* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

А ПРЕЗИДЕНТ: СПРОБА ДІАЛОГУ ЗА ПОСЕРЕДНИЦТВОМ ЖУРНАЛІСТІВ

21:41 10.07.2011

А ПРЕЗИДЕНТ: СПРОБА ДІАЛОГУ ЗА ПОСЕРЕДНИЦТВОМ ЖУРНАЛІСТІВ

 Короткі нотатки за підсумками прес - конференції Президента Януковича В.Ф. та представників ЗМІ.

 

Коли ти публічний політик, а тим паче Президент, ти зобов'язаний не лише декларувати свої наміри , самокритично оцінювати свої здобутки чи прорахунки, а й вести громадськість, журналістами та експертами відкритий діалог.

Напевно це і ставилось за мету коли цієї сонячної п'ятниці 8 липня відбулася Цього річна звітна прес-конференція  Президента України В.Ф.Януковича за 2011 рік, яка правда розпочалась із його 5 -ти хвилинним запізненням. Правда забігаючи наперед варто констатувати , що це добрий показник як для зустрічі ПУ із ЗМІ , бо в порівнянні із В.А.Ющенко,який час від часу дозволяв собі і півгодинні запізнення на зустріч із представниками "4-ої влади", тобто мас-медіа.

Саме з певними представниками останніх у президента з початку його каденції складаються досить напружені відносини,бо хоч сам він зазначає свою підтримку повазі свободі слова,але все ж  таки  на думку присутніх на зустрічі учасників руху "стоп цензурі" використовує принцип вибіркової співпраці із ЗМІ , що "..мені особисто приємні.." ( слова президента). І тут нас ця ситуація може лише розповісти, що негоже президенту як керівнику..главі державі бути упередженими до тих чи інших ЗМІ. Чому ? Та тому, що ти президент..ти гарант прав та свобод , обов'язків громадян України, і якраз гром. обов'язків журналістів є не лише опис новин від влади, а й донесенні полі варіативності  думок щодо дії представницької влади. На мою думку в української влади складається ризикована самонавіюванна глухість , що думка справжнього журналіста це лише його особиста . а не сформована його читачами, тими хто із шпальт журналів,газет для себе аналізує  зміст та якість кожного кроку високо посадовців.

Проте багато не розпорошуючись у дихотомію відносин ЗМІ із Президентом Януковичем, варто анонсувати  кілька заміток про організацію цієї  зустрічі в "українському домі". Насамперед зазначимо, що все ж таки була створена ТБ - картинка, громадянської підтримки  приїзду Гаранта України, серед із відповідними табличками стояли колони деяких районів Києва, міста Черкас, Борисполя, Канівського, Уманського і васильківського районів, та багато інших. Було приємним здивуванням , що загальний рух авто транспорту не був перекритий, навіть якщо б і тимчасово.

В загальному плані актив ПР, молодіжного крила ПР розмістилися по вулиці Грушевскього, Кловського узвозу і власне напроти самого "Українського дому". Звичайно не обійшлось без депутатського "десанту"..серед них були помітними - депутати Колісніченко, Луцький та В.Корж, але в самому залі де була прес - конференція їх помітно не було, напевно на щастя..інакше той же Колісниченко, захищаючи честь шефа використовував грубу як для політика риторику із представниками руху "стоп цензурі". Цього не відбулося, але було нами помічено досить дискурсивні плакати, що його тримали на мітингу прихильники Януковича , зміст першого банеру наступний - "український народ за Януковича". Висновки звичайно кожен має зробити кожен сам , але на мою думку "розписуватись" за кожними громадянином який може і не підтримувати стратегії управління країною Януковича в їх його підтримці, найперше це некоректно, не варто видавати бажана за дійсне. Щодо другого, то тут знову ж була помітна аналітична креативність технологів у ПР, адже гордовоти на розгорнутому плакати зазначалося, що саме порядок у владі є заслугою Президента..щодо порядку в державі нажаль  сміливості і політ. Технологічної креативності у владній команді не вистачало.

Не вистачало  прес конференції Президента і його конкретних відповідей на питанння які були і які доповнювались все новими коли Янукович  в свою чергу надавав досить розпливчасті аргументи на противагу журналістським запитам...Дозвольте поділитися з вами кількома зауваженнями та описами  щодо відповідей  президента :

1)відповідаючи на питання щодо святкувань на річницю Дня Незалежності та інших державних офіційних дат уникав дискусії щодо витратної кількості і взагалі питання зменшенню кошторисів "народних гулянь". "Сделать для людей празник" - резюмував Янукович в цьому питанні, нагадавши нам риторику партійців із КПРС, щодо дитячих свят наприклад.

2) Президент , за  його словами не терпітиме мову ультиматумів, із якою  ведуть розмову учасники "стоп цензурі",які зауважили йому що він рік тому назад обіцяв що надасть документи прав власності на будівлі в заповіднику Межигір'я, де знаходиться чергова резиденція Януковича і запросити цих журналістів туди на діалог, але цього не відбулось, бо президент запросив лише кількох журналістів із центральних  ЗМІ. Зрозумілим кожному, що ультиматуму не є виходом в діалозі, але чому ж тоді нинішня українська влада дозволяє зовнішньо політичним ультиматумам Росії диктував ати акценти у міждержавній співпраці України та РФ? Питання відкрите..

3)Янукович "не бачить " іміджевої стратегії міста Дніпропетровськ, і за його слова це вже є питанням і фактично головним болем для губернатора цього регіону. Проте вибачайте шановні читачі, чому в цьому разі Януковича жодним словом не обмовився щодо таких імідж - стратегій центральних міст в Україні? питання знов відкрите

4)Все ж таки патерналізм в Україні є і в особі Президента Януковича процвітає...Чому ? підтвердження є риторика президента, що не гоже ЗМІ втручатися в його особисті справи , у справи його сім'ї, ...це відбулось після того йому зауважили що Янукович - молодший, що є депутатом ВРУ голосує чужими картками колег з фракції . Але Янукович не став слухати аргументів ЗМІ , що все таки його син є депутатом парламенту, що має право голосувати лише за себе і він є публічним політиком, тому оцінка якості  його роботи  є правом громадськості та ЗМІ. Питання...здається і не закривалося із постанням на політичні мапі Світу - України - як незалежної держави.

Новими є також кілька тез від Президента...видається , що протягом всі х20 років незалежності в АР Крим  регіональне управління має "політиканську"  оцінку,..при тій умові що свого часу і Янукович був зо два рази прем'єр - міністром і фактично "людиною Кучми", а за роки президентства Ющенка В.А. взагалі влада в Криму перебувала в руках політичних груп ПР та її сателітів,які жодним чином ніколи не перешкоджали реалізовувати свої національні інтереси Росії.

 Другою є теза, що наш Президент я настільки "заклопотаною" людиною, що крім раніше анонсованої новини, що улюбленими для читання є такі ЗМІ,як газета "Сегодня" та інтернет портал "обозреватель", є те що за судом над Тимошенко Ю.В. він дізнається із випусків теле новин, мовляв громадянин ,цитую гаранта "..вже зробили висновки по цьому політику ще в 2009 та 2010 роках"...і його ми маємо розуміти не обходить те  , що це викликає занепокоєння серед політиків в ЄС і головне обурення української громадськості, не лише тієї що протестує  проти упередженості щодо суду над лідером БЮТ, а й ті хто не є її прихильником чи однодумцем, просто розмірковуючи що такий стиль суду влада може застосувати до кожного , зазначаючи при цьому що вона є поборником демократії в країні і чинить це в рамках закону. На перший погляд може здаватися що в Адміністрації президента України не розуміють ризику зростання публічних протестів громадян від вище зазначених суспільних обурень, але це лише на перший погляд, за моєю і думкою кількох політологів що не є "обслуговуючими мозками" для влади....в останньої є цілі - маргіналізувати опозиційні партій, взагалі опозиційні владі альтернатив та системно наповнювати інф. простір країни популізмом щодо розпочатих важливих ждя країни реформ і риторикою, про необхідну поведінку громадського терпіння від негативних наслідків "непопулярних реформ". Прикро це констатувати, але ця лінія політичного протиборства культивується і надалі всією "українською"..ПРегіональною владою в Україні.

Щодо третьої тези тут замало лише простих епітетів ,тут місце фаховому юридичному аналізі, адже за словами Януковича, земля має перетворитися на ресурс кредитних розрахунків. За відсутності юридичного фаху не берусь оцінювати у відповідному руслі значення цієї вже напевно владної аксіоми щодо землі, лише зазначу, що хоч і земля стане гарантією для банків що громадяни повертатимуть борги їм, але ж панове..чи ци не є економічним ультиматумом? Громадянам що лишатися без приватної власності ( селяни наприклад) якщо уряд не втримає гривню від падіння, себто дефолту? Питання відкрите!..Особливо відкрите для незаангажованих юристів які мають на місця, в селах донести колегіальне значення цієї "ініціативи" щодо землі.

І останнім чим я хочу тебе, мій читачу порадувати, це те що в планах у влади і Януковича зокрема, є мрія аби українці були і стали - "фізкультурною нацією"...повернути спорт у дошкільне виховання і далі...тому не чекаючи поки випарені в саунах пивні животики наших депутатів ВРУ і місцевих обласних і районних рад покажуть на ТБ майстер класи в одному із видів спорту, займетесь фізичними виховання самі..із своєю родиною. Не витрачайте час на "диванний аналіз" поточних політичних подій в країні, займайтесь самовиховання, культивуйте здоровий спосіб життя..ви мрієте про щасливе сьогодні і завтра для свої дітей і батьків і думаєте ви одинокі..знайти ви не одні. Критикувати владу  і опозицію замало, аналізуйте їх дії і прорахунки і не піддавайтесь на їх маніпуляції.

Щасти вашим родинам колеги - громадяни.

Дмитро ГАВРИЛЮК,
спеціально для інформаційного агентства НАЦІЯ