* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

Стенограма інтерв'ю В.А.Ющенка для провідних українських телеканалів 4.10.2005

10:00 05.10.2005

Кореспондент: – Перш за все, хотіла б подякувати Вам за те, що надали нам таку можливість поспілкуватися у такому цікавому форматі. Ми насправді очікували на цю розмову уже тривалий час – кілька тижнів, і питань все додавалося й додавалося. Тому сьогодні ми до них ретельно готувалися. Сьогодні тут представники чотирьох центральних каналів: це «1+1», Перший канал, «Інтер» і 5 канал.

Відповідно, наша аудиторія сьогодні теж збільшується вчетверо, люди будуть біля телевізорів – наші глядачі. Сподіваємося, що вони почують відповіді на найцікавіші й найгостріші питання.


Віктор Ющенко: – Принаймні я гарантую, що на ті запитання, які ви будете ставити, відповіді почуєте.

– Тоді перше запитання, пане Президенте, про майбутнє. Ви завтра будете брати участь у засіданні Кабміну. Що Ви скажете міністрам, що Ви скажете новому уряду, які будуть завдання стояти перед ними?

– Я сказав би так: найскладніші іспити, які зараз стоять не тільки перед владою, а взагалі перед політичною елітою, – це принести економічну, соціальну, політичну стабільність. Можливо, треба почати з політичної стабільності. Багато розчарувань у тому, що не відбулося у владній команді того порозуміння, яке потім сформувало б єдину політичну силу, принаймні єдиний виборчий блок. Від цього пішли певні маневри для того, щоб зробити ревізію у перестановках влади. Готуючись до виборів, одна сила запропонувала більш активну позицію, зігнорувавши позицію колег. Одним словом, я став перед фактом, коли порозуміння в команді нульове. І тут, незалежно від того, до кого ти апелюєш, – чи до Прем'єра, чи до Секретаря, чи до Секретаря РНБО. Просто порозуміння немає. Стоїть знак запитання. Чи це варто рихтувати, чи запропонувати новий принцип. Друзі, я вас усіх поважаю, але ті очікування, в тому числі й відносно єдності, не справдилися.

– Чи сприйме команда цей новий принцип, адже вона на 2/3 складається з людей, які були в минулому уряді? Вже лунають заяви про те, що швидше був проведений косметичний ремонт, аніж зміна.

– Я переконаний, що це один із прагматичних урядів, я сказав би, у якого є досить ідеальні обставини продуктивно працювати. Над ними не висить вантаж політичних обіцянок, вони виведені з політичних змагань, тобто вони можуть бути членами партій, але вони не будуть керівниками партійних підрозділів, для того, щоб накачувати партійні м'язи. Я переконаний, що відповідь на те, як сьогодні швидко прийти до економічної стабільності, а це дуже важливо, суперважливо для нації, це відповідь, яку може цей уже уряд дати за найближчі 2,5–3 місяці. Я думаю, що до нового року ми будемо свідками цього.

– Формування уряду вже триває другий тиждень. Дуже коротко: чи можете Ви назвати зараз прізвища міністрів і віце-прем'єра, яких ще досі не призначено?

– Прізвища є. Є тільки прохання відповідне і Прем'єр-міністра, і конкретних міністрів це зробити в окремий день у зв'язку із завершенням роботи на попередній ділянці цих осіб.

– Де вони зараз працюють?

– У різних місцях. Деякі з них навіть не в Україні працюють.

– Ви вважаєте всіх людей, які навіть звинувачені у корупції, все одно своїми друзями й надалі? Так як Ви сказали 28 вересня.

– Я б сказав так: тут треба триматися формальної відповіді. Була призначена комісія, працювала 10 днів. Служба безпеки письмово мені подала матеріали позавчора, Генпрокурор зробив мені доповідь відносно цього питання, Міністерство внутрішніх справ зробило доповідь з цього питання. У тих звинуваченнях, які були наклеєні, жодного підтвердження не знайшлося. Звинувачення йшло по корупційних діях. Що таке корупційні дії? Якщо предметно – ти узяв акції, землі, завод, щось до тебе прилипло. Це один блок питань. З цього блоку питань жодна річ, яка стосувалася всіх, у тому числі й Зінченка, коли його звинувачували, чи Порошенка, чи Третьякова, чи Мартиненка, чи Безсмертного, жодна річ не знайшла підтвердження. Тепер ми перегорнули цей аркуш, далі стоїть тема – службове положення. Я зараз цю тему не коментую, хоча і її можу коментувати, але не коментую, щоб просто ми не втрачали лінію нашої дискусії.

– Ви перелічили людей, Вікторе Андрійовичу, ті звинувачення, які пролунали від Вас особисто на адресу Юлії Тимошенко в тому, що вона лобіювала інтереси бізнес-структур. Ці звинувачення отримують підтвердження?

– Кримінальна справа, пішли оскарження, там іде правовий процес по всіх питаннях, які стосуються Зінченка, Порошенка, Тимошенко, Мартиненка. Кожна заява, яка є, вона повинна бути обов'язково розглянута.

– Люди не вірять у те, що це розслідування буде об'єктивним, про це свідчать останні опитування. Віктор Андрійович, як і що може гарантувати цим людям впевненість у тому, що нова влада стала чеснішою і що справи будуть розслідувані не тільки про порушення й корупційні діяння під час старої влади, а й справи, які, можливо, були вже характерними для дій нової влади?

– Я думаю, що є один спосіб. Візьміть це питання під свій контроль і зробіть публічним. Якщо ви володієте фактом і він не розслідуваний, чи йому не дана правова оцінка, друзі, я буду перша особа в цій країні, яка буде домагатися верховенства закону. Але тут дуже важливо, щоб ми з вами не пішли по фальшивому сліду, коли такий прекрасний ярлик для розправи політичної як корупція не був використаний для політичних переслідувань. Незалежно, чи мова йде про опозиційний табір, чи табір тих, які представляють сьогодні владу. Треба бути дуже відповідальними за свої слова.

– Півроку тому Ви давали завдання губернаторам, як вони мають працювати в областях і саме підходить час, коли вони мають звітувати Вам про свою роботу. Саме зараз точаться розмови про те, що будуть суттєві зміни в губернаторському складі. Чи будуть ці суттєві зміни? Які саме регіони мають їх очікувати і коли це буде відбуватися?

– Зміни будуть. Це мають очікувати регіони, які не виконали завдання, які не сформували довіру, які не дали ефективних показників. Це треба робити за підсумками роботи за 9 місяців.

– Новостворений уряд Єханурова зараз образно називають Вашою рукавичкою. Скажіть, губернаторський склад, який буде формуватися, до нього можна буде застосувати таке саме образне висловлення?

– Можливо, я б дужки розкрив. Юрій Іванович у мене був Першим віце-прем'єром у моєму уряді, Тимошенко була віце-прем'єром мого уряду. Тоді їх «кучмістами» ніхто не називав: ні Тимошенко, ні Єханурова, ні, до речі, Ющенка. Я не знаю чому. Тепер хтось дозволяє якісь оцінки робити, що із тієї когорти, яка була в команді Ющенка, я і зараз, і тоді цінував роботу, яку робили не тільки члени моєї команди в уряді, а й ті, які були поза урядом, у тому числі й Віктор Михайлович Пинзеник. Він прекрасно тоді працював, ми знаходили хорошу взаємодію в парламенті. Я хотів би зараз сказати одне, що зараз не стоїть питання якоїсь особистої відданості, тому що особиста відданість дуже часто може бути нічим, якщо за тебе не говорять твої справи.

– Тобто на губернаторських постах ми зможемо побачити представників різноманітних політичних сил і поглядів?

– Також як ви побачили і в уряді. Чому у Юрія Івановича унікальна позиція була і є в тому, з яким принципом, з яким підходом він підійшов до формування уряду. Це ініціатива...

– Але ми не можемо сказати, що зараз в уряді різноманітні політичні сили представлені, немає представників «Регіонів», БЮТ. Там домінують представники Вашої партії.

– Друзі, ми говоримо про те, що коли відбулися президентські вибори, можливо, є суттю виборів те, що до влади повинна прийти нова команда. Для того вибори робляться, для того відрізняють інші результати, інші коаліції чи політичні сили від гірших, які проявили на той час себе. І тому було б дивно, якби ми, формуючи новий уряд, сказали, що давайте ми заберемо для спадщини дві третини від попереднього уряду. Тоді варто і вибори не робити.

– Просто люди вже заплуталися, що є нова команда. Раніше БЮТ вважалася новою командою, потім після підписання Меморандуму про співпрацю і взаєморозуміння з опозицією вже почали з'являтися розмови про те, що представники «Регіонів» можуть з'явитися у Вашій команді. Тобто зараз якась така розпорошеність у цьому питанні.

– Я можу ще раз повторити: немає великої логіки за 7 місяців до виборів на сьогодні змінювати якісь концептуальні підходи до формування уряду. Тому ці концептуальні зміни і не були допущені. З повагою до всіх колег, у тому числі й до опозиції, ми вийшли на порозуміння як з точки зору принципів формування уряду, але, скоріш за все, ми прийшли до порозуміння тої політики, яка залишається між урядом і парламентом, як ключові цілі внутрішньої і зовнішньої політики. Наприклад, тема чесних виборів цікавить націю, чи не цікавить? Тема бюджету, соціальної політики – цікавить? Цікавить! Тема єдиного економічного простору, тема євроринку і СОТ – цікавить усі демократичні сили? Цікавить! Чому нам не прикластися і не сказати: хлопці, давайте отут один одному руки подамо, це є наш спільний підхід. У позиції формування уряду давайте на 7 місяців дамо можливість Юрію Івановичу як людині, яка має збалансовані відношення і з опозицією, і з правлячими силами, дати можливість більш-менш збалансовано сформувати цей уряд.

– Діяльність уряду Єханурова, більша частина її припадатиме на активну парламентську кампанію, власне вона уже зараз почалася. Ви для себе уже ухвалили рішення, що Ви не будете брати участь у цих виборах, не будете очолювати список пропрезидентського блоку на цих виборах? Якщо ухвалили таке рішення – хто може бути першим місцем? Це може бути Юрій Єхануров?

– У мене таке рішення є. Друга позиція. Я думаю, що найближчі 1,5–2 місяці нам принесуть багато сюрпризів, коли відійдуть емоції на другий план, коли більш реально виборча карта буде оцінена політичними силами і, зокрема, нашими політичними партнерами. Я б не скидав із можливостей політику порозуміння, підкреслюю у лоні демократичних сил.

– Люди, які потрапили під корупційні звинувачення, вони будуть присутні у списку? Від чого це залежатиме? Я маю на увазі ближчих до Вас соратників – Порошенка, Третьякова ...

– Якщо це міфи, я маю на увазі корупційні так звані звинувачення, що це є міфи, то ці люди будуть у політиці.

– Можливо, навіть у першій п'ятірці і першій десятці?

– Ні, це ваші слова. Якщо це не міфи, то ці люди не будуть у політиці.

– Ваші міністри і Ваші губернатори, як і попередня влада, не підуть у виборчі відпустки і будуть поєднувати роботу на державу з виборчою кампанією?

– Вони по закону будуть робити. Вони підуть у відпустки, підуть у поле, хто визначив свою дорогу, і будуть чесно заробляти підтримку людей.

– Чи підпишете Ви зміни до закону, які дають недоторканність депутатам місцевих рівнів.

– Я стою на позиції зняття депутатської недоторканності. Загалом, незалежно від рівня. І тому моя ідея, оскільки в юридичних колах і в політичних колах парламенту домінує поки що інша думка, моя ідея як Президента заключається в тому, що в Секретаріаті Президента я формую комісію, яка формує пропозиції, що будуть внесені мною в Конституційний Суд України на предмет конституційності таких положень. Я переконаний, що це єдиний спосіб закінчити цю дискусію, яка тягнеться у нас уже 13 років, – народний депутат чи депутат будь-якого рівня – це спеціальна особа, чи це рядовий громадян України? Я стою на тому, що це рядовий громадянин України.

– Про Юлію Тимошенко запитання. Чому Ви дозволили втягнути Вас у війну з нею?

– Я реаліст і розумію, що тут не проблема стосунків Тимошенко і Ющенка. Для нації ці стосунки виглядали дещо більшими. Це як ідеал Майдану був. Звичайно, я буду все робити для того, щоб цей ідеал був відновлений, відтворений або хоча б у якійсь мірі. Але треба бути реалістом. Двічі увійти в одну річку неможливо. Я маю на увазі, що без висновків просто прийти із старим багажем і сказати, що ми робимо технічний повтор, до того фальстарт був – це неможливо. Ми повинні говорити про іншу якість, ми повинні говорити про інші пріоритети, ми повинні говорити про інші стосунки. Якщо Юлія Володимирівна ставить за мету владу і тільки владу, то це її вибір, я тут не партнер. Ми говоримо про те, як змінити цю країну. Для того, щоб дати правильну відповідь на те, як змінити цю країну, то, скоріше всього, ми повинні знайти ту гармонію інтересів, яка, на жаль, не відбулася за останні 7 місяців, гармонію інтересів державних, корпоративних і приватних.

Запитання: ...

– Я сказав би, що відповідь на це питання може лежати тільки у площині парламентської більшості.

– Ви не відчуваєте загрозу з боку Юлії Тимошенко, яка радикально змінила своє ставлення до політичної реформи після відставки і оголосила про свої президентські амбіції? Ви не боїтеся повторити долю свого попередника, який таким чином отримав опонента достатньо радикального?

– Виключно із інтересів держави. Знаєте, якщо навіть на політичну реформу дивитися так, як на дишло, і в присутності демократичних журналістів за 1,5 року тричі міняти концепцію, а ми сидимо, аплодуємо і кажемо: та політична реформа, чекає нація. Можна і так жити. Я не хочу так жити, бо це не чесно, не чесно для нації, це авантюра, яка приймається під тиском. У нації повинні бути ясні, зрозумілі підходи до реформування ключового свого документа – Конституції. Адже якщо ми такими методами будемо змінювати без обговорення рядки в Конституції, то у нас ніколи не буде поваги до закону. А нація буде вимагати, що Президент повинен бути гарантом.

По політреформі позиція моя проста і логічна – політреформу треба робити. Яку? Давайте про це поміркуємо.

– Чи це означає, що Ви будете намагатися якимось чином видозмінити суть політичної реформи? Чи вона з 1 січня набуде чинності?

– Я даю слово, друзі, що ніяких дій деструктивних по відношенню до того ходу конституційних ініціатив, які були проведені в парламенті, я особисто як Президент робити не буду. Поясню чому. Щоб у жодного з 48 млн. громадян України не склалася думка, що в даний момент Ющенко думає про свої повноваження. Ющенко закликає, друзі, вести себе чесно у цій складній ситуації, закликає чесно вести себе журналістів, чесно вести політичні сили. Я переконаний, що тільки така позиція може привести до правильної реакції, правильної поведінки.

– Свіжі результати соцопитування: Вам особисто довіряють 38% українців, не довіряють – більше 43%. За останні два місяці падіння на 18 пунктів. Прикро?

– Не прикро! Те, що пережила нація за останні 8 місяців, це буде велика історія. Можна почати з того, з чого ми розпочали наш діалог. Ще не вечір, не спішіть судити по ситуації навіть в уряді з точки зору одного дня. Може так трапитися, що через 3 місяці чи через 3 тижні відмовитися від цих запитань і від цих слів. Сьогодні нам треба оцінити лише одне – той процес, який відбувся в нації, – це практично позитивний процес. Ми стали іншими, нація стала іншою, ми всі стали іншими.

– Віктор Андрійович, скажіть, чи це означає, що якщо причиною відставки були розбіжності в середині команди і взаємні звинувачення у корупції, то економіка не була пріоритетом, по якому Ви судили б про ефективність роботи уряду і чи ця сама проблема може залишитися в уряді Єханурова?

– Та ситуація, коли бюджет року став споживацьким, і це була ціль цього року. Бюджет наступного року ми вирівнюємо, в 4 рази росте фінансування економіки росту, ніж економіки споживання. Таким чином, ми хочемо представити на наступний рік нову економічну культуру і нову фінансову культуру, яка дасть чіткі відповіді на соціальні й секторальні запитання. Тобто, наприклад, тема «Дороги України». Вперше в історії України на дороги України виділяється 6,1 млрд. грн. Все, що іде через податкову систему, і відрахування в тому числі від продажу бензину, все направляється у цей фонд. Нам треба зв'язати схід України з центром України, західну Україну з центром України, південь України з Києвом, Київ, московська дорога з північною територією України. Тобто це будуть абсолютно конкретні програми, які економічно дуже сильно підкріплені бюджетною позицією.

– Які саме програми декларувалися на початку формування попереднього уряду, був проведений міні-Давос, говорили про прихід інвестицій в Україну, про економічне зростання, соціальні пакети. Але це все з часом якось....

– Так, це так. Але, наприклад, що слухає інвестор? Інвестор слухає, що так звана тема реприватизації торкнеться декілька тисяч підприємств. Ви знаєте, він вже в решту не вірить, йому не цікаво.

Коли йдеться про те, що, наприклад, можливо для наших дискусій. Наприклад, тема «податкове навантаження», яка роками у цій країні точиться. Високі податки, вузька база – це проблема стосунків влади і бізнесу.

Нам не вдалося зробити в цьому бюджеті по різним причинам, я коментувати не буду, зниження податків. Зараз у наступному бюджеті ми вперше пропонуємо приблизно десь 5,5–6 млрд. податкове навантаження зняти з бізнесу. Я думаю, що це те, чого бізнес хотів чути багато років.

– Ми в СОТ вступимо після Росії, разом з Росією, чи все-таки до Росії, як планували до того? Тим більше, що Ви забрали Рибачука з уряду, людину, яка за посадою займалася цим напрямком.

– Я додам: просто законопроекти, які лежать у парламенті, але чомусь відкликаються зараз на доопрацювання урядом Єханурова. Хоча Росія дихає дійсно в спину.


– Ви знаєте, це процедура. Це не в тому плані, що вони відкликаються для ревізії, а в тому плані, що весь пакет, який засланий попереднім урядом, уряд Єханурова повинен підтвердити, і то він технічно відкликається, і також технічно буде направлений. Це процедура ... не більше.

– Яка перспектива?

– Приблизно 60% від того, що треба зробити до СОТ, ми сьогодні зробимо.

– ...закони говорите?

– Я говорю про закони, скоріш за все, ключові. Саме такі проблемні політичні закони, як інтелектуальна власність, як митні тарифи, вони прийняті. Тому це дає відповідь більш легшу щодо засідання сесії світової організації торгівлі у грудні місяці. Україна сьогодні іде в графіку і має всі шанси бути включена до складу СОТ....

– Вікторе Андрійовичу, давайте повернемося до політики знову. Багатьох у суспільстві схвилювало підписання меморандуму між Вами і Віктором Януковичем. Дехто назвав це навіть зрадою Майдану, дехто вважає, що є політичний розрахунок, дехто бачить там набагато більше користі для опозиції. Чим Ви керувалися, підписуючи цей документ?

– Моє перше запитання: чи всі його читали? Бо у нас так як критика фільму «Джеймс Бонд». Його ніхто не бачив, але всі критикували років 20, потім подивилися – так в принципі можна було миритися.

– Це Ви так про Януковича говорите?

– Про меморандум. Я хотів взяти текст меморандуму.

– Скажіть, чи можна ... підписуючи його, отримати стабільний уряд, який би працював? Хіба не можна було обійтися без цього?

– Друзі, там питання не про уряд іде. Якщо я вам екземпляр розмножу і дам, щоб ви його почитали, добре?

10 пунктів. Перший пункт «Впровадження політичної реформи». Якої, коли... тут відповіді немає.

– Вікторе Андрійовичу, у Вас підписання саме з Вашим опонентом на виборах, проти якого люди стояли, проти приходу люди стояли на Майдані.

– Ви розумієте, що цей меморандум є складовою частиною великого меморандуму, якого перед тим три дні назад підписали. Де підписали 9 фракцій парламенту.

– Це Ви маєте на увазі декларацію?

– Декларацію, яку підписали ми у Секретаріаті Президента і де поставили за мету – відповісти на більш вразливі питання у стосунках між політичними силами. Незалежно від того, чи ти опозиція, чи ти є влада, ти повинен присягтися під вищими ідеалами нації для того, щоб вийти із кризи або її не допустити. Я багато разів наводив приклад: як у 1948 році німці подали один одному руку. Після трьох років глибокої кризи і політичної, і економічної.

– Чому в саме цей момент.... документ?

– Взяли верховенство, друзі, ідеї державного характеру, а не корпоративного характеру. Для мене сформувати 2006 рік політично, економічно, з бюджетом є пріоритетом. Ми можемо жити без бюджету, правда це буде набагато гірше. Можливо, не тим, хто сидить тут, але 48 мільйонам буде гірше, набагато гірше. Ми можемо прожити без чесної взаємної декларації про вибори 2006 року. Але я хочу сказати: у цій країні більше фальшивих виборів не буде. Я кожному подам руку, хто скаже, що я за чесні вибори. І що це каже десятим пунктом Янукович, що він за ці вибори. Я кажу, слухай, я тебе підтримую в цьому питанні. Якщо мова йде про питання законодавчого врегулювання прав власності, тобто як вийти з тих скандалів по реприватизації до нової публічної схеми: уряд – бізнес і влада подає руку бізнесу, якщо для цього потрібні врегулювання законодавчого характеру, то давайте ним іти. Хіба не соромно нам усім від того, що відбувається сьогодні на бізнесовому ринку майна. Соромно! Так давайте регулювати ці речі! Коли ми говоримо про те, що це є предмет, над яким дві сили будуть працювати, я б сказав би, що тут шапка ні в кого не спаде.

– Вікторе Андрійовичу, наближається річниця Помаранчевої революції. В умовах розколу помаранчевого табору, в умовах того, що Майдан фактично розділився навпіл, чи вважаєте Ви за потрібне взагалі якось відзначати цю річницю і як її можна відзначати в такій ситуації? Чи готові Ви вийти на Майдан, якщо там буде Юлія Тимошенко, і потиснути їй руку?

– Я не розумію, звідки у вас такий песимізм, навіть у самому запитанні? У мене не було жодних застережень, що я там не з'явлюся чи якісь там особливі умови. Я у будь-якому випадку там з'явлюся. Але у нас є всі підстави для гордості. Нація зробила унікальний крок, вона стала вищою і це її свято. Це свято не запаморочить, що хтось відійшов, хтось перебіг, хтось зрадив, хтось не дотримав слова. Це маленькі деталі. З кожним місяцем вони будуть ставати все дрібнішими, люди отримають більше правди, більше матеріалів, хто як поступив, хто про що думав, коли творив таку чи іншу роботу. Революція залишиться. Революція, я переконаний, Україні принесла волю, це день волі, який будуть святкувати усі, незалежно від того, чи «бревно» хтось носив, чи не носив. Переконаний, що там будуть усі, тому що здавати помаранчеві стрічки ніхто не буде.

– Є ще одне питання, якого ми зовсім не торкнулися і яке є дуже складним. Скажіть, уже знайшли в Україні клініку, яка зможе провести аналізи щодо Вашого отруєння? Коли ці аналізи будуть долучені до справи, щоб ми вже бачили якесь логічне завершення?

– Такої клініки в Україні немає.

– Який тоді вихід із ситуації?

– У мене є аналізи чотирьох клінік провідних, я ще можу 20 зробити. Тут питання вже не в тиражі, тут питання в тому, що процедура та, яка судова частина, не медична, а судова, що тут уже наші провідні слідчі повинні розібратися самі в собі і дати чітку логіку проведення цієї частини процедури. Тут не дефіцит в аналізах, тут не проблема заключення, тут є проблема судової процедури.

– Ця процедура буде змінена якось, щоб справу було завершено? Як буде далі розвиватися подія?

– Я міг би сказати так, що ті клініки, де я займаюся своїм лікуванням, зараз висунуто на генетичний рівень цієї теми, цієї проблеми. Це одне з таких передових досліджень і передових наукових робіт, які пов'язані із отруєнням діоксином. На жаль, практика така, що діоксином отруюють дуже рідко, на щастя.

– Що говорять лікарі про Ваше здоров'я?

– З однієї сторони, я знаходжуся у хорошому прогресі, і це тішить. Це і загальний тонус, хоча тема медицини забирає у мене особисто клопотів немало. З іншої сторони, я такий же, як і всі. Я хочу завтра проснутися не з цим обличчям, а себе я повинен заставити знати, що ще і завтра, і післязавтра воно буде таким, а вже може аж післязавтра воно вже буде іншим. Психологічно це нелегко переживати, відверто вам скажу. Я до цього не звик, я переконаний, що і мільйони людей до цього обличчя не звикли. Але я знаходжу в собі сили, не дивлячись на ці бурі, вулкани, які відбуваються в українській політиці. Відверто вам скажу, що я гордий за те, що ці останні 2-3 тижні в Україні відбулися такі зміни. Я був свідком, коли мені аплодували за ці дії, аплодували люди, думка яких є дуже важливою.

– Вікторе Андрійовичу, ми хочемо Вам подякувати за розмову, вона дійсно була цікавою. Хочеться вірити, що така наша перша проба спілкування буде вдалою і не єдиною, і ми зустрічатимемося частіше.

– Я хотів вам подякувати, подякувати тим, хто нас буде дивитися. Наше спілкування було потрібним. Переконаний, що нам його треба проводити регулярно, чим більше ми будемо знати про процеси, які відбуваються і в середині влади, і в країні. Я переконаний, що це кожному добавить можливості більш об'єктивніше судити, що робиться в Україні, куди вона йде. Я переконаний, що ми живемо в унікальний час, друзі. Думаю, що про цей час мріяло не одне покоління українців. Воно не є трагічним. Це життя, я переконаний, наповнене такими прекрасними, чудовими змінами, яким готова позаздрити не одна нація. Я дуже вдячний вам за терпіння, за спілкування, за чудові запитання і хай вам і Україні щастить.

Кореспонденти: – Дякуємо.

10:00 5 ЖОВТНЯ 2005 
Прес-служба Президента України Віктора Ющенка