* * *

Невеликі міста Квебеку приймають 400 канадських солдатів, які тренуються для участі в операції НАТО в Латвії.
Солдати Збройних сил Канади тренуються в семи населених пунктах на південний захід від міста Квебек, щоб підготуватися до їхнього розгортання в Латвії в рамках операції НАТО.

* * *

Коли очі не зустрічають перешкод, серце б'ється швидше...

* * *

Ой, треба жити інакше,
бути іншим,
більше під небом
і серед дерев,
більш самотнім
і ближчим до таємниць
краси і величі.

Герман Гессе
з: Пекло можна подолати

* * *

Президент Байден називає президента Єгипту Ель-Сісі «президентом Мексики» після того, як він зробив зауваження на захист його пам’яті.

* * *

Колишній президент Бразилії Болсонару перебуває під слідством у справі про спробу державного перевороту
Колишній президент Бразилії Жаїр Болсонару перебуває під слідством у рамках розслідування ймовірної спроби державного перевороту з метою утримати його при владі, повідомив один з його колишніх помічників.

* * *

Цей гамбургер на сніданок такий смачний, Боже мій, я забув сфотографувати та доїв його! Солодкий, солоний, загалом надзвичайно непереможний і приголомшливий

Електронний бюлетень ГУРТ

03:55 23.12.2008

«Битва року» в колонії №6

Кіровоградська виправна колонія №6 зібрала за ігровим столом Брейн-рингу чотири команди інтелектуалів – гравців. За перемогу змагались команди працівників колонії, вчителів загально освітньої школи №38, ВІЛ-інфікованих засуджених та команда професійних гравців міста Кіровоград.

З ініціативою проведення змагань виступило Кіровоградське Обласне Відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Оскільки вже два роки саме ця благодійна організація щосуботи проводить соціально-консультативну роботу серед ВІЛ-інфікованих засуджених. За цей час силами соціальних працівників та консультантів, з числа засуджених створено групу волонтерів «Надія +». Учасники волонтерського руху колонії виявили бажання до Дня порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми провести першу, за всю історію існування установи інтелектуальну гру Брейн-ринг.

На двобій було запрошено команду професійних гравців (зі свободи) – «Колір». Ідея проведення заходу привернула увагу адміністрації установи, яка в свою чергу вирішила не тільки підтримати ініціативу, а й прийняти участь у змаганнях. Таким чином були сформовані ще дві команди – начальників загонів та вчителів загальноосвітньої школи №38, яка функціонує на території колонії. Нарешті 5-го грудня всі чотири команди зустрілись в стінах установи, яка вперше вітала таких гостей.

Близько години учасники змагались за перемогу. Звісно були переможці та переможені, але головне солідарність, адже саме ця дата є символом солідарності та порозуміння.

Контакти

Бочаров-Туз Володимир

В.М.ЛЖВ

bocharov@toro.org.ua

8 097 282 65 21

• • •

Кому потрібні волонтери?

На сайті Центру волонтеріату “Добра Воля” (www.volunteering.org.ua) з’явились нові пропозиції для організацій, які бажають залучити до своєї діяльності волонтерів.

Організації, які бажають залучити до своєї діяльності волонтерів, можуть також подати відповідну заявку.

Анкети волонтерів у додатках.

Контакти

Тарас Тимчук

Центр волонтеріату “Добра Воля”

info@volunteering.org.ua

http://www.volunteering.org.ua/

Файли

lyudmyla_stasyuk___.doc 25.5 Кб

mariya_grytsenko___.doc 23.5 Кб

• • •

Довідник з політики та фінансування ЄС

Європейська служба громадянської дії (м. Брюссель) та Ресурсний центр ГУРТ (м. Київ) за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у рамках проекту «Зміцнення громадянського суспільства України через передачу досвіду від ОГС Європейського Союзу» підготували довідник, мета якого - допомогти інститутам громадянського суспільства України скористатись новими можливостями, які відкриваються перед ІГС у європейській перспективі.

Довідник містить інформацію про можливості отримання фінансування в межах бюджету ЄС, про те, хто може отримати це фінансування і як подавати заявки на участь в різноманітних програмах. Видання доступне для завантаження у додатках.

Контакти

Тарас Тимчук

Ресурсний центр ГУРТ

tymchuk@gurt.org.ua

Файли

book_ecas_2008.pdf 985.9 Кб

bookcover.jpg 39.5 Кб

• • •

Громадська експертна рада відкрита до співпраці

Громадська експертна рада - інструмент співпраці влади та громадськості у справах європейської інтеграції пропонує інститутам громадянського суспільства долучатись до спільної роботи.

Долучитися до роботи Громадської експертної ради можуть різноманітні громадські ініціативи у сфері європейської інтеграції. Одним із шляхів долучення є набуття членства в Раді, процедура якого прописана у Положенні про Раду. Іншим шляхом залучення є участь у роботі профільних робочих груп як безпосередньо, так і через членів робочих груп.

У разі виникнення питань з приводу роботи Ради, її окремих ініціатив, долучення до її роботи тощо просимо звертатися до голови Ради Валерія Чалого, Центр Разумкова (chaly@uceps.com.ua, (044) 201 11 98), чи Секретаріату Ради (контактна особа - Ірина Солоненко, Європейська програма МФВ - solonenko@irf.kiev.ua, (044) 486 01 66).

Контакти

Ірина Солоненко

Європейська програма МФВ

solonenko@irf.kiev.ua

8 (044) 486 01 66

Події

Вихованці Ковельської колонії зі своїми правами обізнані - результати опитування

В рамках проекту «Покращення доступу до правових знань осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі» фахівцями Асоціації захисту прав молоді Волині було опитано 128 осіб, які відбувають покарання у Ковельській виховній колонії на предмет їхньої правової обізнаності. Проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В рамках проекту було опитано 128 осіб, віком від 14 до 20-ти років. Переважна більшість опитаних – 17-ти літні хлопці (42%) із неповною середньою освітою (52%), які перебувають у колонії від одного до двох років (19%).

Опитуваних просили роз’яснити, як вони розуміють вислів «значення правових знань для людини». Половина опитаних зазначили, що правова освіченість дуже важлива, бо без знань у житті важко прожити. Вихованці колонії також зазначали: «не знаючи своїх прав, можна потрапити в біду і порушити права та спокій інших»; «правові знання для людини мають велике значення, адже людина, яка знає свої права, може уникнути маси проблем»; «знати права людини – це одне, головне – вміти ними користуватись».

Опитані посередньо оцінюють свій рівень знань із права (63,5%). До арешту та засудження переважна більшість (74,8%) знали, що таке правопорушення, злочин та яка існує відповідальність за вчинення злочинів. Переважна більшість опитаних також перебували на обліку у кримінально-виконавчій інспекції (67,7%). 92% опитаних визнають свою вину у вчиненні злочину.

Правові знання в умовах відбування покарання опитані отримують від працівників колонії (61%), також з офіційних джерел (законів, кодексів тощо) (22,2%), і зі ЗМІ (21,4 %).

Загалом учасники прес-конференції зазначили, що опитані обізнані зі своїми правами, про що свідчать і результати опитування.

Серед запитань, на які бажали отримати відповіді опитані, були: як і де можна працевлаштуватись особі, яка вийшла із місць позбавлення волі; куди звертатись після звільнення, якщо потрібне житло; чи можна забронювати місце у вузі, коли перебуваєш у місці позбавлення волі; чому люди, які мають власну фірму бояться брати на роботу людей із кримінальним минулим; чи може засуджений отримати юридичну освіту?

За результатами опитування буде виданий Довідник засудженого, увесь тираж якого буде поширений серед осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі на території України.

Контакти

Петро Верзун

Асоціація захисту прав молоді Волині

aspmv@yahoo.com

8 03322 48312

• • •

Вчимося себе захищати: скажемо "Ні!" торгівлі дітьми

Юнаки та дівчата Міжнародної громадської організації Школи Рівних Можливостей 15 грудня 2008 року показуватимуть власні інноваційні розробки в галузі неформальної соціальної освіти молоді під час презентації нового посібника „Вчимося себе захищати: скажемо ”НІ!” торгівлі дітьми”, написаного волонтерами організації.

До книжки увійшли розроблені ними тренінги, методика проведення інформаційних кампаній по запобіганню торгівлі дітьми, досвід дітей та їхні погляди на проблему, рекомендації та поради для тих, хто хоче працювати за принципом „рівний – рівному” в цій сфері. Оформила посібник волонтерка організації Катерина Ускова, макет розробив волонтер організації Олександр Нагаєв.

Роботу над створенням посібника підтримали Міжнародна організація з міграції та Посольство Фінляндії в Україні. Посібник отримав гриф Міністерства освіти та науки України.

Під час презентації посібника учасники/учасниці Школи Рівних Можливостей продемонструють свої здобутки та напрацювання у сфері соціальної роботи з молоддю. Ґендерний інтерактивний театр, знаний сьогодні не тільки в Україні, а й за її межами, представить глядачам вистави, інформаційні інтерактивні програми соціального спрямування, вистави у форматі форум-театру та сучасні арт-технології.

Виступ відбудеться 15 грудня 2008 року о 16.00 годині в приміщенні кінотеатру ім. Чапаєва.

Контакти

http://www.mpravda.com/?lang=ua&pu...

Львівська площа 4 м. Київ

• • •

Навчання в престижних ВНЗ країн ЄС

Розпочав роботу сайт програми “Європейська освіта” - можливості навчання в ВНЗ Польщі, Чехії, Словаччини.

Доступні освітні рівні - бакалаврат, магістратура.

Широкий вибір сучасних, конкурентних спеціальностей, стаціонар та заочна форма.

Вступ - на території України. Без сертифікатів незалежного зовнішнього тестування.

Детально: www.euroosvita.info

Контакти

http://www.euroosvita.info/

Гранти

Місце зустрічі ДІАЛОГ

Фонд "Пам’ять, відповідальність та майбутнє" (Німеччина) у співпраці із Всеукраїнською благодійною організацією «Турбота про літніх в Україні» оголошує конкурс проектів в рамках програми підтримки „Місце зустрічі – діалог“.

До участі у програмі підтримки „Місце зустрічі – діалог“ запрошуються українські організації, які прагнуть своєю діяльністю покращити стан літніх людей в країні. В рамках програми на місцевому рівні створюватимуться місця зустрічей – простір для спілкування людей, перш за все осіб похилого віку; метою є відродження у учасників нових життєвих імпульсів та інтересів, визнання досвіду і життєвих досягнень літніх людей, а відтак підвищення їх соціального статусу. Німецький Фонд «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» і його український партнер вважають, що люди навіть у похилому віці можуть відігравати важливу роль у житті суспільства. Особливо це стосується до жертв тоталітарних режимів – наприклад, жертв націонал-соціалізму та сталінізму, які можуть передати свій важливий досвід наступним генераціям.

Організатором програми та конкурсу на фінансування проектів в Україні є Всеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх в Україні».

I. Мета програми підтримки

1. Підвищення соціального статусу осіб похилого віку, в том числі жертв тоталітарних режимів; суспільне визнання їх життєвого досвіду.

2. Надання можливості активної участі літніх людей у суспільному житті, подолання їх ізольованості шляхом організації різноманітних заходів у місцях зустрічі.

3. Усвідомлення взаємної відповідальності поколінь. Представники цільової групи проектів, мають сприйматися не як безпомічні старі люди або жертви, а як особистості, що завдяки своєму досвіду та знанням спроможні робити важливий внесок у розвиток суспільства.

4. Сприяння осмисленню історії свого життя і своєї країни, в том числі, наприклад, за допомоги заходів, спрямованих на започаткування діалогу між генераціями за участі жертв тоталітарних режимів.

5. Покращення якості життя літніх людей і зміни уявлення про старість: програма має пригорнути увагу суспільства до соціальної ситуації цільової групи на місцевому та національному рівнях, а у перспективі змінити уявлення про старість.

6. Як результат виконання програми очікується розробка ефективних моделей проектів з надання допомоги літнім людям, які можуть слугувати за взірець для широкого впровадження і сприятимуть покращенню структур, що надають допомогу літнім людям.

II. Хто може подавати аплікацію?

Організації або заклади, які працюють з літніми людьми або діють у соціальній чи культурно-освітній сфері (бажано такій, що охоплює різні покоління), тобто:

неурядові організації (НУО), некомерційні організації, релігійні організації та інші суспільно корисні об’єднання;

муніципальні структури, якщо вони мають власний юридичний статус і співпрацюють з організаціями громадянського суспільства, якщо їх проект не стосується до діяльності, що фінансується за рахунок державного або муніципального бюджету.

III. Цільові групи

Програма адресована головним чином організаціям та установам, які прагнуть залучити представників старшого покоління до активного життя. До реалізації проектів із створення місць зустрічей можуть підключатися особи, які притягувалися націонал-соціалістським режимом до рабської і підневільної праці, в’язні концтаборів і гетто, колишні військовополонені, жертви сталінізму, інші особи похилого віку. Разом з тим бажана участь в роботі над проектами ініціативних громадян, школярів та студентів, істориків, працівників державних і муніципальних закладів, а також зацікавлених членів неурядових організацій.

IV. На які проекти можуть бути надані кошти?

Грошові кошти надаються організаціям та установам, які створюють можливості для зустрічей та сумісного дозвілля літніх людей. Учасники мають отримати стимул до прояву власної ініціативи та самостійної організації заходів. Місця зустрічей можуть пропонувати літнім людям, наприклад, участь у різних гуртках, у заходах, які б сприяли покращенню здоров’я, консультації, допомогу для немобільних людей похилого віку, екскурсії або зустрічей у затишному оточенні з приводу свят або інших подій. Схвалюються також заходи за участі різних поколінь, де люди похилого віку та молодь дискутують, обмінюються досвідом та ближче знайомляться один з одним (співи, виставки, театральні групи, допомога у виконанні домашнього завдання, комп’ютерні курси, дискусійні клуби, тощо).

V. Фінансування

Проекти можуть плануватися на термін до двох років. В залежності від об’єму, тривалості та масштабу запланованих заходів можуть бути надані гранти від 5.000 до 20.000 євро на рік.

Очікується економне планування, таке, що відповідає змісту проекту та місцевим умовам. В оцінюванні запропонованого бюджету важливу роль гратимуть співвідношення розміру коштів третьої сторони або власних коштів та розмір гранту, на який претендує аплікант.

VI. Критерії надання коштів

Аплікації про надання коштів на проект розглядатимуться незалежним міжнародним журі. При оцінюванні аплікацій, журі дотримуватиметься таких критеріїв:

Переконливість концепції

Спрямованість проекту на попередньо визначену цільову групу

Заохочення роботи на волонтерських засадах та надання підтримки з метою розвитку самодопомоги

Відповідність даного проекту звичайній діяльності апліканта

Економність планування проекту у господарському сенсі

Проект розрахований на впровадження довготривалого впливу на якість життя літніх людей.

Виконавцем проекту є юридична особа

Аплікант вже має досвід роботи з людьми похилого віку та/або молоддю

Аплікант або виконувач проекту має усі передумови (кадри, логістика, специфічні знання), необхідні для виконання проекту та управління процесом його виконання

Якщо аплікант клопочеться про надання гранту до такого проекту, який вже знаходиться у стадії виконання, то потрібно передбачати покращення якості, розширення заходів або надання їм стабільності

Складовою частиною проекту є використання власних коштів або коштів третьої сторони, наприклад, використання безкоштовного приміщення

Аплікант готовий займатися залученням додаткових коштів і пожертв для постійної підтримки проекту.

VI. Кому та на яку діяльність Фонд коштів не надає?

• на фінансування лікування окремих осіб у державних або приватних медичних закладах або санаторно-курортних установах,

• на надання гуманітарної допомоги (продуктів харчування, медикаментів, тощо) окремим особам та закладам,

• на придбання нерухомості,

• на будівельні роботи, наприклад будівництво або реконструкцію будинків перестарілих або лікарень,

• на науково-дослідницькі проекти, • на заходи в рамках поточної діяльності закладів, на виконання основних задач держави або муніципальних структур,

• на комерційні проекти,

• приватним особам або таким ініціативам та незалежним групам, які не є офіційно зареєстрованими.

VIII. Процедура подання аплікацій і прийняття рішень щодо надання грантів

Для клопотання про надання коштів треба заповнити аплікаційну форму. Форму можна знайти в Інтернеті за адресою www.acu.com.ua або звернутися до головного офісу Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні».

Аплікаційна форма та усі необхідні документи мають бути надані не пізніше 15-00 20 січня за адресою, яка наведена нижче.

Аплікаційна форма має бути підписана правомочним представником Вашої організації. Прохання не брошурувати документи і не підшивати їх у папки. Аплікації розглядатиме незалежне міжнародне журі. З урахуванням його рекомендацій рішення про надання гранту прийматиме Правління Фонду „Пам’ять, відповідальність та майбутнє“.

Про прийняте рішення апліканта проінформує організатор програми. В разі відхилення проекту коментарі та пояснення не надаються. Угоди про асигнування будуть підписані навесні 2009 року; початок реалізації проекту має бути запланований на термін не раніше червня 2009 року.

За консультаціями звертатися до Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні».

Адрес: 02100, Київ, вул. Бажова, 2

Контакти

Галина Полякова

Ірина Каткова

ВБО”Турбота про літніх в Україні”

galalpol@mail.ru

(044)559-38-63

(044)229-54-61

http://www.acu.com.ua/

Файли

aplikatsiya-ukr.doc 205.5 Кб

budget.xls 46.5 Кб

• • •

Участь громадян у плануванні та реалізації адміністративно-територіальної реформи

Фонд Східна Європа та Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» оголошують конкурс для відбору регіональних партнерів в рамках програми

«Участь громадян та незалежних експертів у плануванні та реалізації адміністративно-територіальної реформи»

Фонд Східна Європа - міжнародна благодійна організація, підтримка якої здійснюється Агентством США з міжнародного розвитку через Фонд Євразія та іншими донорами – урядами, фондами, корпораціями та приватними донорами. З січня 2008 року програми ФСЄ сприяють громадянському, соціальному та економічному розвитку України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громади, влади та бізнесу.

Більше про Фонд: www.eef.org.ua.

Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні» (DesPro) виконується за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (SDC) у двох пілотних регіонах – Вінницькій області та Автономній Республіці Крим. Проект має такі основні завдання:

Підвищення потенціалу місцевих громад у плануванні, впровадженні та правлінні послугами, що надаються на рівні громад;

Зміцнення потенціалу місцевих органів влади всіх рівнів щодо планування, фінансування, та координації надання доступних та якісних послуг на рівні громад;

Підтримка розробки та впровадження урядових ініціатив спрямованих на поширення децентралізованих підходів до управління послугами. Більше про проект: www.despro.org.ua

Даний конкурс є частиною спільної ініціативи Фонду Східна Європа, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та Міжнародного фонду «Відродження» і реалізується за фінансової підтримки Чорноморського фонду для регіональної співпраці Фонду Маршала «Німеччина-США», Агентства США з міжнародного розвитку та Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва. В рамках цієї ініціативи Міжнародний фонд «Відродження» у 2008 році оголосив тендер «Сприяння проведенню адміністративно-територіальної реформи».

Очікується, що організації – переможці конкурсу співпрацюватимуть з аналітичним центром – переможцем тендера, громадською організацією «Інститут громадянського суспільства», - і за запропонованою методологією виконуватимуть узгоджений комплекс робіт з проведення регіональних досліджень, підготовки аналітичних матеріалів, організації публічних заходів та інформування громадян.

За результатами розгляду заявок спільною комісією Фонду Східна Європа та Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» на основі рекомендацій незалежної ради експертів, переможцям конкурсу буде запропоновано підготувати пакет документів до Фонду Східна Європа або в Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» для отримання гранту на реалізацію проекту.

Мета конкурсу: стимулювання участі громадськості та інформування громадян щодо процесів розробки і реалізації адміністративно-територіальної реформи в Україні.

Географія конкурсу: в рамках конкурсу буде підтримано по одній заявці регіональних організацій з Вінницької, Сумської, Тернопільської та Херсонської областей.

Завдання конкурсу:

вироблення узгодженої експертної позиції щодо можливих шляхів здійснення адміністративно-територіальної реформи, її обговорення з представниками влади, зацікавленими соціальними чи професійними групами територіальних громад та представниками ЗМІ;

стимулювання суспільної дискусії та підвищення інформованості громадян щодо мети, етапів та інструментарію здійснення адміністративно-територіальної реформи;

формування механізмів «зворотного зв’язку» для збору і використання рекомендацій зацікавлених груп в процесі планування адміністративно-територіальної реформи.

Учасники конкурсу: українські недержавні некомерційні організації зі статусом юридичної особи, що мають значний досвід аналітичної роботи у сфері розвитку місцевого самоврядування, регіональної політики, партнерства з місцевими органами влади, проведення громадських заходів і тісної співпраці зі ЗМІ.

Детальна інформація щодо умов, завдань конкурсу та вимог до заявки розміщена на веб- сторінці Фонду Східна Європа www.eef.org.ua

Фонд Східна Європа та Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» залишають за собою право не надавати гранти, якщо якість заявок не буде відповідати вимогам конкурсу.

Максимальний розмір гранту — 70 000 гривень.

Тривалість проекту - 6 місяців. Кінцевий термін подачі заявки – 26 грудня 2008 р. Результати конкурсу будуть повідомлені не пізніше 15 січня 2009 р.

Орієнтовна дата початку реалізації проектів – 1 лютого 2009 р.

Проекти потрібно надсилати поштою за адресою: Фонд Східна Європа вул. Велика Васильківська, 55, 3 поверх (Бізнес-центр Lucky Net). м. Київ 03680 Конкурс “АТР”

Контактна особа: Юрій Піскалюк, менеджер програм Тел./факс: (044) 200-38-24/25/26 yuriyp@eef.org.ua

Контакти

Юрій Піскалюк

Фонд Східна Європа

yuriyp@eef.org.ua

(044) 200-38-24/25/26

http://www.eef.org.ua/

Файли

announcement_terref.doc 229.0 Кб

Тренінги

Тренінги для волонтерів

Волонтери запрошуються до участі у тренінгах «Вдалий виступ - перший крок до успіху» та «Складання резюме та мотиваційного листа».

Під час тренінгу «Вдалий виступ - перший крок до успіху» буде обговорено:

Як покращити навички публічного виступу;

Як привертати увагу аудиторії та встановлювати раппорт;

Що робити з незадоволеними учасниками;

Що означає правило «Три А»;

Які існують техніки самозаспокоєння;

Перші кроки підготовки до презентації.

Резюме та мотиваційний лист – дуже важливі при відборі до міжнародних волонтерських проектів, молодіжних обмінів або працевлаштування.Про те з чого почати написання резюме та мотиваційного листа, яку інформацію слід надавати, а що можна обговорити під час співбесіди, як виділитися зі списку кандидатів, та створити свою візитну картку про все це ви дізнаєтесь під час тренінгу «Складання резюме та мотиваційного листа».

Тренінги проводяться згідно набору групи учасників при фінансовій підтримці Німецького Фонду “Память, Відповідальність та Майбутнє”.

Участь у заході безкоштовна.

Останній день реєстрації 31 грудня 2008 року.

Контакти

Олена Смаглій

СУРЦ “Соціальне партнерство”

office@ngo.dn.ua

8062-349-82-90

http://www.ngo.dn.ua/

• • •

Романтичний вечір для молодих подружніх пар

Запрошуємо молоді подружні пари прийняти участь у цікавому тренінгу "Романтичній вечір для молодих пар".

Після тренінгу молоді пари отримають необхідні знання щодо питань подружнього життя: від психологічних особливостей до оволодіння п'ятьма мовами кохання.

Дата проведення: 20 грудня 2008 р.

Місце провеедння: м.Конотоп Сумської області.

Цільова аудиторія: молоді подружні пари.

Умови участі: Організаційний внесок складає 40 грн. з подружньої пари. Витрати на доїзд за рахунок учасників. За попередньою домовленністю маємо можливість безкоштовного поселення у родинах.

Завки на участь приймаються до 17.12.2008 за адресою artur6791@mail.ru.

Кожен учасник отримає мапу міста із зазначенням маршруту доїзду до місця проведення, план заходу. Учасники забезпечуються роздатковим матеріалом та романтичною вечерею.

Контакти

Кочарян Артур

Конотопська молодіжна громадська організація “Нове життя”

artur6791@mail.ru

8066-7481454

Конференції

"НАТО - Наука заради миру і безпеки"

18-19 грудня 2008р. у Черкасах проходитиме Міжнародна науково-практична конференція "НАТО - Наука заради миру і безпеки".

Мета конференції: інформування громадськості про наукову співпрацю України з Евроатлантичним Альянсом. Обмін досвідом з питань евроатлантичної інтеграції Україні,та перспективної співпраці з країнами Альянсу в області екології, техногенних забруднень, боротьби з тероризмом і ліквідації їх наслідків заради безпеки.

Під час роботи конференції працюватиме виставка літератури з питань конференції.

На коференції розглядатимуться проблеми евроатлантичної інтеграції Украіни:

· наукова співпраця України з країнами Альянсу,

· євроатлантичний підхід до проблем екології та техногенної безпеки,

· сумісна боротьба Україні і країн Альянсу з тероризмом і природними катастрофами.

Матеріали конференції будуть надруковані у науковому збірнику.

Для участі в засіданнях секцій року бажаючим взяти участь у конференції потрібно до 12 грудня 2008 електронною поштою надіслати назву,або тези доповідей за двома адресами : Diamatik@ukr.net, Diamatik@voliacable.com

Місце роботи конференції: м.Черкаси,б.Шевченко 460,Черкаський державний технологічний універсітет

Контакти

Аналітичний центр ”Діаматік”

Diamatik@ukr.net

Diamatik@voliacable.com

http://www.diamatik.org/a-news/new...

м.Черкаси

б.Шевченко 460

Черкаський державний технологічний універсітет

• • •

Шляхи розвитку українського антидискримінаційного законодавства

16 грудня - круглий стіл експертів „Шляхи розвитку українського антидискримінаційного законодавства”, котрий організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Мета круглого столу: у вузькому колі експертів обговорити можливі шляхи розвитку українського антидискримінаційного законодавства з огляду на рекомендації міжнародних організацій та аналіз фактів дискримінації. Можливість вироблення спільної позиції з цього питання дає можливість подальшого спільного відстоювання цих пропозицій у різних органах влади, усуває дублювання роботи різних організацій і збільшує ефективність громадськості в протидії дискримінації.

Під час круглого столу відбудеться презентація двох видань УГСПЛ щодо рекомендацій органів ООН та Ради Європи по боротьбі з дискримінацією в Україні.

Участь у круглому столі відбувається за попередньою акредитацією.

Для акредитації необхідно надіслати запит на електронну адресу або за телефоном.

У разі потреби, УГСПЛ може відшкодувати проїзд до Києва та у зворотному напрямку на круглий стіл поїздом (класом не вище купейного вагону) при наявності копій квитків і попереднього погодження з організатором.

Контакти

Володимир Яворський

yavorskyy@helsinki.org.ua

8095-272-36-22

http://dipcorpus.at.ua/news/2008-1...

м. Київ вул. Артема 46 кім.5

Конкурси

МОН Україна оголошує другий етап програми наукової співпраці для молодих учених

Міністерство освіти та науки України оголошує прийом заявок на участь у другому етапі програми наукової співпраці для молодих учених СНДТО (Співробітництво в науково-технічних дослідженнях та освіті). Програма підтримує проекти українських вчених, спрямовані на розв’язання актуальних науково-технічних проблем України.

За програмою СНДТО-2 буде підтримано 12 науково-дослідницьких проектів, в тому числі 6 проектів українських вчених, спрямованих на розв’язання актуальних українських науково-технічних проблем.

Підтримуються як нові дослідницькі проекти, так і ті, що знаходяться в процесі реалізації.

Науковці, проекти яких буде підтримано програмою, здобудуть можливість тримісячного стажування при науковій установі або університеті США. Відрядження має розпочатися не пізніше 1 червня 2009 року і закінчитися не пізніше 1 грудня 2009 року.

Заявник може бути студентом вищого навчального закладу (мінімум четвертий курс); аспірантом; особою, котра здобула ступінь кандидата наук менше, ніж 6 років тому.

Заповнені заявки та рекомендаційні листи (українською та англійською мовами) мають бути надіслані до Міністерства освіти та науки та на електронну адресу Фонду crest@crdf.org до 30 січня 2009 року.

Детальнішу інформацію про програму, вимоги до оформлення документів та формуляри можна знайти на офіційному сайті Міністерства освіти та науки України:

http://www.mon.gov.ua/newstmp/2008/02_12/doc.doc

Контакти

Міністерство освіти та науки

crest@crdf.org

http://www.eu-edu.org/news/info/126

• • •

Оголошено конкурс на участь у тренінговій програмі для ОГС

Метою проекту є допомогти лідерам місцевих і регіональних організацій громадянського суспільства АР Крим, Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей та м. Севастополь отримати відповідні знання та навички з представництва інтересів і захисту прав, ведення переговорів з органами влади, налагодження ефективної комунікації між ОГС і органами влади.

Головними цілями тренінгової програми є:

надати активістам організацій громадянського суспільства (ОГС) знання щодо представництва інтересів і захисту прав,ведення переговорів з органами влади, налагодження ефективної комунікації між ОГС і органами влади;

надати допомогу активістам ОГС у засвоєнні та використанні на практиці навичок та моделей ефективного представництва інтересів і захисту прав;

удосконалити практичні навички активістів ОГС щодо розв’язання конкретних ситуацій, що виникають в процесі здійснення представництва інтересів і захисту прав;

підвищити рівень професіоналізму працівників ОГС.

Участь у тренінговій програмі включає: навчання представників ОГС у 4-х дводенних тренінгах, отримання консультацій в он-лайн режимі та стажування 5-ти учасників тренінгової програми у м. Києві.

Теми тренінгів: «Публічна політика. Процес прийняття рішень органами влади», «Участь громадськості у процесі прийняття рішень органами влади», «Громадський моніторинг та експертиза органів влади», «Представлення інтересів та захист прав громадян».

Навчання проводитиметься тренерами-консультантами ТЦК.

Кожен слухач буде забезпечений відповідними інформаційними матеріалами.

Організатори забезпечують: оплату проїзду слухачів за умови надання проїзних документів; проживання та харчування слухачів тренінгової програми.

У конкурсному відборі можуть брати участь організації громадянського суспільства, що: легалізовані не пізніше 1 січня 2007 року у встановленому законом порядку (із набуттям статусу юридичної особи чи шляхом повідомлення про заснування) на одній із таких адміністративно-територіальних одиниць: АР Крим, Запорізька, Миколаївська, Одеська та Херсонська області та м. Севастополь; активно займаються представництвом інтересів та захистом прав1.

Критерії відбору учасників тренінгової програми:

відповідність ОГС критеріям за формальними ознаками;

досвід діяльності ОГС;

обґрунтованість потреби у навчання;

бачення ОГС того, як застосовувати отримані знання та навички;

спроможність поширити отриману знання та навички серед активу ОГС.

Конкурсний відбір проводиться в два етапи. Перший етап передбачає оцінку заявок ОГС за формальним критерієм та попередній відбір ОГС. Другий етап передбачає проведення ознайомчих візитів до попередньо відібраних ОГС. Після другого етапу для участі у тренінговій програмі буде відібрано не більше 15 ОГС. Кожна із відібраних ОГС має забезпечити присутність 4 активістів на тренінгах. Після тренінгової програми серед 60 учасників на конкурсній основі буде відібрано 5 для стажування у м. Києві.

Претендент має надіслати заявку в офіс Творчого центру ТЦК до 17.00 26 грудня 2008 року.

Контакти

Оксана Тропман

Анастасія Гернега

tropman@ccc.kiev.ua

gernega@ccc.kiev.ua

8044-574-64-11

http://iee.org.ua/ru/detailed/gran...

Вакансії

Вакансії в Координаційному бюро європейської та євроатлантичної інтеграції

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 р. №649 у структурі Секретаріату Кабінету Міністрів України утворено Координаційне бюро європейської та євроатлантичної інтеграції, у зв’язку з чим Міністром Кабінету Міністрів України оголошено конкурс на заміщення з 1 січня 2009 року вакантних посад.

Більшість громадян України свідомо зробили свій вибір на користь вступу країни до Європейського Союзу. Адже саме з європейським вибором пов’язані основні перспективи розвитку України.

Європейська та євроатлантична інтеграція є визначальними чинниками як зовнішньої, так і внутрішньої політики Української держави, які забезпечують гарантії верховенства права, дотримання прав людини, розвиток громадянського суспільства і демократії, побудову соціально орієнтованої ринкової економіки.

Указом Президента України від 1 жовтня 2008 р. № 883 затверджено План заходів з реалізації домовленостей за результатами саміту “Україна — Європейський Союз”, який сприятиме досягненню європейських стандартів нашого життя.

Здатність українського суспільства створити передумови набуття членства в ЄС, безпосередньо, залежатиме від професійно підготовлених фахівців, готових перетворити в реальність євроінтеграційні прагнення України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 р. №649 у структурі Секретаріату Кабінету Міністрів України утворено Координаційне бюро європейської та євроатлантичної інтеграції, у зв’язку з чим Міністром Кабінету Міністрів України оголошено конкурс на заміщення з 1 січня 2009 року вакантних посад.

Опис вакансій та іспитові питання в додатку

Контакти

http://www.kmu.gov.ua

Файли

vacancies.rar 44.0 Кб

ГУРТуймосі