європейська ідентичність Півдня України”

Мета конкурсу: популяризація європейської ідентичності південних регіонів України.

У рамках конкурсу буде підтримано проектні пропозиції громадських організацій з будь-яких регіонів України, які здійснюватимуть партнерські інформаційно-просвітницькі проекти, спрямовані на популяризацію європейської ідентичності у південних регіонах (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька обл., приазовські райони Донецької обл., АР Крим, м. Севастополь).

Учасники конкурсу: громадські організації з будь-яких регіонів України.

Проектні пропозиції повинні передбачати заходи різних типів, спрямованих на:

проведення та висвітлення публічних дискусій серед місцевих лідерів громадської думки,

популяризацію європейської ідентичності та європейської перспективи для Півдня України серед якомога ширшого кола громадськості.

Орієнтовне коло питань для висвітлення у рамках проектної діяльності:

Що таке “Європа” і що значить “бути європейцем”?

Чи є ми європейцями?

Наскільки історія відповідного регіону України є частиною спільної європейської історії?

Які культурні, історичні, людські, економічні тощо зв’язки має відповідний регіон України з країнами Європи?

Що таке “європейські цінності” і чи є вони нашими теж?

Якими є європейські стандарти у різних сферах? Чи ми справді прагнемо жити відповідно до цих стандартів і проводити відповідні реформи?

Які можливості для персонального, місцевого та регіонального розвитку відкриває для нас європейська інтеграція (зокрема, можливості участі у програмах ЄС)?

Критерії визначення переможців конкурсу:

рівень розуміння та володіння тематикою проекту;

методологія проекту (логічність, виправданість, системність підбору заходів);

партнерство та досвід партнерських організацій у інформаційно-просвітницькій роботі з різними цільовими аудиторіями;

залучення лідерів громадської думки та широта охоплення аудиторії;

наявність механізму оцінки результативності та ефективності заходів та проекту у цілому.

Не будуть підтримуватися проектні пропозиції, які передбачатимуть агітацію на користь політичних партій.

Максимальний розмір очікуваного від МФВ гранту: 20 000 дол. США

Загальний бюджет конкурсу: 100 000 дол. США

Кінцевий термін подання проектних пропозицій: 23 березня 2009 р.

Результати розгляду проектів за конкурсом будуть оголошені до 27 квітня 2009 року.

Зверніть увагу!

Вітається дофінансування проектних пропозицій, зокрема з джерел Програми МФВ “Схід-Схід: партнерство без кордонів” (http://www.irf.kiev.ua/ua/programs/eui/ee)

Діяльність за проектом має починатися не раніше кінця травня 2009 р. і закінчуватися не пізніше лютого 2010 р.;

Для участі в конкурсі приймаються проектні пропозиції, оформлені ВИНЯТКОВО відповідно до аплікаційної форми Європейської програми МФВ для цього конкурсу (Аплікаційну форму можна отримати на веб-сторінці МФВ: http://www.irf.kiev.ua);

Проектну пропозицію слід подавати у 9 примірниках в друкованому вигляді (з печаткою організації та підписом організатора проекту), а також в електронній версії (на електронному носії, а також електронною поштою на адресу ep@irf.kiev.ua);

До тексту проекту потрібно додати:

інформацію про досвід організації,

зразки прес-релізів та публікацій у ЗМІ про заходи, які організація проводила раніше,

CV всіх залучених до виконання проекту працівників організації та зовнішніх експертів;

листи партнерських організацій про співпрацю в цьому проекті.

МФВ офіційно підтверджує факт отримання проектних пропозицій листом, котрий надсилає аплікантам упродовж 7 днів із моменту отримання кореспонденції. Про результати розгляду проектних пропозицій аплікантів повідомлять письмово.

Подані на конкурс матеріали не повертаються та не рецензуються.

Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причини відмови в підтримці проектної пропозиції не повідомляються.

МФВ не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і фізичним особам.

Проектні пропозиції надсилати поштою або приносити за адресою:

Європейська програма

Міжнародний фонд “Відродження”

вул. Артема, 46

04053, м. Київ.

А також надсилати на електронну пошту: ep@irf.kiev.ua (надання електронної версії проектної пропозиції є обов’язковою вимогою для її розгляду)

Аплікаційну форму проектної пропозиції можна отримати на веб-сторінці МФВ: http://www.irf.kiev.ua

Контакти

Дмитро Шульга

старший менеджер Європейської програми

Міжнародний Фонд ”Відродження”

shulga@irf.kiev.ua

(044) 461 95 00; (044) 486 01 66

Тренінги

«ОСББ» має шанс стати добрим словом у Чернігові

Ресурсний центр ГУРТ за підтримки Програми Матра КАП Посольства Королівства Нідерландів в Україні впроваджує проект “Підсилюючи голос громадськості”. Проект спрямований на розвиток спроможностей інститутів громадянського суспільства проводити результативні кампанії громадянського представництва (адвокасі) у Житомирській, Київській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Черкаській та Чернігівській областях.

Зацікавлені організації мають можливість пройти навчання та отримати консультації від кращих українських практиків громадянського представництва. Особливістю навчань є їх спрямованість на вирішення конкретного питання, що актуальне для місцевої громади.

Так темою тренінгу у Чернігові 28 лютого – 1 березня 2009 року є: Громадянське представництво: актуальність створення ОСББ в місті Чернігові як альтернатива роботи ЖЕКів. Тренінг проводитимуть Віктор Бобиренко (Суми) та Ганна Кіященко (Полтава). Партнером Ресурсного центру ГУРТ в організації та проведенні цього тренінгу виступає Чернігівська молодіжна громадська організація «Молодь – ХХІ століття».

Контактна особа:Тетяна Громова, виконавчий директор організації, тел. (097) 913-81-28.

Контакти

Богдан Маслич

Ресурсний центр ГУРТ

maslychb@ukr.net

(044) 2961052

http://www.gurt.org.ua/

Підвищення фінансової грамотності молоді Волині

Молодіжна громадська організація «Перспектива» в рамках реалізації проекту «Підвищення фінансової грамотності молоді Волині» проводить тренінг для дітей від 12 до 17 років «Фінансова грамота. Абетка».

Основні теми тренінгу :

Гроші: сутність, функції, закони (для чого гроші потрібні та звідки беруться).

Введення в основи фінансової грамотності. Фінансовий звіт (особистий та сімейний).

Тренінг особистісного росту. Тренінг спілкування.

Формування пріоритетів та цінностей. Діловий етикет.

Вивчення фінансових інструментів.

Ваша дитина зможе:

Створювати та контролювати власний фінансовий потік.

Вести особистий фінансовий звіт.

Навчитись орієнтуватися в основних фінансових поняттях (підприємство, суб’єкт підприємницької діяльності, працівник, власник, податок, податкова система, держава, бюджет, банк, банківська система, інфляція, т.д.).

Ефективно поводитись з грошима.

Оволодіти навичками ведення переговорів та конструктивного вирішення конфліктів.

Сформувати пріоритети цінностей відносно грошей.

«Профзорієнтуватися» - дати відповідь на запитання: «Ким я хочу стати?».

Оволодіти основами ораторського мистецтва, навичками роботи з аудиторією, формування власної точки зору.

Оволодіти основними правилами етикету.

Отримати відповідь на питання: «Де знайти необхідну інформацію, якщо опинились у незнайомій ситуації?»

Основні форми тренінгу: - лекції з практичними завданнями - групові малюнки - рольові ігри - квести - колективні «мозкові штурми» - публічні виступи

Для участі в тренінгу необхідно: - буди молодою активною особою віком від 12 до 17 років; - заповнити анкету учасника та анкету батьків учасників; - прихопити з собою на тренінг зошит на 48 аркушів та калькулятор; - бути присутнім на тренінгу протягом 2-х днів з 10:00 до 19:00.

Вартість участі в тренінгу 300 грн. Тренінги відбуватимуться в міру формування груп. Групи будуть сформовані за віковими категоріями: перша - діти віком від 12 до 15 років, друга – відповідно 16-17 років. У кожній крупі буде не більше 22 учасників.

Тренінги відбуватимуться за адресою: м.Нововолинськ, вул. Б-р Шевченка 29, аудиторія № 201 Нововолинський факультет Тернопільської Національного Економічний Університету.

ОРІЄНТОВНА дата перших занять: кінець березня 2009 року.

Контакти

Бачинський Дмитро

Ковалінський Андрій

Карпус Борис

МГО «Перспектива»

nvinvest@ukr.net

8 (03344) 335-13

Громадянське представництво в дії: ділимось досвідом

21-22 лютого в м. Київ в рамках проекту Європейського Союзу «Посилення ролі громадянського суспільства в захисті прав дітей», який здійснює Ресурсний центр "ГУРТ" у партнерстві з Молодіжним інноваційним центром "Медіа-М" та Представництвом благодійної організації «Кожній дитині» в Україні, відбувся тренінг «Громадянське представництво в дії: принципи, інструменти, кампанії, діяльність коаліцій».

У тренінгу взяли участь 18 представників громадських організацій, які працюють у сфері захисту прав дітей у Миколаєві, Полтаві та Львові. Тренінг проводили практики громадянського представництва Віктор Бобиренко (начальник управління у справах молоді та спорту Сумської ОДА) та Ганна Кіященко (голова Полтавського осередку Суспільної служби України, депутатка Полтавської міської ради).

В рамках тренінгу провів свій майстер-клас Яків Рогалін.

Учасники тренінгу мали змогу познайомитись з головними поняттями, механізмами, принципами та роллю коаліцій в успішних кампаніях громадянського представництва, на практиці проаналізувати загрози та можливості, які виникають на етапі прийняття рішень щодо сценарію розгортання кампаній громадянського представництва.

Проект«Посилення ролі громадянського суспільства в захисті прав дітей» здійснюється за фінансової підтримки Європейської Комісії.

Контакти

Мар’яна Завійська

Ресурсний центр ГУРТ

zaviyska@gurt.org.ua

80442961052

http://www.gurt.org.ua/dity

Основи управління проектами

Форум молодих лідерів України організовує тренінг із розвитку навичок управління проектами у власній діяльності «Основи управління проектами», що проводить Аліна Чередніченко, учасниця ФМЛУ, кандидат технічних наук, проектний менеджер, бізнес-тренер, сертифікований професійний коуч.

Тренінг проходитиме 28 лютого 2009 року у м. Києві з 10:00 до 17:00.

Розклад тренінгу:

10:00 - початок

11:30 - 11:45 - кава-брейк

13:15 - 14:00 - обід

17:00 - завершення

Мета тренінгу: розвиток навичок управління проектами у власній діяльності.

Протягом одного дня Аліна у цікавій інтерактивній формі розкаже про:

1. Основні поняття методології проектного менеджменту.

2. Методи та інструменти розробки і реалізації проектів.

3. Компоненти управління проектами.

Учасники навчаться формувати концепцію проекту, проектні альтернативи, розробляти ієрархічну структуру робіт проекту, формувати організаційну структуру виконавців та матрицю відповідальності, проводити календарне планування проекту, розробляти бюджет проекту, отримають інструменти управління проектними ризиками.

Для участі у тренінгу необхідно до 15:00 27 лютого зареєструватися, надіславши заповнену анкету на е-пошту: alina.byelopolska@fmlu.org. Підтвердження про реєстрацію та місце проведення буде надіслано ввечері 27 лютого 2009 р.

Контакти

Аліна Бєлопольська

Форум молодих лідерів України

+38 098 353 98 54

Консультації з розвитку потенціалу місцевих громад

Центр волонтеріату «Добра Воля» у рамках проекту Українського фонду соціальних інвестицій «Розвиток потенціалу громад України», що реалізовується в рамках гранту від Японського Фонду Соціального Розвитку, пропонує представникам місцевих громад консультації з метою закріплення отриманих знань, методів, інструментів та сприяння їх застосуванню для кращого вирішення нагальних проблем у громаді.

ЧАС ТА МІСЦЯ ПРОВЕДЕННЯ:

26 лютого - м. Деражня (Хмельницька обл.)

26 лютого - м. Бар (Вінницька обл.)

27 лютого – м. Заставна (Чернівецька обл.)

11 березня – м. Глибока (Чернівецька обл.)

КОНСУЛЬТАНТ:

Центр волонтеріату «Добра Воля» - неурядова, неприбуткова організація, заснована у 1998 році. Одним з пріоритетних напрямків роботи Центру волонтеріату «Добра Воля» є розробка та організація тренінгових програм у сфері розвитку громад, побудова соціального партнерства, залучення місцевих ресурсів, розробки проектів, розробки та менеджменту волонтерських програм, лідерства, побудови зв’язків з громадськістю та ін. За останніх 5 років ЦВ «Добра Воля» організував та провів більше 200 тренінгів за участю більше 4000 учасників з усіх регіонів України. Тематика тренінгів: «Соціальне партнерство», «Розробка та підготовка бізнес-проектів», “Робота в громаді», «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах»

Зацікавлених представників громади, місцевої влади та органів місцевого самоврядування просимо надсилати свою контактну інформацію щодо участі у консультаціях на електронну адресу info@volunteering.org.ua або телефонувати за номером +380445732491.

Участь у консультаціях: БЕЗКОШТОВНА

Просимо поширити інформацію про консультації серед громадських активістів та представників органів місцевої влади та місцевого самоврядування,

які зацікавлені у суспільних змінах у своїх громадах!

Контакти

Центр волонтеріату “Добра Воля”

info@volunteering.org.ua

+38 044 573 2491

www.volunteering.org.ua

Конкурси

Конкурс тренерів для проведення тренінгу з особистісного розвитку

З 23 лютого по 10 квітня 2009 р. В рамках реалізації проекту «Створення Корпусу Волонтерів для сільських громад України» проводиться конкурс на проведення тренінгу для 30 відібраних Волонтерів Групи №1.

Тема тренінгу - «Особистісний розвиток».

Тривалість – 7 днів (100 годин) Дата проведення – 10-16 травня 2009 року

Місце проведення – смт Гриців Шепетівського району Хмельницької області

Очікування

Учасники тренінгу повинні покращити свої вміння:

- ефективно спілкуватися

- працювати в команді

передбачати і залагоджувати конфлікти

самостійно діяти в сільській громаді

налагоджувати партнерства

створювати позитивну атмосферу

модерувати процеси самоорганізації.

Останній термін подання заявки 17:00 10 квітня 2009 року.

Для участі в конкурсі необхідно подати наступну інформацію:

Прізвище Ім’я По батькові (повністю)

Адреса проживання

Координати для комунікації (телефон, факс, ел.пошта, моб. ітд. Відмітьте найзручніший для вас спосіб)

Опишіть досвід Вашої тренерської роботи (1 стор)

Опишіть коротко Ваше бачення проведення тренінгу (1-2 стор)

Вкажіть суму очікуваної винагороди

Додайте фото і кілька рекомендацій від організаторів тренінгів ( не більше 3-х)

Усі матеріали надсилайте на адресу Фонду «Стара Волинь» з поміткою «Тренінг для Волонтерів»

НЕ ЗАБУДЬТЕ зателефонувати щоб впевнитися, що організатори отримали ваше повідомлення!

Контактна інформація:

Тел./факс. 8-03840- 34993 e-mail: stara_volyn@grytsiv.km.ua Адреса: Фонд «Стара Волинь» Вул. Шевченка, 2 (селищна рада), 2-й пов. смт Гриців Шепетівського району Хмельницької області 30455

Довідкова інформація:

Хмельницька обласна громадська організація Фонд Сталого Розвитку «Стара Волинь», яка активно працює з сільськими громадами, отримала гранд в $ 291 000 від Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) для створення Корпусу Волонтерів для сільських громад України. Агенція США з міжнародного розвитку (USAID) керує програмою зовнішнього сприяння з боку США, яка надає економічну та гуманітарну допомогу в більше ніж 80 країнах світу. Проект « Створення Корпусу Волонтерів для сільських громад України» має на меті відібрати, підготувати і розмістити волонтерів в селах на два роки, аби вони співпрацювали та допомагали лідерам громад та ініціативним групам.

Проект розпочався в Хмельницькій області 2 лютого 2009 року і триватиме до жовтня 2011. Волонтери будуть відбиратися за результатами анкетування та співбесіди. Очікується, що Група №1 з 30 підготовлених Волонтерів розпочне роботу з відібраними сільськими громадами регіону Стара Волинь (північні райони Хмельницької області) в червні 2009 року.

За час своєї діяльності Волонтери допоможуть започаткувати в селах інформаційні центри, створити групи стратегічного планування, виявити і залучити додаткові ресурси, реалізувати місцеві проекти. Увесь цей час досвідчена команда Фонду «Стара Волинь» підтримуватиме їх. Добровольці отримають технічну та матеріальну підтримку, матимуть можливість працювати з досвідченими професіоналами з розвитку громад, набути нових вмінь. Своїм прикладом вони надихатимуть сільських жителів до активної роботи.

Запрошуємо до співпраці усіх, хто прагне покращення життя в сільських громадах України!

Контакти

Михайло Ганаба

Фонд “Стара Волинь”

stara_volyn@grytsiv.km.ua

8-03840-34993

„Німецька хвиля“ шукає практикантів

Посольство Німеччини та українська редакція „Німецького хвилі“ запрошують двох студентів журналістики на одномісячну практику у липні в інтернет-і радіоредакції „Німецького хвилі“ в Бонні. Потому в рамках однотижневої програми перебування у Берліні практиканти відвідають різні мас-медіа та політичні інституції (напр. редакції газет, телередакції, Федеральне міністерство закордонних справ, школи журналістики).

Витрати на проживання і харчування покриваються. Витрати на дорогу до і з Німеччини повинні взяти на себе учасники.

Участь у відборі можуть взяти українські студенти, які проходять магістерську програму навчання в одному з українських університетів і володіють достатніми знаннями німецької чи англійської мов.

Прохання до учасників відбору подати свої заявні документи у відділ преси Посольства до 13 березня 2009 року. Заявні документи мають складатися з:

- біографії

- листа із зазначенням мотивацій і чітким описом Вашого інтересу до Німеччини та фахових тематичних напрямків у рамках практики в „Німецькій хвилі“.

Спочатку Посольство проведе попередній відбір серед заявників. На початку квітня у Посольстві відбудеться процедура усного відбору.

Адреса:

Відділ преси

Посольства Федеративної Республіки Німеччина

(для пані Зіґрун Майер)

вул. Богдана Хмельницького, 25

01901, м. Київ

Контакти

Зіґрун Майер

Посольство Німеччини в Україні

http://www.kiew.diplo.de/Vertretun...

вул. Богдана Хмельницького 25

01901 м. Київ

Постдокторська стипендія для молодих вчених

Центр європейських, російських та євразійських студій Торонтського університету (The Center for European, Russian, and Eurasian Studies, University of Toronto, CERES, Canada) приймає заявки від молодих вчених, котрі досліджують політику, культуру чи суспільство сучасної України, на отримання постдокторської стипендії.

Пропонована стипендія має дві складові: дослідницьку та викладацьку. Успішний кандидат проведе більшу частину стипендіального періоду (дванадцять місяців починаючи з червня 2009 року) в Центрі європейських, російських та євразійських студій Торонтського університету, де готуватиме свою дисертацію до друку у вигляді монографії чи розгорнутої наукової статті у тісній співпраці з професором університету, а також братиме участь у конференціях та інших заходах Центру.

Паралельно впродовж одного триместру стипендіат викладатиме спеціально розроблений курс, присвячений проблематиці сучасної України (бажано із застосуванням інтердисциплінарних підходів). Окрім того, 6 – 8 тижнів із загального часу стажування стипендіат проведе в Києво-Могилянській академії, де братиме участь у наукових заходах та продовжуватиме роботу над публікацією.

В кінці стажування стипендіат мусить підготувати публікацію – рукопис книжки, ґрунтованої на дисертації, або статтю, ґрунтовану на новому дослідженні.

Брати участь у конкурсі можуть усі без винятку молоді дослідники політики, культури та суспільства сучасної України, котрі отримали науковий ступінь не раніше, ніж за три роки до початку стипендіального терміну (червень 2009 року).

Кінцевий термін подачі документів – 1 березня 2009 року.

Детальніше прочитати про програму, знайти список необхідних документів та аплікаційну форму можна на сайті Торонтського університету.

Контакти

http://www.utoronto.ca/jacyk/postd...

Конкурс для громадських організацій

УГСПЛ шукає партнерів для проведення заходів, присвячених правам людини, в рамках фестивалю документального кіно з прав людини Docudays.ua-2009.

Docudays.ua – єдиний міжнародний фестиваль документальних фільмів про права людини в Україні. Цього року він буде проходити з 27 березня по 2 квітня.

Мета фестивалю – засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем “звичайної” людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.

Структура Docudays.ua:

конкурсні покази документальних стрічок;

ретроспектива фільмів знаних режисерів-документалістів;

інформаційні й тематичні програми;

семінари, круглі столи, дискусії, конференції;

майстер-класи відомих документалістів;

міжнародна майстерня документального кіно.

Якщо ви хочете провести цікавий правозахисний захід, але зіштовхнулися з технічними проблемами (немає приміщення, обладнання тощо), УГСПЛ готова вам допомогти! УГСПЛ також готова надати іншу необхідну допомогу.

Перевага надається креативним ідеям!

Інформацію про заходи на конкурс надсилайте за адресою: gov-marina@helsinki.org.ua.

Лист має бути на фірмовому бланку організації.

В ньому має бути вказано:

Назва організації

ПІБ виконавця заходу та його контакти

Назва заходу

Орієнтовна кількість учасників

Обґрунтування необхідності проведення саме ЦЬОГО заходу

Кінцевий строк: 2 березня 2009 року Переможців буде визначено 10 березня 2009 року.

Контакти

gov-marina@helsinki.org.ua

Партнерства

«Спілка сільської молоді» запрошує до співпраці

У 2011 році Польща буде головувати в Європейському Союзі і в зв’язку з цим, «Спілка Сільської Молоді» є зацікавленою у налагодженні співпраці з країнами Східної Європи, особливо з Україною.

Проблематика, якою цікавиться організація є наступною:

Освіта молоді, приватний бізнес та його розвиток

Розвиток сільського господарства в Польщі та поза її межами

Молодіжне самоврядування

Міжнародні молодіжні обміни

Європейський волонтаріат

Неформальна освіта та розвиток особистості

Питання розвитку, співпраці та інтеграції в Європейський Союз

Як вже згадувалося раніше, з приводу отримання Польщею нової місії в ЄС у 2011 році, cпівпраця з країнами Східної Європи є для нас досить актуальною. Вона допоможе молоді обмінятися досвідом між країнами та перейняти його, відповісти на низку питань, які цікавлять і є спільними для наших країн. Співпраця є спрямована саме на молодіжні суспільні організації України, що мають подібну політику в середині своєї спілки і зацікавлені у налагодженні міжнародної співпраці та обміні досвідом.

В додатку Ви знайдете анкету, яку, у разі зацікавлення пропозицією, прохання заповнити і вислати електронною поштою на адресу: zkzmw@zmw.pl i marina_manko@yahoo.com.

Останній термін подічі заявок на участь - 8 березня 2009 року.

Контакти

zkzmw@zmw.pl

marina_manko@yahoo.com

вул. Новий Світ 1820 00-373 Варшава Польща

Файли

ankieta.ukr.doc 35.5 Кб

Вакансії

Стань волонтером ГУРТа!

Ресурсний центр ГУРТ в рамках Волонтерської програми 2009 оголошує конкурс волонтерських вакансій суспільних репортерів та веб-дизайнерів для суспільно активних людей, які володіють такими навичками:

Суспільний репортер:

Досконале володіння українською мовою

Уміння швидко та грамотно висловлювати свої думки та викладати їх на папері, творчий підхід до роботи

Активність, відповідальність, комунікабельність, презентаційні навчки

Знання ПК та мультимедійних офісних програм

Обов’язки суспільного репортера:

Відвідування різноманітних заходів, що стосуються суспільно важливих питань: прес-конференцій, круглих столів, семінарів, конференцій, форумів та висвітлення їх у вигляді інформаційних повідомлень та аналітичних статей через електронні та друковані інформаційні продукти ГУРТа

Проведення інтерв’ю з представниками громадських організацій, бізнесу, органів державної влади та місцевого самоврядування на суспільно важливу тематику

Модерування новинного контенту сайту ГУРТа (розміщення новин, комунікація з користувачами порталу тощо).

Web-дизайнер:

Навички з веб-програмування та графічного дизайну

Відповідальність, пунктуальність та акуратність при виконанні завдань

Ініціативність та творчий підхід

Обов’язки web-дизайнера:

Розробка графічних та веб-продуктів в форматі промо-матеріалів ГУРТа

Розповсюдження інформації щодо діяльності Ресурсного центру ГУРТ через нові медіа (блоги, соціальні мережі) тощо

Для організованої та скерованої волонтерської діяльності Ресурсним центром ГУРТ розроблено Волонтерську програму 2009, мета якої спрямована на висвітлення найбільш актуальних та суспільно важливих тем, які сьогодні не знаходять свого місця в українському медіапросторі.

Всіх зацікавлених у співпраці просимо надсилати своє резюме у довільній формі на електронну адресу info@gurt.org.ua до 10 березня 2009 року. Потенційні волонтери проходитимуть співбесіду одразу ж після одержання резюме.

Контакти

Ірина Горобець

Ресурсний центр ГУРТ

gorobets@gurt.org.ua

8-044-296-1052

http://www.gurt.org.ua/

© Ресурсний центр ГУРТ, 1999-2009. Усі права застережено.

Джерело інформації: Ресурсний центр ГУРТ