* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

ДИЯСПОРИ ПРОВЕЛА ФОРУМ У ЛЬВОВІ

06:18 07.09.2012

ДИЯСПОРИ ПРОВЕЛА ФОРУМ У ЛЬВОВІ

 

З 26-го серпня по 1-го вересня 2012 р. у Львові проходив Форум української молоді діаспори «Львів 2012» (ФУМД). В Україні захід проводиться вже вдруге. У 2012 році Форум української молоді діаспори відбувався у Києві, і був присвячений 20-й річниці незалежності України. У цьому році форум зібрав 40 молодіжних лідерів з 19 країн світу.

Організатором цьогорічного форуму виступила Конференція українських молодечих організацій Світового Конгресу Українців (КУМО) за підтримки Львівскої обласної та міської рад, українських молодіжних органiзацій, зокрема Молодого Народного Руху, Молодіжного Націоналістичного Конґресу та Батькiвщини Молодої. Захід проводився за сприяння Світового Конгресу Українців та Благодійного фонду Богдана Гаврилишина.

Робота Форуму розпочалась із зустрічі делегатів з  першим заступником президента Світового Конгресу Українців (СКУ), головою Eвропейського Конгресу Українців (ЕКУ) Ярославoю Хортяні та Генеральним секретарем СКУ Стефаном Романівим. Після цього у сесiйній залі Львівскої обласної ради відбулося урочисте відкриття ФУМД та конференції «Сильна молодь діаспори - сильна Україна». У конференції взяли участь голова КУМО Мирослав Гочак, перший заступник президента СКУ та голова ЕКУ Ярослава Хортяні, генеральний секретар СКУ Стефан Романів, один із найвідоміших економістів світу, член Римського клубу, професор Богдан Гаврилишин,  Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, заступник керівника Центрального виборчого штабу Об'єднаної опозиції «Батьківщина» Михайло Лівінський, голова ВГО «Молодий Народний Рух» Іван Крулько, молодіжні лідери діаспори, представники українських молодіжних організацій, а також депутати Львівської обласної та міської ради. Під час конференції обговорювалися питання розвитку молодіжних діаспорних структур, реалізації спільних проектів, культурної та просвітницької роботи серед молоді діаспори, шляхів комунікації з молоддю в Україні, співпраці з міжнародними фондами та ін.

Родзинкою цьогорічного Форуму української молоді діаспори стало розгортання найбільшого прапору України у світі,  розміром 40 на 60 метрів, з нагоди 156-ї річниці з дня народження Івана Франка та з метою єднання молоді української діаспори та України. Вперше державний прапор було розгорнуто в Києві під час відзначення Дня Незалежності України.

Важливою частиною роботи Форуму стала підтримка ініціативи щодо участі молодіжних лідерів діаспори у якості міжнародних спостерігачів на виборах до Верховної Ради України 28 жовтня. «Ми оголошуємо про підтримку ініціативи щодо формування міжнародної спостережної місії «Молодь діаспори за чесні вибори в Україні» для спостереження за виборами народних депутатів України», - зазначено у резолюції Форуму.

 

Протягом роботи Форуму, молодь мала офіційні і неформальні зустрічі з депутатами Львівської обласної та міської ради, представниками Львівської обласної державної адміністрації, лідерами молодіжних громадських організацій. Під час зустрічей учасники Форуму обговорювали можливості та формат співпраці молоді діаспори із державними та громадськими інституціями, було напрацьовано ряд проектів, які планується реалізувати у 2013 році. Також молодь мала змогу поспілкуватися із народним депутатом України від ВО «Батьківщина» Степаном Курпілем, лідером ВО «Свобода» Олегом Тягнибоком та з видатними спортсменами Львівщини.

Окрім офіційних заходів, учасники Форуму мали і духовно-культурну програму. На свято Успіння Пресвятої Богородиці Голова Комісії УГКЦ у справах молоді отець Ростислав Пендюк провів Молитву за Україну, для учасників були організовані екскурсії по місту, до Шевченківського гаю, музею видатної української співачки з діаспори Квітки Цісик та інші.

Завершальним етапом Форуму стало написання підсумкової Резолюції та схвалення Статуту Світового конгресу українських молодіжних організацій. У резолюції делегати констатували, що за останній рік з боку української держави не було зроблено жодного кроку для підтримки та розвитку відносин з українською молоддю діаспори. Учасники постановили домогтися від влади створити та затвердити комплексну програму «Молодь діаспори», розробити інтернет-портал української молоді діаспори, офіційно зареєструвати молодіжні організації діаспори в країнах, де таких не існує. Молодь висловила своє обурення політичним репресіям в Україні, зокрема над Юлією Тимошенко та Юрієм Луценко: «Ми вважаємо такі дії неприпустимими та аморальними. Лідери опозиції мають бути звільнені з-під варти та брати повноцінну участь у політичному житті країни та виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року». Також у резолюції засуджується політика України щодо мовного питання, згортання євро інтеграційних процесів, тиск на українські громадські організації в Росії.

Завершився Форум концертом «Діаспора-ФЕСТ 2012», у якому взяли участь український рок гурт «Ефіра» (Чикаго, США) та гурти з Львівщини «Черрі бенд», «Три в одному», «На виворіт», «Цвіт життя» і «8-й день».

 

Прес-служба ВГО «Молодий Народний Рух»


 

З 26 серпня по 2 вересня у Львові проходив Форум української молоді діаспори «Львів 2012». захід проводиться в Україні вже вдруге. У 2012 році перший в історії незалежної України Форум української молоді діаспори відбувався у Києві, і був присвячений 20-й річниці незалежності нашої держави. У цьому році форум зібрав 40 молодіжних лідерів діаспори з 20-ти країн світу: Канади, Росії, США, Польщі, Словаччини, Сербії, Румунії, Чехії, Болгарії, країн Прибалтики та ін.

        Співорганізатором Форуму вже другий рік поспіль виступив ВГО «Молодий Народний Рух», для якого співпраця з діаспорою, є одним з основних пріоритетів міжнародної діяльності.

        Завершальним етапом Форуму стало написання підсумкової резолюції та проекту статуту Світового конгресу українських молодіжних організацій. У резолюції форуму делегати констатували, що за останній рік з боку української держави не було зроблено жодного кроку для підтримки та розвитку відносин з українською молоддю діаспори. Учасники постановили домогтися від влади створити та затвердити комплексну програму «Молодь діаспори», розробити інтернет-портал української молоді діаспори, офіційно зареєструвати молодіжні організації діаспори в країнах, де таких не існує. Молодь висловила своє обурення політичним репресіям в Україні, зокрема над Юлією Тимошенко та Юрієм Луценко. Також у резолюції засуджується політика України щодо мовного питання, згортання євроінтеграційних процесів, тиск на українські громадські організації в Росії.

        Вважаю, що українська влада та суспільство мають зважати на думку молоді української діаспори, тому пропоную вашій увазі резолюцію форуму.

 

Резолюція Форуму української молоді діаспори “Львів-2012”

 

Завданням української молоді діаспори є не лише збереження культурної спадщини і ментальності українства для майбутніх поколінь, але й сприяння розвитку зв’язків діаспори і консолідація зусиль молоді закордонного українства задля об’єднання української діаспори в одне ціле, сприяння становленню незалежної, демократичної, правової Української держави.

Учасники Форуму української молоді діаспори “Львів-2012”, проаналізувавши проблеми та здобутки своєї роботи за рік, констатували, що з боку української держави не було зроблено жодного кроку для підтримки та розвитку відносин з українською молоддю діаспори, а зокрема не розроблено комплексну програму по роботі з молоддю діаспори, не створено окремого органу центральної влади по роботі з закордонними українцями, а також не створено відповідного державного фонду для фінансування програм. Натомість діяльність українських молодіжних організацій за кордоном відбувається лише за підтримки Світового Конгресу Українців та діаспорних структур.

Тому учасники ФУМД “Львів-2012” ухвалили наступне:

1. Створити та затвердити Українською державою комплексну програму “Молодь діаспори”, яка б сприяла розвитку молоді закордонного українства.

2. Створити інтернет-портал молоді діаспори.

3. Проводити щорічні форуми, конференції, табори, зустрічі української молоді діаспори тощо. Розвивати співпрацю з українськими державними інституціями та громадськими організаціями, які займаються проблемами української молоді діаспори.

4. Заснувати та зареєструвати молодіжні організації в країнах проживання діаспори, де таких організацій не існує.

Закликаємо Світовий Конгрес Українців, Европейський Конґрес Українців та Українську Всесвітню Координаційну Раду сприяти розвитку молодіжного руху в країнах проживання діаспори.

Форум української молоді діаспори змушений констатувати, що з часу проведення ФУМД “Київ-2011” стан демократії та дотримання прав людини в Україні продовжує погіршуватися. Україна все більше набирає обрисів авторитарної держави. Українською владою розгорнуто політичні репресії, лідери опозиції стали політичними в’язнями. Ми повністю солідаризуємося з позицією авторитетних міжнародних інституцій щодо неприпустимості політично вмотивованого та незаконного засудження лідерів опозиції.

Ми, учасники Форуму української молоді діаспори, висловлюємо своє обурення політичною розправою над Юлією Тимошенко, Юрієм Луценко, іншими опозиційними політиками та громадськими активістами. Ми вважаємо такі дії неприпустимими та аморальними. Лідери опозиції мають бути звільнені з-під варти та брати повноцінну участь у політичному житті країни та виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року.

Ми переконані в тому, що проведення чесних та прозорих виборів – єдиний шлях до збереження демократії в Україні. Молодь діаспори глибоко занепокоєна інформацією від авторитетних міжнародних спостережних місій за виборами в Україні про створення нерівних умов для учасників виборчого процесу, численні факти порушень виборчого законодавства, застосування адміністративного ресурсу, тиску на опозицію та підкуп виборців.

У зв’язку з цим, ми оголошуємо про підтримку ініціативи щодо формування міжнародної спостережної місії “Молодь діаспори за чесні вибори в Україні” для спостереження за виборами народних депутатів України 28 жовтня 2012 року.

У зв’язку з цим:

• Закликаємо молодіжні організації української діаспори в повній мірі долучитися до цієї спостережної місії;

• Звертаємося до Світового Конгресу Українців та Европейського Конгресу Українців із проханням підтримати та сприяти реалізації проекту Молодь діаспори за чесні вибори в Україні.

Нас дуже непокоїть ситуація, що склалася із мовним питанням в Україні. Ми вважаємо закон №5029-VI “Про засади державної мовної політики” ганебним продовженням імперської політики русифікації, загрозою існуванню української мови та розколу України. Вимагаємо від депутатів Верховної Ради України та Конституційного суду України скасувати даний закон, як антиконституційний.

Ми обурені тими процесами, що відбуваються з українською громадою в Росії: закриттям всеросійських українських організацій, тиском на активних діячів діаспори та перешкоджанням діяльності українських культурних установ.

Висловлюємо своє занепокоєння згортанням процесів європейської інтеграції та погіршенням іміджу України у світі. Україна перейшла із рангу демократичних держав у ранг держав з обмеженою демократією, не була підписана угода про асоціацію з Європейським Союзом, що негативно сприймається українцями всього світу.

Вимагаємо від української влади усунути наявні перешкоди та створити сприятливі умови для навчання української молоді діаспори у вищих навчальних закладах України, при цьому скасувати обмеження для закордонних українців на вступ до ВНЗ.

Звертаємося до молодіжних громадських організацій в Україні з ініціативою щодо налагодження контактів, залучення української молоді діаспори до освітніх, виховних, культурних та наукових програм і проектів в Україні та розробки спільних проектів з молодіжними організаціями діаспори.

Висловлюємо щиру подяку Світовому Конгресу Українців та Благодійному фонду Богдана Гаврилишина за систематичну підтримку молоді української діаспори.

 

1 вересня 2012 р.

м. Львів, Україна