* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

Юрій СОЛОВЕЙ: МЕР ЦЕ ГОСПОДАР

08:50 24.04.2010

Юрій СОЛОВЕЙ: МЕР ЦЕ ГОСПОДАР

Уже 9 березня Івано-Франківськ дізнається, хто стане новим мером. Щоправда, поки що мова йде тільки про студентського мера, якого обиратимуть у вузах міста в рамках реалізації проекту громадської організації "Громадський форум". Однак, як запевняє лідер "Громадського форуму" Юрій Соловей, перемога на виборах студентського мера гарантує тим, хто набере найбільшу кількість голосів, реальне залучення до органів виконавчої влади.

 

"Я пообіцяв, що, коли стану міським головою Івано-Франківська, посаду заступника з питань реалізації молодіжної політики в місті обійме людина, яка виграє вибори студентського мера-2010, - сказав в інтерв'ю репортерові "ГК" Юрій Соловей. - Молоді люди, які братимуть участь у реалізації цього проекту і надаватимуть конструктивні пропозиції щодо розвитку нашого міста, також отримають можливість реалізувати своє бачення шляхом залучення до нашої команди".

- Пане Юрію, Ви вже неодноразово заявляли про свої наміри перемогти на місцевих виборах і зайняти посаду міського голови Івано-Франківська. "Громадський форум", який Ви очолюєте, від самого початку був опозиційною силою до чинної міської влади?

 

Метою створення "Громадського форуму" у вересні 2006 року було об'єднання івано-франківців для відстоювання їхніх прав як мешканців міста. Перебуваючи на стажуванні в країнах Європи, у США, я переконався, що нормальний суспільний розвиток можливий тільки за умови існування громадянського суспільства, яке не ховає голову в пісок при найменшій проблемі, а готове до відстоювання своїх інтересів та вимог. Можна сказати, що я все своє свідоме життя, від 17-річного віку, коли створив першу громадську організацію для захисту прав студентів, брав активну участь у різноманітних громадських ініціативах. Однією з таких ініціатив став "Громадський форум". За задумом, ця організація була покликана надавати допомогу владі та відстоювати інтереси мешканців. Але вже через півроку діяльності ми побачили, що чинним міським головою Віктором Анушкевичусом ігнорується ініціатива громади, причому всупереч його ж передвиборним обіцянкам - в одному із перших пунктів передвиборної програми Анушкевичуса декларувалося налагодження діалогу з громадою.

- Чому ж не вдалося налагодити діалог?

 

З паном Анушкевичусом діалог вести неможливо. Він людина, яка любить сама себе і любить монологи. Не було жодного ефіру на телебаченні, щоб він виступав з кимось у дискусії або з прямою лінією телефонних дзвінків до нього. Тому наша позиція дуже проста: тепер ми даємо по руках за ті речі, які влада у місті робить неправильно. Тобто ми вимушено зайняли нішу в опозиції до влади, але це конструктивна опозиція, яка говорить, що не так робиться в місті, чому не так, і пропонує альтернативний шлях вирішення тієї чи іншої проблеми. Я ніколи в опонуванні до пана Анушкевичуса не переходив на особистості, я нічого не маю проти нього як людини. Але як керівник міста він ніякий. Він не готовий керувати містом. Не пройшов попередньо школу, не має відповідних знань і команди, тому дії, які він робить, спрямовані не на розвиток міста.

- Чи вдається чогось досягти громадській організації у такому протистоянні з владою?

 

Так, звичайно. Буквально цими днями ми отримали відповідь на своє звернення до прокуратури міста про незаконність підняття міськвиконкомом тарифів на проїзд у громадському транспорті. Нагадаю, що в листопаді минулого року виконавчий комітет підняв своїм рішенням вартість проїзду в громадському транспорті з 1,5 до 2 гривень. В результаті Івано-Франківськ став абсолютним рекордсменом серед обласних центрів Західної України за тарифами на пасажирські перевезення. У Чернівцях - 1, 25 грн., у Тернополі - 1.50 грн., у Львові - 1,75 грн. Це при тому, що в кожному з цих міст існує диференційований тариф, я назвав максимальні граничні цифри для тарифу, який застосовується на найдовших маршрутах. У Франківську проїзд коштує 2 гривні. І жодного громадського обговорення з цього приводу, хоча внаслідок такого подорожчання проїзду одна пересічна сім'я франківців тепер додатково витрачає з сімейного бюджету 200 гривень щомісяця. Це змусило нас звернутися до прокуратури міста, щоб вона перевірила законність прийняття цього рішення. У п'ятницю, 10 лютого, прокурор міста повідомив офіційним листом, що рішення про підняття тарифів на проїзд опротестоване. "Громадський форум" знову домігся свого: тарифи на проїзд повинні повернути до рівня 1,50 гривні. Це наша чергова перемога. У 2007 році нам вже вдалося зберегти гаманці франківців від зайвих витрат, коли за нашими вимогами тариф на послуги теплопостачання було зменшено на 15 відсотків.

 

 

 

Проте "Громадський форум" не тільки вказує владі на її помилки, але й намагається навчити її, як цих помилок не допускати, підказує їй, в якому напрямку рухатись. Ще два роки тому ми розробили програму «Околиця-2», яка передбачає капітальний ремонт будинків і благоустрій мікрорайонів, домоглися прийняття цієї програми на сесії міської ради. Але Анушкевичус тупо відмовляється її виконувати. Надіслали владі проект реформування жеків, в якому йдеться про створення служби єдиного замовника, подали рекомендації щодо реформування системи теплопостачання в місті, запропонувавши поступовий перехід міста на автономне опалення (маються на увазі не тільки індивідуальні газові котли у помешканнях, але й дахові та локальні котельні з протяжністю теплотраси до 300 метрів). Але влада міста займається виключно популізмом. Проведенням шоу, концертів, балів, будь-яких заходів, на яких можна попіаритися, а не тих заходів, де один раз треба взути ґумаки і залізти в затоплений підвал чи піднятися на дах будинку, щоб побачити, в якому стані реально перебуває наше місто. Повірте мені, нам дуже далеко до європейського рівня.

- Цієї зими міський голова похвалив комунальників за самовіддану роботу під час розчищення доріг і порадив невдоволеним поїхати до Києва, щоб побачити справжні снігові завали...

 

Не треба рівнятися на гірше. Нинішня влада зловживає киванням на найгірші приклади в Україні. А чому не рівнятися на кращих? Вони звикли говорити, що у Франківську підвищили тариф, але є міста, де тариф іще вищий. До речі, якщо вже говорити про Київ, то тариф на теплопостачання в столиці, де вищий рівень життя, значно менший, ніж в Івано-Франківську. Очевидно, в Києві щось таки робиться у плані реформування житлово-комунального господарства. А в Івано-Франківську останні чотири роки господаркою ніхто не займається.

 

Щодо прибирання доріг, то тут взагалі не треба рівнятися на жодні міста. Дороги повинні бути чистими, і крапка. Досить подивитися, як це робиться в європейських країнах в кризових ситуаціях. Бракує працівників комунальних підприємств? Можна залучити на прибирання студентів, які не відмовляться від додаткового заробітку. Крім того, до громадських робіт потрібно залучати осіб, які за рішенням суду повинні виконати певні адміністративні зобов'язання за скоєння правопорушень. Ситуацію можна вирішити, треба тільки розуміти, як це зробити, і жорстко контролювати.

- Ви вже намітили перші кроки, які зробите на посаді міського голови, коли виграєте місцеві вибори?

 

Першочергове завдання - реформування ЖКГ, включно з реалізацією програми капітального ремонту будинків і прибудинкових територій у спальних районах, та реформою ЖЕО. Наше бачення змін у системі теплопостачання викладене у програмі "Тепле місто", яку ми невдовзі будемо презентувати. "Громадський форум" також розробив програму "Дороги міста 2010-2015", в якій розроблений серйозний підхід до ремонту та будівництва доріг, організації руху, вирішення проблеми паркування. Є напрацювання в соціальній сфері. Зокрема, в оплаті комунальних послуг мав би застосовуватися диференційований підхід, коли багатий платить більше. Ми вже відкрили в місті соціальні магазини для малозабезпечених людей, на черзі - соціальні аптеки в кожному лікувальному і поліклінічному закладі міста, в яких ліки продаватимуться за собівартістю. Передбачаємо також варіант прямої доплати з міського бюджету тим людям, які перебувають за межею бідності. І останнє та найголовніше - розвиток економіки міста. Ми ставимо перед собою завдання створити не менше 5 тисяч нових робочих місць у 5-річній перспективі шляхом розвитку Хриплинського промвузла.

- У Вас в команді достатньо фахівців для здійснення таких намірів?

 

Звичайно, щоб ефективно працювати, потрібно мати серйозну команду фахівців, а не політиканів. У "Громадському форумі" близько 700 активних діячів, професійних у різних галузях - у сфері житлово-комунального господарства, освіти, права, економіки. Причому це люди, які поза політикою: на "Громадський форум" не може вплинути ні Тимошенко, ні Ющенко, ні Янукович на державному рівні, ані Шкутяк, Шлемко чи Ткач на місцевому. "Громадський форум" - це цілком автономна громадська організація, яка піднімає проблеми розвитку міста і пропонує, як розвиватися, щоб Франківськ став лідером серед обласних центрів.

 

Треба також сказати, що наша команда не є замкнутою. Ми вже зараз здійснюємо проекти для того, щоб виявити активних молодих лідерів і запропонувати їм співпрацю. Вибори студентського мера, які мають відбутися в Івано-Франківську 9 березня, - один із способів залучити здібну до державного управління молодь до роботи в органах виконавчої влади.

 

Молоді люди, які братимуть участь у цьому проекті і надаватимуть оригінальні пропозиції щодо розвитку нашого міста, отримають можливість реалізувати своє бачення шляхом залучення до нашої команди.

 

Терентій СОРОКА

http://www.gk-press.if.ua