* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

ЛІТЕРАТУРНІ КОНВУЛЬСІЇ ТАБЧНІКЬА

00:50 02.02.2011

ЛІТЕРАТУРНІ КОНВУЛЬСІЇ ТАБЧНІКЬА

Концепція літературної освіти, затверджена Міністерством освіти і науки, молоді та спорту, є шовіністичною і відбиває політичні погляди Дмитра Табачника. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Володимир Панченко.

«Якщо розглядати її в системному плані, то це є спосіб через гуманітарно-освітню ланку приєднати Україну до «русского міра», ідеологом якого є Табачник. Тобто ми маємо справу з такою шулерською концепцією, тому що я переконаний, що не всі розробники цього документа добре знають його текст. Я читав проект, надрукований у педагогічних журналах, і бачу, які є розходження між ним і тим текстом, що ми отримали як наказ міністра освіти. Це абсолютно небезпечний документ і я переконаний, що на нього буде реагування і в академічному середовищі, і в педагогічному середовищі», – сказав Панченко.

За його словами, саме ухвалення цього документу «має характер політичної кон’юнктури». «Змінилася влада, з’явився новий міністр і під політичні погляди цього міністра підганяється відповідна Концепція літературної освіти. Ця концепція відображає ідеологію публіцистики Дмитра Табачника. Завданням цієї концепції є змінити співвідношення. Зокрема, українська література в ній трактується як якийсь носій етнографічних інформацій і не більше. Тут є просто безпардонне протиставлення української літератури як плебейської, маргінальної літературі російській, про яку написано «особлива роль належить російській літературі як художньо-словесному надбанню, у тісній взаємодії з яким протягом декількох століть формувалася українська література, а також з урахуванням того місця, яке займає російська література у загальнолюдській системі духовно-культурних цінностей». Тобто українське – це вторинне, російське – це вище, аристократичне і це протиставлення є в цьому документі», – заявив професор.

Крім того, за його словами, ця концепція передбачає «зникнення зі шкільного курсу «Української літератури» і розчинення його в інтегрованому курсі «Література». «Якщо в 10-11 класі буде запроваджений інтегрований курс, то далі в програмі української літератури можна взагалі залишити три відсотки часу або п’ять, або 10», – заявив Панченко.

Вчора Міністерство освіти і науки, молоді та спорту затвердили Концепцію літературної освіти.

Деякі тези Концепції літературної освіти, затвердженої напередодні Міністерством освіти, були внесені туди без відома розробників. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив доктор філологічних наук, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу давньої української літератури Микола Сулима, який є одним із розробників концепції.

«Теза про особливу роль російської літератури в Концепції літературної освіти з’явилася так би мовити підпільно. Спочатку цю концепцію вивісили анонімно на сайті, потім вона з’явилася під нашими підписами, але я цієї концепції не візував. Коли б мені давали на підпис цей текст, я би відмовився його підписати. Але підпис мій стоїть і я повинен виправдовуватися, що брав участь у формуванні цієї концепції», – сказав Сулима.

Вчора Міністерство освіти і науки, молоді та спорту затвердило Концепцію літературної освіти. У документі зокрема йдеться про те, що «особлива роль належить російській літературі як художньо-словесному надбанню, у тісній взаємодії з яким протягом декількох століть формувалася українська література, а також з урахуванням того місця, яке займає російська література у загальнолюдській системі духовно-культурних цінностей».

ДО РЕЧІ:

Законопроект Дмитра Табачника "Про вищу освіту" не отримав підтримки у комітеті парламенту з питань науки і освіти. Про це повідомила журналістам народний депутат, голова підкомітету з питань базової освіти Леся Оробець.

Таким чином, законопроект не може бути винесений на голосування до сесійної зали Верховної ради.

За її словами, під тиском студентів Погоджувальна рада не тільки визнала обґрунтованість заперечень громадськості проти законопроекту команди Табачника, а й "констатувала відсутність легітимного рішення щодо його підтримки з боку профільного комітету".

Як наголосила Оробець, студенти змусили політиків поважати закон, поклавши край спробі проштовхування до парламенту вбивчого для галузі закону на підставі фальсифікованого рішення комітету.

"Рішення про необхідність публічного розгляду законопроекту про вищу освіту на засіданні профільного комітету Погоджувальної ради означає відмову від легалізації рейдерських механізмів його проштовхування в сесійний зал", - переконана народний депутат.

Нагадаємо, 13 січня стало відомо, що законопроект, автором которго є "регіонал" Максим Луцький, отримав схвалення профільного комітету. У той же час Леся Оробець, яка була присутня на засіданні комітету, заявила про відсутність кворуму для прийняття комітетом рішення - в засіданні брали участь 4 з 10 членів. Передбачалося, що законопроект буде внесений на розгляд у ВР на поточній сесії.

У понеділок, 31 січня, біля Верховної ради, де проходила погоджувальна рада, зібралися на мітинг студенти кількох столичних вузів. Вони висловили протест проти ухвалення нового закону про вищу освіту, в якому передбачається підняття оплати за навчання. 

Джерело: TCH

ДО РЕЧІ-2

Група «За Україну!» вимагає відставки Табачника і наголошує на необхідності припинити переслідування УПЦ КП

Київ. 2 лютого. УНІАН. Депутатська група «За Україну!» вимагає відставки міністра освіти та науки, молоді та спорту Дмитра ТАБАЧНИКА і наголошує на необхідності припинення переслідування Української православної церкви Київського патріархату.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив на засіданні парламенту лідер групи В’ячеслав КИРИЛЕНКО (фракція НУ-НС).

Він висловив жаль, що 1 лютого Верховна Рада внесла до порядку денного сесії законопроект «Про вищу освіту», ініційований Д.ТАБАЧНИКОМ, незважаючи на протести студентів і викладачів вищих навчальних закладів.

«Ухвалення у такому вигляді цього законопроекту призведе до цілковитої деградації української вищої освіти, що є, на наше глибоке переконання, справжнім завданням міністра ТАБАЧНИКА», - наголосив В.КИРИЛЕНКО.

Він зазначив: «Дивні речі відбуваються» - у той час, як прем’єр-міністр України Микола АЗАРОВ покладає квіти до могил студентів і гімназистів, які загинули у бою під Крутами, міністр його уряду «вилучає з підручника історії будь-яку згадку про бій під Крутами».

Також, за словами В.КИРИЛЕНКА, у той час, коли заступник глави Адміністрації Президента Ганна ГЕРМАН говорить, що «Президент ніколи не погодиться з освітньою реформою ТАБАЧНИКА і з такою його політикою», наступного дня Д.ТАБАЧНИК рекомендує «високому чиновнику Адміністрації ЯНУКОВИЧА подати у відставку за такі його висловлювання».

В.КИРИЛЕНКО вважає, що така ситуація свідчить про те, що «імунітет, який наданий цьому чиновнику, перевищує імунітет будь-якого іншого члена команди ЯНУКОВИЧА-АЗАРОВА». «Значить, антиукраїнські сили сягнули так далеко і в уряді, і в Адміністрації, що дати раду такому горе-чиновнику неможливо», - наголосив він.

За словами В.КИРИЛЕНКА, Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ має «відправити ТАБАЧНИКА у відставку».

В.КИРИЛЕНКО також наголосив, що депутати знову збирають підписи під зверненням до В.ЯНУКОВИЧА із закликом припинити переслідування Української православної церкви КП.

Він заявив: «Якщо буде продовжена політика переслідування УПЦ КП, то про жодне порозуміння і консолідацію у суспільстві не може бути й мови», і «це може призвести до надзвичайної суспільної напруги».

ДО РЕЧІ-3

Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро ТАБАЧНИК заявляє, що Концепцією викладання літератури у школах не передбачено запровадження окремого предмету – російська література.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр заявив сьогодні журналістам у Кабінеті міністрів.

«Концепція літературної освіти – це просто пошук нових шляхів викладання літератури, як створити інтегрований курс української та світової літератури. Там немає жодного конкретного твору, який треба вивчати або не треба вивчати. А прагнення видумувати плітки для мене просто смішно», - сказав Д.ТАБАЧНИК.

При цьому він зазначив, що Концепція викладання літератури обговорювалась протягом півроку і була затверджена у серпні 2010 року на засіданні колегії, у роботі якої брали участь півтори тисячі вчителів.

В той же час, відповідаючи на запитання щодо вилучення з курсу української літератури твору Барки «Жовтий князь», Д.ТАБАЧНИК зазначив: «Гадки не маю. Ви думаєте, я на пам’ять знаю весь перелік творів з 1 по 11 клас. Ви перебільшуєте потугу моєї пам’яті».

«Курс світової літератури, де вивчаються кращі зразки літератури народів світу, і оскільки російська література є однією з найбільш потужних світових літератур, звичайно, вивчалась і буде завжди вивчатися в курсі світової літератури», - сказав Д.ТАБАЧНИК.

Відповідаючи на запитання, як він ставиться до критики, що лунає на його адресу від Адміністрації Президента України, Д.ТАБАЧНИК зазначив: "Та невже? Я переживу".

Як повідомляв УНІАН, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту затвердило Концепцію літературної освіти. Текст відповідного наказу від 26 січня № 58 оприлюднено на сайті Міносвіти.

Зокрема концепцією передбачається, що у середніх загальноосвітніх закладах України літературну освіту учнів з 5 по 11 клас забезпечують такі навчальні дисципліни, як «українська література», «світова література», інтегрований курс «література (рідна і світова)» для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами, що використовуються в Україні, курси за вибором і факультативи.

У загальноосвітніх навчальних закладах з українською мовою навчання обов’язково вивчаються «українська література» та «світова література». Можливою є інтеграція цих літературних курсів. Також концепцією передбачається, що "особлива роль належить при цьому російській літературі як художньо-словесному надбанню, у тісній взаємодії з яким протягом декількох століть формувалася українська література, а також з урахуванням того місця, яке займає російська література у загальнолюдській системі духовно-культурних цінностей".

Крім того, концепцією визначені нові принципи літературної освіти. Серед них, зокрема, "канонічність «золотого» фонду класичної літератури як основи літературної освіти".

Експерт ЦПР Іван ЙОВБАК у коментарі інформаційному агентству НАЦІЯ зауважив: "Опонентам табачної політики треба міняти тактику -- звертатись до ООН та інших міжнародних організацій з вимогою закрити в'їзд Дімачкє в країни ЄС і США, заблокувати його рахунки у зарубіжних банках, викликати його на публічну дискусію, вчинити публічний суд над ним, звернутись до єврейських організацій світу з вимогою взяти на себе відповідальність за діяльність цієї погані або прибрати її самим".