* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

«Рік потому: українська демократія показує результати»

13:06 22.12.2005


Коли торік сім'ї всієї Європи святкували Різдво, мільйони українців виступили проти дискредитованого режиму. Події того часу відомі як Помаранчева революція.

Цей мирний виступ проти фальсифікацій результатів виборів, під час якого не пролилося жодної краплі крові, завершився 26 грудня тим, що українці проголосували за європейські демократичні цінності й обрали мене третім президентом незалежної України.

Віра в те, що Помаранчева Революція змінить українське суспільство, продовжують існувати. Політики, обрамлені популістською риторикою, які пропонують ілюзії щодо простоти прийняття рішень, втратили довіру людей. Опоненти, які обіцяють повернення до стабільності стагнації та урядових привілеїв, не матимуть успіху.

Українські громадяни досі сподіваються на зміни, і в цьому році ми розпочали впроваджувати політику, яка призвела до нових політичних, економічних та соціальних перетворень у державі. Змагальність ідей та іноді суперечлива природа демократії не є недоліком. Це доказ того, що молода нація живе й розвивається.

Рухаючись уперед, ми станемо свідками підйомів та падінь політичних партій, альянсів та коаліцій. Я впевнений, що всі вони зроблять свій внесок у реалізацію сподівань, цінностей та ідеалів, які рік тому спонукали моїх співвітчизників виступити проти деспотичного авторитарного режиму. Звісно, одразу здійснити суттєві перетворення у 47-мільйонній країні неможливо. Однак суттєві та необоротні зміни, про які ніхто не міг і думати дванадцять місяців тому, таки відбулись в Україні.

Перш за все, ми розпочали діалог з громадянами. Ми проголосили свободу слова та зібрань, відкинувши цензуру у ЗМІ та керовану демократію. Був запроваджений публічний діалог із громадськими організаціями. Лише поінформований та уповноважений електорат здатний робити нелегкий вибір, необхідний для трансформації закритого суспільства у конкурентноздатну та динамічну націю.

По-друге, успадкована від попереднього режиму корупція в органах державної влади та привілеї, якими звикли користуватися олігархи, були усунуті. Пограбування державних монополій заради особистих вигод припинилося. Податкові канікули, бюджетні субсидії та розпродаж державного майна за безцінь скінчилися. Наші фінансово-промислові групи наділені значними підприємницькими здібностями. Одного дня вони навіть зможуть отримати підтримку громадськості, якщо продемонструють сплату податків, чесні та законні доходи та сприятимуть втіленню засад корпоративної соціальної відповідальності. По-третє, наша боротьба з бідністю дала результати. Залатавши діри в бюджеті, вивівши частину економіки з тіні, ми отримали можливість подвоїти доходи та відновити надання основної соціальної допомоги тим, хто її найбільше потребує.

По-четверте, було зменшено бар’єри для інвестування. Прозорі приватизаційні тендери повернули довіру до аукціонів з продажу державного майна –йдеться, передусім, про продаж комбінату «Криворіжсталь» за 4,8 мільярда доларів.

Більше бізнесменів стали платити податки. Безвізовий режим для громадян держав, які є нашими основними торговельними партнерами, відчинив двері для гостей та інвесторів.

По-п’яте, розпочато жорстку боротьбу з дрібною корупцією серед представників правоохоронних органів, податкової адміністрації та митної служби. Розслідувалися факти корупціїї в правоохоронних органах, а визнаних винними було усунуто. Тисячі місцевих державних службовців були притягнуті до відповідальності за зловживання владою, хабарництво та фальсифікацію результатів виборів.

І нарешті, після декількох років ізоляції, Україна знову стає демократичним гравцем на регіональній арені та конструктивним партнером у міжнародних відносинах.

Наш план врегулювання Придністровського конфлікту був підтриманий Європою, Росією та США. Було повернуто довіру наших стратегічних союзників. Було досягнуто успіху в міжнародному визнанні нашої ринкової економіки, що сприятиме нашому вступу до світових торгових організацій.

Сьогодні ці макроекономічні та структурні досягнення вважаються як належне. Після шести років економічного зростання громадяни вимагають більш суттєвих реформ приватного сектора, більш прозорих ринкових правил із справедливим і швидким арбітражем. Ці питання лежать в основі майбутнього економічного успіху.

У кульмінаційний момент Помаранчевої революції ми дійшли згоди про перехід деяких конституційних повноважень від президента до парламенту з 1 січня 2006 року. В Україні розпочнеться нова ера парламентської демократії, що змінить пострадянський період.

У березні громадяни знову обиратимуть новий парламент. Партії-переможниці сформують працездатний коаліційний уряд .

Я відповідаю за те, щоб вибори були вільним і чесним вираженням волі нашого народу. Під час виборчої кампанії та підрахунку голосів не буде зловживань з боку державних установ чи неправочинного використання державних коштів. Ми будемо раді бачити міжнародних спостерігачів.

Я впевнений, що виборці України, як і рік тому, знову підтримають ті партії та платформи, які виступають за політичну та економічну свободу. Помаранчева революція довела, що людське бажання свободи є всезагальним, і що зловживання довірою громадян можна побороти будь-де.

13:06 22 ГРУДНЯ 2005 
Віктор Ющенко, The Financial Times