* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

ПЕНЧУК СИДИТЬ ЗА ПЛАГІАТ. А ПАНТЮК?

05:36 25.04.2012

ПЕНЧУК СИДИТЬ ЗА ПЛАГІАТ. А ПАНТЮК?

Заступникові Генерального прокурора України - прокурору м.Києва Є.БЛАЖІВСЬКОМУ

 БОЙКА Володимира

 ЗАЯВА ПРО ЗЛОЧИН

(у порядку ст. 95 КПК України)

     2 листопада 2007 року під час прослуховування радіотрансляції телевізійної передачі „Свобода слова” (телевізійний канал ICTV, радіотрансляція радіостанцією „Ера”) я почув голоси знайомих мені раніше осіб Бориса Пенчука, Євгена Золотарьова та Андрія Юсова. Останні двоє представилися членами Президії Політради партії „Вільні демократи”, які прийшли на телебачення підтримати свого соратника по боротьбі, активіста партії „Вільні демократи” Бориса Пенчука. Зі слів Б.Пенчука, у березні 2005 року тодішній міністр внутрішніх справ України Ю.Луценко начебто примусив його підписати брехливу заяву щодо скоєння злочину колишнім головою Донецької обласної ради Б.Колесниковим, а в наступному позбавив Б.Пенчука волі й до кінця 2006 року утримував Б.Пенчука під домашнім арештом, примушуючи давати неправдиві свідчення щодо Б.Колесникова слідчому Генеральної прокуратури України.

     Мені достеменно було відомо, що Б.Пенчук, Є.Золотарьов і А.Юсов під час свого виступу на телебаченні брехали, оскільки з осені 2005 року „арештований” Б.Пенчук неодноразово зі мною зустрічався, бував у мене вдома, часто телефонував мені й багато разів прохав допомоги в його, як він казав, боротьбі з Б.Колесниковим. З метою примусити Б.Колесникова сплатити йому певну суму грошей, Б.Пенчук зайнявся громадською діяльністю, створив фонд „Антикорупція”, разом з Є.Золотарьовим і А.Юсовим балотувався в народні депутати України на парламентських виборах 2006 року та видав книжку „Донецька мафія” з матеріалами, що компрометують Б.Колесникова. При цьому Б.Пенчук неодноразово прохав мене взяти участі у виданні цієї книжки та скаржився на Ю.Луценко, який відмовляється з ним зустрічатися й не бере участі в переслідуванні Б.Колесникова.

     Раніше я неодноразово виступав у пресі з критичними публікаціями щодо Б.Колесникова, планую це робити й надалі, тим не менш я категорично відмовився від будь-яких форм співпраці с Б.Пенчуком, оскільки вважав його провокатором і винятковим пройдисвітом. З виступу Б.Пенчука в передачі „Свобода слова” я зробив висновок, що йому таки вдалося виманити в Б.Колесникова гроші й тепер Б.Пенчук та його компаньйони намагаються спростувати свої попередні звинувачення на адресу Б.Колесникова.

     Наступного дня, 3 листопада 2007 року, я зателефонував кандидатові в народні депутати України Володимиру Ар'єву, який також брав участь у телевізійній передачі „Свобода слова” і навіть посилався на мої публікації. В. Ар'єв оповів мені подробиці передачі та висловив зауваження, дорікаючи мені тим, що я допоміг Б.Пенчуку в його шахрайській діяльності та взяв участь у підготовці ще однієї книжки – „Донецька мафія. Перезавантаження”, яка зараз продається в книжкових магазинах. Зі слів Ар'єва, всі матеріали, викладені в книжці „Донецька мафія. Перезавантаження”, відповідають дійсності, але метою видання було не інформування громадськості про порушення законності на території Донецької області, а шантаж політичних діячів.

     Я запевнив Ар'єва, що перший раз чую про таке й ніколи не читав книжки „Донецька мафія. Перезавантаження”. 5 листопада 2007 року придбав у книгарні за ціною 71грн. 90 коп. книжку „Донецька мафія. Перезавантаженняю Збірник публікацій. – Київ: Видавництво Сергія Пантюка, 2007. – 576с.”, реєстраційний код ISBN 978-966-8529-62-7. Редакційною радою книжки зазначені наступні особи: Борис Пенчук, Сергій Пантюк, Євген Золотарьов, Андрій Юсов, Віталій Загайний. У книжці зазначено, що авторське право належить очолюваному Б.Пенчуком фонду „Антикорупція”, ВГО „Громадянська кампанія „ПОРА”, Я.Зень (дизайн обкладинки), С.Пантюку (видавництво, друк). При ознайомленні зі змістом книжки я побачив, що в ній вміщено 11 літературно-публіцистичних творів, авторство яких належать мені й які раніше друкувалися за моєю ексклюзивною згодою засобами масової інформації. Обсяг цих творів разом становить 64 сторінки зазначеної книжки, а саме:

 1. „У країні заПахло ювілеєм” стор. 29, 30, 31, 32

 2. Уривок з повісті „Тюремні записки”, стор. 135

 3. „В обхід закону, або як гартувалася сталь по-донецькому”, стор.161, 162, 163, 164, 165, 166, 167,168, 169, 170, 171

 4. Начальник Управління МВС у Донецькій області Михайло Клюєв: „Віддати реформування МВС у руки самого МВС – означає загубити справу”, стор. 265, 266, 267, 268, 269, 270.

 5.„Чорний Лебідь” Бориса Колесникова”, стор. 273, 274, 275, 276, 277, 278

 6. „Лихо з розуму” Бориса Колесникова: плював у Пенчука, а вцілив у Януковича, стор. 278, 279, 280, 282, 283, 284

 7. „Лікнеп для Кузьміна”, стор. 331, 332, 333

 8. „Бойові павіани Рената Кузьміна”, стор. 335, 336

 9. „Продається прокуратура міста Києва. Дорого”, стор. 353, 354, 355, 356, 357

 10. „Олександр Медведько: співак, авіатор, фальсифікатор”, стор. 362, 363, 364, 365, 366

 11.„заМУРЗАна прокуратура”, стор. 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385

 12.„Під заступництвом „Діви Марії”. Післямова”, стор. 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485

     При цьому під кожною публікацією зазначено мене як автора. На сторінках 161 та 485 книжки вміщені мої особисті фотографії з підписом „незламний В.Бойко за донецькими ґратами”. Де видавці взяли мої особисті фотографії мені невідомо, нікому з членів редакційної ради книжки я їх ніколи не передавав і ніколи не дозволяв їх друкувати. Про „видавництво Сергія Пантюка” я ніколи раніше не чув, з повідомлень ЗМІ знаю лише, що існує такий собі пан Пантюк, який разом з Є.Золотарьовим і А.Юсовим входить до складу Президії Політради партії „Вільні демократи”.

     Окрім того, у книжці наведено 10 фотографій без зазначення авторства, які були зроблені 31 жовтня 2003 року в Донецьку під час масових заворушень. Насправді авторство на ці фотографії належить виключно мені, свого часу ці фотографії я безплатно передав у редакцію тижневика „Остров” без права комерційного використання. Належні мені 10 фотографій розміщені між сторінками 288-289 й підписані наступним чином:

„Донецьк – це під рязанню?.. На передньому плані – російські прапори в центрі Донбасу”, „Донецька міліція з народом?”,

„За сценарієм доктора Гебельса. Такі інструкції роздавалися присутнім перед виступом Ющенка та його однодумців”,

„Так вітали Ющенка в Донбасі”, „В.Ющенко, А.Блюзнюк, Б.Колесников”,

 „Віват, Льоня Брежнєв, Боря Калєснікав і другіє афіціальніє ліца”,

без підпису (фотографія бігборда з написом „тримай, Андрійовичу, гарбуза від Донбасу!”),

„Мітингувальників підігрівали безкоштовним пивом”, „Наслідки донецького патріотизму”,

„Продукція „Київ-Конті” – безкоштовна компенсація за „громадську позицію”

 

     Таким чином, громадяни Борис Пенчук, Сергій Пантюк, Євген Золотарьов, Андрій Юсов, Віталій Загайний, а також фонд „Антикорупція” та ВГО „Громадянська кампанія „ПОРА” порушили моє авторське право шляхом незаконного відтворення та розповсюдження творів літератури, авторське право на які належить виключно мені. Це завдало мені істотної матеріальної та майнової шкоди.

     Матеріальна шкода полягає в наступному. Як зазначено у вихідних даних книжки „Донецька мафія. Перезавантаження”, яку я придбав, наклад першого видання становить 15 тисяч примірників. Отже, виручка від реалізації першого накладу книжки склала 71,90грн.х15000 = 1 078 500грн., а чистий прибуток видавців – не менше, ніж 650тис.грн. Питома вага моїх творів у книжці становить 11,5%, прибуток від незаконного відтворення й продажу цих творів – 75тис.грн. Це – мінімальна сума завданої мені матеріальної шкоди, оскільки повний тираж книжки мені невідомий (за моєю інформацією, отриманою при підготовці цієї заяви, видавці планували видати два наклади українською мовою й один – у перекладі російською мовою загальним тиражем 45 тис. примірників на суму понад 3 млн.грн.).

     Моральна шкода полягає в тому, що видання книжки „Донецька мафія. Перезавантаження” мало виключно провокативний характер з метою шантажу народного депутата України Б.Колесникова. Як повідомив колишній співавтор Б.Пенчука Сергій Кузін засобам масової інформації, Б.Пенчук неодноразово йому говорив, що він планує продати „авторське право” на серіал „Донецька мафія” Б.Колесникову й у такий спосіб заробити грошей. Очевидно саме через це зараз Б.Пенчук, Є.Золотарьов, А.Юсов та інші „вільні демократи” запевняють громадськість, що виступати з обвинуваченнями на адресу Б.Колесникова Б.Пенчука примусив Ю.Луценко „під дулом пістолета”. Але при цьому паралельно Б.Пенчук та його компаньйони до сього дня заробляють гроші на іменах тих журналістів, твори яких були незаконно включені до книжок, виданих Б.Пенчуком і Ко. Внаслідок цього в суспільстві склалося уявлення, що й автори матеріалів з книжки „Донецька мафія. Перезавантаження”, зокрема я, працювали „під дулом пістолета”. Більш того, на сторінці 4 книжки висловлена „щира подяка незламному борцю-журналісту В.Бойку” за допомогу в підготовці книжки.

     Ця подяка носить знущальний характер, оскільки тепер я змушений виправдовуватися перед колегами та пояснювати, що ніякого відношення до провокативної діяльності Б.Пенчука не маю, останній раз бачив його взимку 2007 року, ніколи згоди на використання Б.Пенчуком, Є.Золотарьовим, А.Юсовим та іншими „вільними демократами” моїх літературних творів не давав. Я взагалі не знав про видання книжки „Донецька мафія. Перезавантаження” та про те турне по Україні, яке влітку 2007 року влаштували Б.Пенчук, Є.Золотарьов і А.Юсов з метою реклами цієї книжки. Це пов'язано з тим, що в червні-вересні 2007 року я мав напружений графік участі в спортивних змаганнях та підготовки до змагань на спортивних зборах і не мав фізичної змоги слідкувати за подіями громадського життя.

     Таким чином, з викладеного вище вбачається, що в діях Бориса Пенчука, Сергія Пантюка, Євгена Золотарьова, Андрія Юсова, Віталія Загайного  міститься склад злочину „порушення авторського права і суміжних прав”, передбаченого ст.176 ч.2 КК України. Виходячи з цього,-

п р о ш у :

 

порушити проти громадян Бориса Пенчука, Сергія Пантюка, Євгена Золотарьова, Андрія Юсова, Віталія Загайного кримінальну справу та притягнути їх до кримінальної відповідальності за ст.176 ч.2 КК України, визнавши мене потерпілим. У випадку відмови в порушенні кримінальної справи прошу направити мені поштою на домашню адресу копію відмовної постанови для подальшого оскарження.

 
     Про відповідальність, встановлену ст.383 КК України за завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочину, я попереджений.

Додаток:

1.    Книжка „Донецька мафія. Перезавантаження”

 
В.М.БОЙКО

09.11.2007
У коментарі Інформаційному агентству НАЦІЯ експерт ЦПР Іван ЙОВБАК зауважив: " Дуже дивним виглядає те, що Пенчук за плагіат сидить у тюрмі. а його співавтор і видавець -- ні. Більше того, його співавтор і видавець зайняв високу посаду в НСПУ, де покриває злодіїв, плагіаторів і графоманів. Очевидно у пана видавця і співавтора є якісь домовленості з правосуддям або він від самого початку "вів" Пенчука за грати" -- підкреслив експерт ЦПР.