* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

ЗОЛОТІ ВОРОТА В ГРЕЦІЇ

09:00 22.08.2012

ЗОЛОТІ ВОРОТА В ГРЕЦІЇ

 

На ювілейному 30-му Фестивалі хорового співу, який відбувся з 5 по 9 липня у грецькому місті Превеза, було представлено багато хорових колективів з різних країн світу. Народна хорова капела Українського Дому учених Національної академії наук України «Золоті ворота» виборола друге місце та спеціальний приз «За краще виконання духовної та православної музики».

Співаки «Золотих воріт» знані у музичному світі як добирачі давніх духовних творів. Натхненно виконуючи їх, артисти намагаються адаптувати класику до сьогодення, сподіваючись виховати у сучасних людей інтерес до духовного музичного співу.

30-й Ювілейний Фестиваль розпочинався якраз після закінчення Чемпіонату Європи з футболу ЄВРО-2012, який наша країна провела на досить високому рівні. Тому, перед колективом капели стояло завдання якнайкраще представити Україну на міжнародному співочому конкурсі. А ще було дуже велике бажання повернути країні славу однієї з найбільш співочих країн світу, особливо з огляду на не досить вдалий виступ представників нашої країни на цьогорічному Євробаченні.

Відкриття Фестивалю відбулося 5 липня. Урочиста церемонія відкриття відбувалася на головній сцені відкритого театру, розташованій неподалік набережної міста Превеза. Після слів привітання організаторів та Президента Фестивалю всі хорові колективи, що прибули для участі у конкурсі, в якості презентації заспівали по декілька своїх пісень, після чого пройшли по набережній парадом із факелами.

Сам конкурс відбувся через день. Зранку у місцевому храмі Святого Василя учасники хорових змагань виконали твори конкурсної програми Фестивалю. Українським колективом було виконано 5 композицій, серед яких - всесвітньо відомий твір  15 сторіччя «Kyrie» A.Gabrieli. З виконанням цього твору пов'язана досить цікава історія. Взагалі ця композиція виконується не як музичний твір, а в якості підспіву до проповіді священика - тихо, трепетно, ніжно, як фон до основної проповіді. Українські ж співаки виконували цей твір як окремий хоровий спів - голосно, душевно, дуже емоційно.  Слухачам це виконання дуже сподобалося. Також пролунали такі відомі твори як «Великое славословие» Апостола Струмського, «Херувимская песнь» молодого сучасного українського композитора М. Кучмета, «Ave Maria» J. Busto та «Дримба» В. Зубицького. Глядачі вітали виступ колективу з України тривалими оплесками.

Увечері у храмі Святого Костянтина відбувся концерт у рамках духовного Фестивалю, на якому українці виконали 8 творів: «Богородице дево радуйся» Сергія Рахманінова, «Ангел вопияше» Павла Чеснокова і ще кілька широковідомих визнаних шедеврів хорового співу.

Досить несподіваним та приємним став той факт, що до співаків підійшов настоятель Грецької православної церкви м. Превеза і вручив кожному з виконавців освячену ікону зі словами подяки за натхненне і відверте виконання. Це тем більше приємно, що напередодні Фестивалю, за браком часу, співаки репетирували тільки програму конкурсу (5 пісень, які виконувались у рамках конкурсу). Жодну з пісень духовного Фестивалю співаки заздалегідь не репетирували, тому виконання відразу 8 творів було досить ризикованим. Тим ціннішим виявився теплий прийом глядачів.

Після цього, пізно ввечері, відбувся урочистий концерт перед жителями та гостями міста Превеза на Набережній міста. Цікаво, що учасників колективу з України впізнавали на вулиці. Багато людей підходило і вітало хористів до та після виступу.

9 липня відбулося офіційне оголошення переможців співочого конкурсу. За рішенням журі Фестивалю перше місце та золоту медаль було віддано хору з Венесуели. Колектив «Золоті ворота» виборов друге місце та срібну медаль. Утім, таке рішення викликало неабияку негативну реакцію багатьох глядачів, адже, на їх думку, хор з України був найкращим.

Підтвердженням цього є запрошення колективу «Золоті ворота» до участі наступному році на двох фестивалях духовної музики в Італії, а також той факт, що співакам з України - до речі, єдиним з учасників фестивалю, - було вручено спеціальний приз «За краще виконання духовної та православної музики».

Приємною несподіванкою стали публікації про виступ «Золотих воріт» на урядовому порталі Кабінету міністрів України: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245396300  , на сайті Міністерства внутрішніх справ України:   http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/ru/publish/article/763696   та громадсько-правовому тижневику «Іменем закону» № 31 (5833) від 02 серпня 2012 року як у друкованому вигляді, так і в електронному:   http://www.imzak.org.ua/articles/article/id/2415

Рік для хорового колективу виявився багатим на ювілеї. Достатньо нагадати про виступ колективу на 50-річчі обрання академіка Бориса Патона президентом Національної академії наук України, про виступ у концерті , присвяченому 170 - річчю з дня народження Лисенка 20 травня цього року,

виступ на 30 - му ювілейному Фестивалі хорового співу у м. Превеза ( доречи цікаво, що 30 Фестиваль хорового співу співпав з Ювілейними 30-ми Олімпійськими іграми у м. Лондон) та нарешті, у жовтні цього року колектив буде відзначати 50-ти річчя власного заснування! Українська народна хорова капела «Золоті Ворота» - один з найстаріших творчих колективів України! У зв'язку з цим не можна не згадати про заключний плановий концерт хорової капели 5 квітня 2012 року. Концерт відбувався як завжди при повному аншлазі. У середині концерту на сцену вийшла заступник директору Київського Будину Учених НАН України - - заслужений діяч мистецтв України Алла Петрівна Боричко та урочисто зачитала лист-подяку від Бориса Патона! http://youtu.be/EKgepI7usQY

Хорова капела  «Золоті Ворота» була єдиним творчим колективом світу, яка була удостоєна честі привітати академіка Бориса Патона з Ювілеєм. Лист - подяка від Бориса Патона був підтвердженням того, що найславетніший Академік України не помилився з вибором представників культури на своєму Ювілеї. Будемо сподіватися, що Академік буде присутній і на Ювілейному Концерті, присвяченому 50-річчю створення Народної хорової капели «Золоті Ворота»

 

WEB-администратор сайту

Народної хорової капели «Золоті Ворота»

Геннадій Вольфовський

 

 

Повна версія статті:

http://zoloti-vorota.org.ua/15082012.html