* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

ЧЕРКАЩИНИ ПОЧУЄ ПРО УСПІХ

06:56 03.12.2012

ЧЕРКАЩИНИ ПОЧУЄ ПРО УСПІХ

 

Зустрітися зі знаменитими черкащанами, щоб дізнатись секрет їх досягнень і отримати стимул для власних, а ще -  перемогти у конкурсі і стати помічником депутата, щоб працювати на користь громади  - такі можливості дає черкаській молоді реалізація відразу двох проектів, що стартували в області.

Про те, як відомі черкащани надихатимуть молодь на життєвий успіх - та про те, наскільки важливою є сьогодні вирішення проблеми  молодіжного працевлаштування, йшлося під час під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

 

За словами заступника директора Черкаського обласного центру зайнятості Світлани Кочанової, сьогодні саме молодь є найбільш вразливою категорією на ринку праці. Проблеми молодіжного працевлаштування передовсім пов'язані з невідповідністю рівня підготовки та досвіду роботи вимогам роботодавців - поряд із високими вимогами молоді до умов праці, перспектив кар'єрного зростання, рівня оплати праці. У підсумку, 50% безробітних мешканців Черкащини -  це саме молоді люди.

- Цьогоріч протягом 9 місяців до нас звернулось 999 випускників вишів, 567 - ПТУ, 107 - шкіл, - констатувала Світлана Кочанова. - За  10 місяців цього року ми працевлаштували майже 14 тисяч молодих людей, а понад 7300 тимчасово було залучено до оплачуваних громадських робіт. 189 молодих людей  отримали одноразову виплату для зайняття підприємницькою діяльністю. 3500, що мали незатребувані ринком праці професії або ж їх не мали взагалі, пройшли перенавчання.

Світлана Кочанова сподівається на поліпшення ситуації з молодіжним працевлаштуванням у зв'язку із набуттям із наступного року чинності нового закону «Про зайнятість населення» - що сприятиме підвищенню конкурентоспроможності молоді на ринку праці та передбачає ряд конкретних заходів із вирішення проблеми молодіжного працевлаштування. Зокрема, це вивчення -  на державному рівні - вимог роботодавців: аби навчальні заклади могли готувати кадри під замовлення роботодавців, знали потреби ринку праці на сьогодні та на перспективу. Окрім того, запроваджується стажування із відкриттям трудової книжки. А роботодавця, що прийматиме молодь на стажування із оплатою праці,  буде звільнено від сплати соціального внеску за кожну особу. Передбачено також стимулювання молодих спеціалістів для роботи у сільській місцевості - при укладанні угоди на працевлаштування у селі не менш ніж на 3 роки, молодий фахівець може розраховувати на виплату у сумі 5 мінімальних заробітних плат.

 

За словами начальника навчальної частини ЧДТУ Олега Григора, частина роботодавців все ж зацікавлена саме у молодих спеціалістах - аби привити їм корпоративну культуру, навчити саме власному професійному рівню - і 20% студентів знаходять свого роботодавця ще на рівні проходження практики.

- Ми постійно моніторимо ринок праці, - зазначив Олег Григор. - Наразі проходить процедуру ліцензування нова спеціальність, яку плануємо впровадити із наступного року - оскільки ринком праці  виявились затребуваними фахівці із природоохоронних хімічних технологій.

Олег Григор розповів, що до ЧДТУ надходять запрошення на роботу для випускників від підприємств практично з усіх куточків України. Мало того: черкаські студенти виявились затребуваними за кордоном і в ЧДТУ нині діє німецький центр - тут сподіваються на постійну співпрацю стосовно проходження практики із німецькими підприємствами. Цьогоріч 6 студентів ЧДТУ свою практику проходили на корпорації «Фольксваген». Діє також угода зі ще однією німецькою оптичною фірмою «Лімо» - щороку, після екзамену, що включає і знання мови, 5 кращих студентів запрошують для проходження практики.

- Але в основному ми орієнтуємось на Україну - і хочемо, щоб висококваліфікованими робітниками був наповнений саме наш ринок праці, - констатував Олег Григор.

 

- Свого часу мені також доводилося починати свою кар'єру - і пройти увесь шлях від пошуків першого робочого місця - до роботодавця, з точки зору якого сьогодні бачу проблеми молоді на шляху до кар'єрного та особистісного зростання. З проблемою молодіжного працевлаштування я стикаюся також як депутат обласної ради, до якого часто звертаються по допомогу. Тож головною метою проектів, які відсьогодні починають реалізовуватись в області, є прагнення дати талановитій і активній молоді шанс, - констатував депутат Черкаської обласної ради Олександр Турченяк - ініціатор молодіжних проектів  «Молодий помічник депутата» та «Трибуна для лідера».

За словами Олександра Турченяка, проект «Молодий помічник депутата» передбачає проведення конкурсу, переможець якого отримує унікальну можливість для кар'єрного старту - у якості помічника депутата. У конкурсі можуть взяти участь юнаки та дівчата, відповідальні і небайдужі до проблем нашого регіону - а також досить ініціативні та креативні, аби запропонувати ефективні шляхи їх вирішення. Необхідно лише  зареєструватись на Інтернет-сторінці проекту (їх буде відкрито у всіх соціальних мережах, що користуються популярністю серед молоді  - «Facebook», «В контакте», тощо) та викласти свій варіант вирішення актуальної місцевої проблеми. Переможці  конкурсу отримають шанс здобути досвід, знання та навички, необхідні для побудови успішної політичної чи громадської кар'єри - ставши помічником депутата, долучитись до процесу прийняття рішень та розробляти власні проекти для розвитку свого  регіону.

- Проект стане своєрідною трибуною для молодих лідерів, що отримають можливість реалізувати свої можливості та бажання творчої участі у політичних процесах, реального вирішення  соціально значимих проблем, - зазначив Олександр Турченяк. -  Загалом же, проект «Молодий помічник депутата» створює передумови  формування для регіону кадрового резерву - ініціативної молоді, інтелектуальної еліти, покоління молодих лідерів, спрямованих на активну суспільну діяльність на користь громади. А важливі проблеми, підняті молоддю, що запропонує варіанти їх вирішення, отримають шанс все-таки бути вирішеними.

Надихати молодь на життєві досягнення і звершення має на меті і проект «Трибуна для лідера», у ході якого  молодь черкаських вишів отримає можливість зустрітися із відомими черкащанами, життєвий шлях та звершення яких можуть стати прикладом для молоді та надихнути її на власні досягнення - задля себе,  свого регіону, своєї країни.

Видатні черкащани виступлять перед студентами черкаських вузів із розповідями про свій шлях - про те, як досягати успіху, перемагати та як стати справжньою особистістю, що принесе користь своїй громаді. Стартуватиме проект із ЧДТУ, у його реалізації візьмуть участь до 30 відомих черкащан - лідерів у світі культури, громадської діяльності, бізнесу,  спорту.