* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ТАМ, ДЕ ГАРЯЧЕ

15:48 13.01.2014

УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ТАМ, ДЕ ГАРЯЧЕ

 

Військові інженери українського національного контингенту в Косово успішно пройшли сертифікацію командуванням сил KFOR

 

Днями на французькій військовій базі  "Marechal de Lattre" відбулися навчання з контролю натовпу та свободи пересування військ, у яких активну участь взяли представники інженерної роти зі складу українського національного контингенту в Косово, Республіка Сербія.

Навчання відбулися відповідно до плану бойової підготовки штабу сил KFOR та оцінки дій новоприбулих підрозділів у разі необхідності їх оперативного застосування. Метою було відпрацьовування елементів взаємодії щодо забезпечення свободи пересування миротворчих військ сумісно з реалізацією технічних і тактичних навичок багатонаціональних підрозділів на етапі врегулювання та управління агресивно налаштованим натовпом населення. У тренуваннях взяли участь більше, ніж 200 військовослужбовців зі складу національних контингентів Збройних Сил Франції, України, Німеччини та Марокко.

За легендою навчань, вуличні протести та демонстрації населення умовної адміністративно-територіальної одиниці вийшли з-під контролю і почали набувати агресивного характеру з проявами елементів насильства. Поліція не в змозі самостійно врегулювати ситуацію, і було вирішено задіяти миротворчі підрозділи багатонаціональних сил. Тренування проходили в умовах, максимально наближених до реальних подій, із застосуванням проти умовних демонстрантів сльозогінного газу, димових гранат, вибухових пакетів тощо.

У ході проведення операції особовий склад інженерної роти українського національного контингенту, що входить до складу об'єднаної логістичної групи підтримки штабу KFOR, під командуванням командира роти капітана В'ячеслава Шевчука успішно виконав завдання щодо забезпечення свободи пересування миротворчих військ (FOMD).

Відповідно до стандартних оперативних процедур FOMD, після отримання запиту на інженерну підтримку тактичних підрозділів щодо розгородження штучно створених перешкод (roadblock) на основних шляхах руху, українські військові інженери за допомогою мінно-пошукового собаки лабрадора на ім'я Ларс професійно виконали перевірку дорожніх завалів на наявність вибухонебезпечних предметів, та з використанням важкої інженерної техніки ІМР-2М швидко розгородили заблоковані шляхи, тим самим давши можливість броньованим машинам  пробитися на підтримку до особового складу, який був відрізаний від основних сил.

Командир Об'єднаної логістичної групи підтримки штабу сил KFOR (JLSG) полковник ЗС Франції Ерік Еуделін високо оцінив дії українського підрозділу, а особливо роботу екіпажу важкої інженерної техніки ІМР-2М у складі командира машини сержанта Одександра Губаря та механіка-водія молодшого сержанта Дмитра Носікова.

Варто додати, що в інтересах багатонаціональних бойових груп сил KFOR на інженерний підрозділ національного контингенту покладаються завдання з розчищення доріг, проведення земляних робіт, розвантаження та завантаження вантажів, будівництво захисних стінок, обладнання невибухових загороджень, частковий ремонт та обслуговування шляхів руху, інженерна розвідка місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів та їх знешкодження, руйнування об'єктів тощо.

 

 

Надійність зброї військовослужбовців українського національного контингенту в Косово підтвердили миротворці ЗС Франції сил KFOR

 

Успішне виконання завдань з підтримання миру та безпеки вимагає від військовослужбовців українського національного контингенту в Косово, Республіка Сербія, багатонаціональної бойової групи "Еasт" сил KFOR високої професійної майстерності та впевненого володіння зброєю. У зв'язку з цим командування українського підрозділу спільно з представниками французького миротворчого контингенту провести стрільби з особистої стрілецької зброї обох країн.

Перед початком стрільб представники кожного з національних контингентів провели ознайомчі брифінги, інструктажі та тренування. Українські військовослужбовці продемонстрували колегам пістолет Макарова ПМ (калібр 9 мм) та автомат Калашникова АК-74 (калібр 5,45 мм). Французькі миротворці представили автоматичну гвинтівку FAMAS F1 (калібр 5,56 мм) та пістолет автоматичний PA (калібр 9 мм).

До занять від кожного національного контингенту залучалося по 15 учасників. Український підрозділ випала честь представляти новоприбулим військовослужбовцям інженерної роти. Практичні вправи з кожного виду стрілецької зброї виконувалися в однакових умовах на спеціально обладнаному полігоні поблизу міста Косовска-Мітровіца.

Начальник об'єднаної логістичної групи багатонаціональних сил KFOR підполковник Збройних сил Франції Ерік Лотатью за підсумками стрільб визнав, що пістолет Макарова й автомат Калашникова є дуже надійною, зручною і простою в експлуатації зброєю.

- Проведення таких заходів, практичне ознайомлення та отримання базових навиків у володінні зразками зброї різних держав дозволяє детальніше пізнати можливості один одного та на практиці відточити питання взаємосумісності між національними підрозділами у різних ситуаціях, - зазначив заступник командира національного контингенту (з оперативного забезпечення) підполковник Євген Лобатюк.

 

 

Національний контингент у ДР Конго забезпечений надійним і стабільним зв'язком

 

Особовий склад 18 окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго, де командиром льотчик-снайпер полковник Андрій Когут, забезпечені цілодобовим стабільним внутрішнім та зовнішнім зв'язком, про що неодноразово зауважували інспектори Місії ООН в країні.

Сьогодні у зв'язківців загону декілька видів радіостанцій - короткохвильові, ультракороткохвильові та засоби транкінкового зв'язку. Крім того, відповідно до вимог Місії, на Африканському континенті екіпажі вертольотів МІ-8 та МІ-24 для екстрених випадків забезпечені станціями супутникового зв'язку систем "INMARSAT" та "IRIDIUM".

- Зі всіма нашими таборами - "Гома", "Бунія", "Букаву" - ми маємо безперервний і цілодобовий зв'язок, - зазначив начальник зв'язку та радіотехнічного забезпечення польотів майор Володимир Глущук.

Ще одним напрямком роботи зв'язківців загону є забезпечення доступу до всесвітньої мережі Інтернет. Завдяки цьому у загоні щотижнево проходить відео-конференційний зв'язок з вищими штабами в Україні, прийом телеграм, розпоряджень, щоденні доповіді про стан справ. Обладнанні й спеціальні місця, де кожен бажаючий може безкоштовно підключитися до Мережі та відправити лист рідним.

Є у базовому таборі й термінал супутникового зв'язку (з можливістю підключення телефону та Інтернет з'єднання). Він цілодобово знаходиться у черговому режимі та спроможний забезпечити зв'язок навіть за повної відсутності електропостачання, мобільної та інших форм зв'язку.

Також на колектив зв'язківців покладаються завдання з обслуговування комп'ютерної і офісної техніки. В загоні 20 комп'ютерів та 6 принтерів. Усе обладнання зв'язківців справне і працює у штатному режимі.