* * *

Невеликі міста Квебеку приймають 400 канадських солдатів, які тренуються для участі в операції НАТО в Латвії.
Солдати Збройних сил Канади тренуються в семи населених пунктах на південний захід від міста Квебек, щоб підготуватися до їхнього розгортання в Латвії в рамках операції НАТО.

* * *

Коли очі не зустрічають перешкод, серце б'ється швидше...

* * *

Ой, треба жити інакше,
бути іншим,
більше під небом
і серед дерев,
більш самотнім
і ближчим до таємниць
краси і величі.

Герман Гессе
з: Пекло можна подолати

* * *

Президент Байден називає президента Єгипту Ель-Сісі «президентом Мексики» після того, як він зробив зауваження на захист його пам’яті.

* * *

Колишній президент Бразилії Болсонару перебуває під слідством у справі про спробу державного перевороту
Колишній президент Бразилії Жаїр Болсонару перебуває під слідством у рамках розслідування ймовірної спроби державного перевороту з метою утримати його при владі, повідомив один з його колишніх помічників.

* * *

Цей гамбургер на сніданок такий смачний, Боже мій, я забув сфотографувати та доїв його! Солодкий, солоний, загалом надзвичайно непереможний і приголомшливий

Наталя Якуніна: БОРОТИСЯ ЗА ПРАВА

19:56 17.11.2009

Наталя Якуніна: БОРОТИСЯ ЗА ПРАВА

 

Молодь завжди була найактивнішою частиною суспільства і вже неодноразово доводила, що є двигуном змін в країні. Українські студенти цього року боролися проти введення додаткових платних послуг у вишах, проти підвищення вартості навчання, моніторили вступну кампанію та виступали за підвищення стипендій. Про підсумки студентського року-2009 ми поговорили з Наталею Якуніною – керівником Секретаріату Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України.

 

2009-й був оголошений Роком молоді в Україні. Які його результати, що було зроблено для молоді?

Практично нічого. На початку липня 2008 року з ініціативи Міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Юрія Павленка  було видано указ «Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді». Документ передбачав низку корисних для молоді ініціатив. Серед них такі, що стосуються гарантування молоді першого робочого місця, вирішення житлових проблем, збільшення фінансування на заходи з реалізації молодіжної політики, підтримки молодіжних і дитячих громадських організацій, створення молодіжних теле- та радіопрограм, Всеукраїнського центру патріотичного виховання молоді, Будинку молоді та інші. Водночас, майже жодної конкретної ініціативи з перелічених державою не втілено, а «Рік молоді» провалено. Реалізація кампанії, яку ініціював Демократичний Альянс, а Всеукраїнська студентська рада підтримала - "Рік без молоді" має змусити чиновників та високопосадовців реалізувати задекларовану державою підтримку української молоді. 

 

Які заходи Всеукраїнська студентська рада планує до Дня студента?

До цього свята ми організовуємо фотоконкурс «Студентські моменти». Керувались ми тим, що у більшості студентів України є фотоапарати, і кожен з нас не раз знімав як сплять одногрупники на лекціях, або як проходить якесь студентське свято, або як весело жити в гуртожитку. Мета конкурсу - побачити світ студента через об’єктив фотокамери. У конкурсі буде два переможці: одного обере громадськість шляхом інтернет-голосування, а іншого – журі з відомих фотографів України. 100 найкращих робіт будуть представлені на виставці  в Українському домі в самому центрі Києва. Крім іншого, плануємо провести майстер-клас з фотомистецтва одного з провідних фотографів України.

Також в рамках Дня студента буде проведено  фінальну частину «Молодіжного рейтингу року - 2009», що цьогоріч матиме зовсім інший формат та церемонію нагородження.  

 

Нещодавно була створена Студентська рада при Кабміні, чи не буде у зв’язку з цим ліквідовано Всеукраїнську студентську раду?

ВСР - це консультативно-дорадчий орган при МОНУ, що вже 5 років займається вирішенням студентських проблем, ініціює законопроекти, проводить різні заходи, бере активну участь в громадянських кампаніях, тренінгових проектах та ін. Тому ВСР була, є і буде на захисті інтересів молоді, що навчається. За права студентів потрібно боротися.

 

Як відомо, молодь часто критично ставиться до влади. Що потрібно зробити керівним органам держави, аби молодь їх поважала?

Почути нас. Все, що потрібно молоді, - це можливість реалізувати себе в житті, тобто бути впевненими у завтрашньому дні. Візьмемо, наприклад, активну молодь –  ми весь час щось пропонуємо владі, вигадуємо нові концепції, цільові програми, а зрештою в більшості випадків отримуємо відповідь від органів держвлади, що ми не компетентні. І їм все одно, що з більшості проектів постанов або законів ми консультуємося у юристів з багаторічним досвідом роботи. Посадовці сприймають молодь як "зелених та непрофесійних".  На мою думку, молодь почне поважати владу тоді, коли влада, по-перше, буде дотримуватися свого слова, по-друге, буде сприймати молодь як рівного партнера, адже за молоддю майбутнє.

 

Місяць тому офіційно стартувала президентська виборча кампанія. За статистикою, в Україні близько 3 мільйонів студентів, що становить 8% до рейтингу на виборах. Як політичні сили намагаються завоювати симпатії молоді. Чи це їм вдається? 

Дійсно, це запитання дуже актуальне на даний час. ВСР є учасником громадянської кампанії "Молодіжна Варта: Молодь за вами спостерігає" і я як член Національного комітету робила аналіз передвиборчих обіцянок кандидатів. За всі вибори, що я можу згадати, не було жодного разу, коли так мало уваги приділялося молоді. З 10 опублікованих передвиборчих програм на момент аналізу, лише у 8 було хоча б щось, що стосується молоді. У 4 кандидатів мова йде лише про питання освіти, ще у 3 - додаються соціальні стандарти для молоді, такі як житло або перше робоче місце. Лише один кандидат має в своїй передвиборчій програмі розділ про молодь. Це дуже яскраво показує, як в основному документі, з яким кандидати йдуть на вибори, забувається про молодь. Таке враження, що для нашої влади молодь - це не електорат, за який треба боротися і на який треба спрямовувати свою діяльність, а лише субстанція для створення масовості на мітингах.

 

Побутує думка, що ситуація у молодіжному русі подібна до стану справ у Верховній Раді – багато говорять, але нічого не роблять? Чи це так?

Така думка побутує у тих, хто багато говорить і нічого не робить :) Всеукраїнська студентська рада при МОНУ консолідує не лише органи студентського самоврядування України, а й співпрацює з іншими молодіжними організаціями. Так, якщо говорити за останні два місяці, то ми проводимо спільний проект по визначенню вподобань молоді "Молодіжний рейтинг року - 2009" разом з ВМГО "Фундація регіональних ініціатив", підтримуємо кампанію "Рік без молоді", ініційовану ВМГО "Демократичний альянс". Разом з іншими організаціями проводимо кампанію відслідковування та аналізу передвиборчих обіцянок "Молодіжна Варта: Молодь за вами спостерігає", проводимо проекти, в яких можуть взяти участь не лише члени ВСР, а й всі охочі. Тому ми працюємо всі разом, адже ідеї спільні - розвиток молодіжного руху та захист інтересів молоді.

 

А чим займається ВСР на внутрішньому рівні? Чи будуть якісь реформи?

Наразі ми займаємося оптимізацією структури ВСР. На початку вересня створили при Секретаріаті відділ по роботі з органами студентського самоврядування ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Це вперше, коли подібне проводить всеукраїнське об’єднання органів студентського самоврядування. Олексій Прокопенко - координатор цього напряму –  дуже відповідально взявся за роботу  і вже менше як за два місяці бачимо результат - він є доповідачем на ініційованих Міністерством освіти і науки України зборах ректорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. І, я вас запевняю, про діяльність цього відділу ви ще не раз почуєте та відчуєте, що студентське самоврядування ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації може йти на рівні з ІІІ-ІV.

Звісно, буде оновлено склад координаторів ВСР. Як завжди, раз на рік. Це важливо для розвитку місцевих осередків ВСР. Тож реформи будемо проводити в державній молодіжній політиці, а ВСР буде розвиватися по обраному для себе шляху.

 


Прес-служба ВСР