* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

Щодо наближення політичних позицій ПР до партії "Нашої України"

16:54 07.04.2006

Петро Порошенко: 
"Поки що наближення політичних позицій
Партії Регіонів до партії "Нашої України"
я, на жаль, не помічаю"

Гість студії - Петро Порошенко, колишній секретар РНБО. "Вчасно про головне", 06.04.2006

Ваш протокол в БЮТ було розцінено, як небажання підписувати меморандум їх з СПУ, і по-друге, як крок назад від коаліції. Ваш коментар на таку оцінку?

Мені шкода, що ті, хто заявляли це від БЮТ, навіть не удосужилися прочитати. Насправді 26 березня завершилися повноваження виборчого штабу, коли рада, з'їзд делегували від імені партії ухвалювати будь-які рішення тим чи іншим посадовим особам. Починаючи з дня виборів, практично вперше керівний орган партії, яка відбулася вчора, почалася вона о сьомій і завершилася після 11 години ночі, мали можливість виступити всі без виключення представники областей України, і було прийняте абсолютно консолідоване рішення. Так в чому ж не дочитали представники, які пішли коментувати прийняті вчора рішення? Крім протоколу, який засвідчував насправді лише дві речі: річ перша, що переговорники у складі Роман Безсмертний і Юрій Єхануров уповноважені проводити переговори виключно з двома політичними силами, це - Соціалістична партія і блок Юлії Тимошенко. Це перше. І жодних інших повноважень рада партії не надала. І друге, що була надана можливість формувати робочі групи для підготовки угоди про створення коаліції. Величезної угоди, яка має містити програмні засади, організаційні засади, процедуру входу в коаліцію, вихід з коаліції, і, в тому числі, кадрові засади. Це було прийнято рішення і затверджені програмні положення, де бажаючі знайдуть рішення на питання реприватизації, на питання адміністративних заходів регулювання економіки. На питання протиставлення, ну, наприклад, коли в політиці в нас є і панує демократія, а в економіці є там спроба застерегти авторитаризм. І я впевнений, що на сьогоднішній день для цього існують всі можливості.

Чим вам не подобається той меморандум, який вони між собою вже узгодили? Претензія лише в тому, що цей текст вже був до виборів?

Ні. Меморандум той, його історична необхідність відпала. Той меморандум розроблявся за місяць до виборів з однією метою: довести виборцям, що політичні партії беруть на себе зобов'язання бути разом. Для того, щоб убрати ту нищівну критику, яку сили, які разом були на Майдані, піддавали одне одному. В тому числі насамперед цій критиці піддавалася наша політична сила з боку БЮТ. І це безумовно викликало розчарування, і голоси пішли в тому числі і до Партії Регіонів. Щоб зупинити цей процес, щоб коаліція набрала якомога більше голосів, було запропоновано підписати меморандум. В той час цілий місяць блок Тимошенко категорично відмовлявся від його підписання. Меморандум - це є короткий документ, який складається і підписується в умовах цейтноту, дефіциту часу. Після виборів, місяць після виборів, а ми ще маємо не підведені і неоголошені результати, і в цих умовах треба розробляти не меморандум, що перекладається на українську мову, як пам'ятна записка, а детальну угоду.

Претензії на ваш бок були про те, стосовно вашого вчорашнього документу, що там немає конкретики

Побійтеся Бога! По протоколу вчора прийняті програмні засаді. І я раджу тим, хто закидає в наш бік, читати не лише протокол, який просто передбачає факт створення робочої групи і уповноваження представників вести переговори в складі помаранчевої команди, а і програмні засади. Це багатостраничний документ, де позиції, з якими ми виходимо, починаючи з європейської інтеграції і закінчуючи політреформою...

Як ви тоді оцінюєте те, що дві ці політичні сили написали відкритого листа до президента з своїми точками зору?

Я це вітаю, по-перше, тому, що саме звернення до президента говорить про те, що ці дві політичні сили вважають президента лідером помаранчевої коаліції. Це означає і є запорукою того, що під програму президента відбудеться об'єднання, що є надзвичайно обнадійливим. Це означає, що власне президенту надають право вирішувати ключові позиції, і надають йому верховенство. В тому числі і кадрові.

Можете назвати два чи три відомі прізвища з тих людей, які на зібранні голосували за співпрацю з Регіонами. 74 особи

Категорична брехня. Вчора не було голосування за співпрацю з Регіонами.

Я вам по-іншому скажу: про коаліцію формування з іншими політичними силами. Була така фраза?

Вчора була пропозиція додати до документа, який був запропонований і був взятий за основу, наступну фразу: "Після формування коаліції задекларувати, що вона відкрита для приєднання інших політичних сил. Тобто інші політичні сили входять до коаліції. І декларують, що ті, хто поділяє принципи, програмні засади коаліції, можуть до неї приєднатися. І саме цей пункт: всі політичні сили без виключення, включаючи ПНП, ПРП, включаючи коаліцію, яка йде на всій вертикалі влади, всі без виключення, які поділяють ідеали Майдану. Вони були оставлені на голосування. Але саме тому, що це може мати подвійне тлумачення, остаточний документ в остаточному голосуванні був прийнятий без цього. Жодного голосування щодо приєднання Партії Регіонів, чи іншої якої партії до розширення формату помаранчевої коаліції, не було.

Давайте зосередимося. От ви згадали ПРП, ПНП, інші сили, котрі були свого часу силою народу, давайте зосередимося спочатку на форматі парламентському. Яка політична сила в разі такої трактовки могла б приєднатися до коаліції помаранчевої, якщо окрім вас в парламенті залишалися б Регіони і комуністи?

Нашого помаранчевого прем'єр-міністра, який буде висунутий від помаранчевих сил, якщо буде рішення підтримати своїм голосуванням Партія Регіонів, чи партія комуністів, я не бачу жодної застороги проти цього. Тому що я нагадую вам - в лютому місяці 2005 року прем'єр-міністр Юлія Тимошенко була обрана прем'єр-міністром саме голосами Партії Регіонів, партії Соціалістичної та іншими силами. Це не в якому разі не завадило тоді декларувати, що це є уряд президента Віктора Ющенка.

Люди збоку Партії Регіонів не спростовували фактів перетикання з "Нашою Україною" не переговорів, а саме перетикання. Мається на увазі предмет ймовірної співпраці

Я не знаю, що ви маєте на увазі, коли кажете перетикання. Останній раз, коли я перетикався з представником Партії Регіонів, це був пан Святослав Піскун, і це перетикання відбулося в прямому ефірі каналу НТН. Перед цим перетикався на прес-конференції в "Інтерфаксі" з паном Миколою Азаровим, і на програмі "Свобода слова" з паном Кушнарьовим. Якщо ви маєте на увазі ті перетикання, то да. У нас є політична дискусія, є відмінність політичних позицій. І поки що наближення цих політичних позицій Партії Регіонів до партії "Нашої України" я, на жаль, не помічаю.

Янукович говорив, зокрема сьогодні, що якщо коаліція буде не з ними, то в державі буде катастрофа. Ваша оцінка цих слів?

Я би хотів, щоб ви подивилися, які заяви роблять представники різних політичних сил. Янукович каже, що претендує на посаду прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністра і міністра Паливно-енергетичного комплексу. Якщо цього не відбудеться, ми нікуди не підемо, і буде катастрофа. Юлія Володимирівна каже, що наша політична сила претендує і стверджує, що ми будемо мати прем'єр-міністра Юлію Тимошенко з усіма витікаючими послєдствіями. Партія "Наша Україна" каже, що вона має своїх кандидатів на посаду прем'єр-міністра. Кандидатуру прем'єр-міністра має визначати президент як почесний голова нашої партії, партії, яка позиціонує себе, як партія, яка підтримує президента таким чином. Мені невідомо, щоб Соціалістична чи Комуністична партія відмовилися від своїх амбіцій. Це традиційна ситуація. Я би хотів заспокоїти шановних глядачів. Риторика політичних діячів, якою вони вихваляються перед початком переговорів для того, щоб задекларувати жорсткість своїх позицій. Я думаю, що ніякого відношення до пошуків компромісу ці жорсткі заяви не мають. І, в решті решт, компроміс буде знайдено. Я хотів би заспокоїти тих, хто робить такі гучні заяви. І щодо пана Януковича, і до інших, як правило, ті, хто заявляють це першими, не стають прем'єр-міністрами. Тому Віктор Федорович теж може заспокоїтися.

Ви погоджуєтесь, що та сила, яка набрала більшість в форматі коаліції, має право пропонувати прізвище прем'єра?

Це була норма одного з варіантів проекту Конституції. Він був запропонований попередньому складу парламенту, і не набрав достатньої кількості голосів. Якщо ця норма була записана Конституцією, як право пропонувати прем'єр-міністра, це була б норма діючого законодавства. На жаль, чи на щастя ця норма була вилучена, цією нормою не скористалися в 2002 році блок Віктора Ющенко "Наша Україна". Я тоді очолював виборчу кампанію, і ми були першими, ми перемогли. І ніхто тоді не говорив про безумовне право наше пропонувати кандидатуру прем'єр-міністра. Визнайте, що ми були в жорсткій опозиції впродовж двох років. І сьогодні закріплення цього положення немає. Нема сьогодні жодної політичної сили, яка сьогодні могла б стверджувати, або декларувати про те, що ми маємо 226 голосів, і ми маємо право пропонувати прем'єр-міністра новій ВР. Немає в жодної політичної сили достатньої кількості голосів, і тому кожна політична сила, яка прагне до того, щоб бути представленою в уряді, буде і має домовлятися.

Компроміси. Якщо амбітний політик, якого заочно називають, прізвище, і далі дотримуватиметься своєї точки зору. Де компроміс?

Це означає просто, що приватні інтереси ставляться вище інтересів державних і суспільних. Я думаю, і в нас неодноразово було продемонстровано, що з часом політична сила, виборці політичні лідери, находять можливість пом'якшити позицію і зрозуміти, що 70, 100, чи навіть 120 голосів недостатньо для того, щоб формувати більшість і голосувати за прем'єр-міністра.

Компромісне прізвище прем'єра

Не можливо. Його зараз не існує.

Але таке можливо, що це прізвище буде влаштувати і БЮТ і "Нашу Україну", але це не буде яскравою персоною?

Єдина можливість, аби це прізвище влаштовувало більшість виборців, які голосували за ці три політичні сили, і влаштовували ці три політичні партії. Інші варіанти, жодного ультиматуму, жодної жорсткої позиції, коли хтось когось буде ставити на коліна, не буде. Якщо ви згадуєте прізвище шанованої Юлії Володимирівни Тимошенко, де ми дійсно прийняли вчора рішення, що ми тільки її і блок Соціалістичної партії в коаліції, то ті, хто бажали сьогодні бачити Юлію Тимошенко на посту прем'єра, проголосували за її блок, і це більше чверті нашого населення. І в нас вже є приклад, коли політична сила, яка має рівень лише шість відсотків підтримки населення у виборах 2002 року, це був блок Юлії Тимошенко, вона зайняла пост прем'єра. І ніхто тоді не казав про легітимний рівень представництва. Тому що це є компроміс, компроміс, який висунув тоді президент. Думаю, що цим шляхом треба йти і зараз.

Де ви себе бачите?

Я себе бачу в українській політиці?

Конкретніше

Жодного разу Петро Порошенко, в тому числі, коли йому було запропоновано працювати секретарем Ради безпеки, ніколи не ставив питання, щоб я йшов в політику заради власного питання. Я рошу не займатися працевлаштуванням політиків. В тому числі і Петра Порошенка. Давайте говорити про програмні засади. Я був ефективним депутатом, ефективним головою комітету, ефективним секретарем державної безпеки. Повірте мені, я буду ефективним урядовим діячем.

Не називайте посади, лише галузь, де були б корисними для коаліції

Ви абсолютно правильно робите для глядачів каналу НТН. Тому що всі хочуть знати, хто, на якій посаді буде. Насправді, це помилковий крок створення коаліції, тому що кадри є останнє.

Березовський подав до суду на Третьякова і Жванію. Ваша реакція?

Це є право демократичне поведінки в демократичній країні. Я не коментую особистість Березовського, я не коментую справи, де він оголошений в розшук за насильницький захват влади, за тероризм. Я не хочу дискредитувати ні суб'єкту, ні об'єкту подання. Подав до суду, давайте дочекаємось судового розгляду і рішення суду. Я не бачу жодного скандалу. Борис Березовський не заявив нічого нового крім того, що два роки поспіль це був елемент сценарію спроби імпічменту президента. Це все дурно пахне, і він провалився

Телекомпанія "НТН"