* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

Україна в Європі

09:00 06.02.2006

За часів правління минулої влади правляча еліта втратила зовнішній кредит довіри. Україна, не маючи прогнозованого та послідовного зовнішньополітичного курсу, дедалі більше перетворювалася на об’єкт зовнішнього впливу. Демократична зміна влади в Україні викликала значний інтерес у світі. Міжнародний імідж України було змінено на краще.

Помаранчева революція засвідчила приналежність України до європейської цивілізації, але не тільки географічно і історично, а й за політичними, духовними і моральними цінностями. Україна підтвердила, що її проект на майбутнє – це будування шляху до Європи. Минулорічні події не просто привернули увагу до нашої країни, а й міцно закріпили її у європейському порядку денному.

Основою зовнішньоекономічної стратегії України є інтеграція до Європейського Союзу. Усвідомлюючи неготовність України до вступу до ЄС, інтеграція реалізовується, базуючись на забезпеченні належного економічного, політичного та соціального розвитку країни для набуття членства.

Я дуже добре знаю Європу і європейські звичаї, де швидко нічого не робиться. І євроінтеграція – це довга дорога. Я не хочу марнувати жодного дня для своєї нації на цій дорозі. Ми повинні її чесно пройти, відверто, ми не хочемо ні для кого бути тягарем, але ми вимагаємо те, що нам належить. Я переконаний, що Європа без України буде недосконалою.

Ми цілковито усвідомлюємо розмаїття і складність завдань, які ми поставили перед собою з метою вступу у майбутньому до ЄС. Ми свідомі того, наскільки важким і тривалим є наше «домашнє завдання» з засвоєння і впровадження спільних цінностей, що потребуватиме глибокого реформування політичного й економічного життя, зміцнення правової держави та громадянського суспільства. Нашими головними пріоритетами є забезпечення верховенства права, свободи слова та розвитку демократії в Україні. У цій справі ми сподіваємося на підтримку країн ЄС – як нових його членів – наших безпосередніх сусідів, так і членів-засновників.

Правовою основою відносин між Україною та ЄС є Угода про партнерство та співробітництво (УПС) від 16 червня 1994 року, яка започаткувала співробітництво з широкого кола політичних, торговельно-економічних та гуманітарних питань.

Окрім діючої Угоди про партнерство та співробітництво, термін якої завершується в 2008 році, також реалізовується Європейська політика сусідства відповідно до затвердженого на початку минулого року Плану дій. При цьому, ЄС готовий до поглиблення стосунків з Україною. В травні 2006 р. Європейська Комісія під час засідання Ради міністрів буде розглядати можливість укладення між Україною та ЄС нової поглибленої угоди, яка має замінити УПС та дозволить встановити нові правові рамки. Зі свого боку ми сподіваємося, що це буде Європейська угода про асоціацію, і її виконання дасть Україні право стати кандидатом на членство в ЄС та розпочати відповідні переговори щодо вступу.

Вже протягом 2005 року було досягнуто значного прогресу на шляху європейської інтеграції. 21 лютого у Брюсселі на спеціальному засіданні Ради з питань співробітництва Україна – ЄС було ухвалено План дій Україна – ЄС на 2005-2007 рр. 22 квітня мій Уряд затвердив комплекс заходів з його виконання у 2005 році, і успішно реалізував заплановані кроки.

На початку грудня минулого року, на мій погляд, пройшов найуспішніший із дев’яти самітів, проведених між Україною та Європейським Союзом. Його успішність у тому, що він має конкретні результати, які завершилися підписанням відповідних угод і прийняттям знакових політичних рішень для наших двосторонніх відносин.

Важливими кроками на шляху вступу до Європейського Союзу є визнання з боку ЄС України як країни з ринковою економікою та набуття членства у Світовій організації торгівлі. Минулого року ЄС вже визнав нашу економіку як ринкову. Надання Україні статусу країни з ринковою економікою є визнанням того, що ми – країна, яка має сучасну економічну модель, зрозумілі правила організації ринку. Членство у СОТ ми сподіваємося отримати цього року.

Позитивно можна оцінити й той фактор, що ставлення до України змінилося на краще як інституцій ЄС, так і країн-членів Євросоюзу. Ще на початку минулого року більшість членів Європейського Парламенту проголосувала за надання Україні чіткої європейської перспективи з можливим членством в ЄС. Покращення ставлення до України також спостерігається і з боку громадян країн-членів. Соціологічні дослідження показують, що більше половини населення цих країн хочуть бачити Україну постійним членом Європейського Союзу.

Хочу підкреслити, що по відношенню до Європи Україна є і буде не тільки отримувачем європейського досвіду і допомоги, але і постачальником, зокрема, європейської безпеки.

Адже Україна є і залишатиметься чинником стабільності: ми готові долучатися до практичних аспектів втілення Європейської стратегії безпеки шляхом спільного реагування на надзвичайні ситуації та спільній участі у врегулюванні криз, маючи значний досвід подібних операцій під егідою ООН. Наші миротворці, які, наприклад, набували досвід на Балканах разом із французьким миротворчим контингентом, можуть долучатися до миротворчих операцій, які провадяться ЄС у різних частинах світу. Ми готові надати наші спроможності у галузі дальніх авіаперевезень та взаємовигідно співпрацювати у космічній сфері.

Україна вже активно співпрацює з ЄС і ОБСЄ у врегулюванні Придністровського конфлікту. Ми готові забезпечити Євросоюзові стабільність і безпеку транзиту енергоносіїв.

Одночасно Україна прагне сталих і конструктивних відносин з нашим великим сусідом Росією. Свій перший візит за кордон після вступу на посаду глави держави я здійснив до Москви. Ця країна є нашим стратегічним партнером, з яким ми прагнемо вибудовувати прозорі, рівноправні і взаємовигідні відносини. Рух до об’єднаної Європи, яким би швидким він не був, це не є проблема для Росії. Він лише сприятиме подальшому зближенню ЄС та Російської Федерації. І ніхто не може і не має права вважати, що інтеграція до ЄС та розвиток тіснішого співробітництва з Росією є несумісним.

Я б ще раз хотів підкреслити, що інтеграція до Європейського Союзу – це стратегічна мета України. Ми робитимемо усе можливе для того, щоб у рамках цієї стратегічної цілі європейська спільнота, передусім, громадяни Європейського Союзу, вбачали в українському членстві не додаткові проблеми, а нові переваги.

Ми переконані, що Україна є невід’ємною частиною політичної, економічної, гуманітарної Європи.

09:00 6 ЛЮТОГО 2006
Прес-служба Президента України Віктора Ющенка