* * *

Невеликі міста Квебеку приймають 400 канадських солдатів, які тренуються для участі в операції НАТО в Латвії.
Солдати Збройних сил Канади тренуються в семи населених пунктах на південний захід від міста Квебек, щоб підготуватися до їхнього розгортання в Латвії в рамках операції НАТО.

* * *

Коли очі не зустрічають перешкод, серце б'ється швидше...

* * *

Ой, треба жити інакше,
бути іншим,
більше під небом
і серед дерев,
більш самотнім
і ближчим до таємниць
краси і величі.

Герман Гессе
з: Пекло можна подолати

* * *

Президент Байден називає президента Єгипту Ель-Сісі «президентом Мексики» після того, як він зробив зауваження на захист його пам’яті.

* * *

Колишній президент Бразилії Болсонару перебуває під слідством у справі про спробу державного перевороту
Колишній президент Бразилії Жаїр Болсонару перебуває під слідством у рамках розслідування ймовірної спроби державного перевороту з метою утримати його при владі, повідомив один з його колишніх помічників.

* * *

Цей гамбургер на сніданок такий смачний, Боже мій, я забув сфотографувати та доїв його! Солодкий, солоний, загалом надзвичайно непереможний і приголомшливий

ФЕСТИВАЛЬ ТАЛАНОВИТИХ ЛЮДЕЙ

23:48 23.01.2011





Прохолодного осіннього ранку в Районному будинку культури втретє стартував фестиваль «Просто на Покрову». Прийняти участь в ньому приїхало багато учасників з різних куточків нашої Батьківщини. Об’єднувало цих людей одне номінація ім. Василя Юхимовича.
Фестиваль «Просто на Покрову» раніше носив назву «Просто так».Останній був започаткований Василем Юхимовичем близько 10 років тому. 4 роки назад Віктор Васильчук своїми силами заснував новий міжнародний конкурс, який назвав в честь Святої Покрови. 16 жовтня він зібрав в Коростені поетів і прозаїків вчетверте.
З самого ранку у РБК гостей зустрічала виставка художніх та літературних творів, як молодих так і досвідчених авторів. Пізніше, за однією з традицій фестивалю, всі бажаючі відправилися у хату, де зростав Юхимович, що в с. Сингаї. Спільними зусиллями чиновників, жителів міста та райони її було реконструйовано і перетворено у хату-музей. Слова пошани засновнику фестивалю пролунали з уст Романа Кухарука, Миколи Пасічника, Василя Довжика, Миколи Сингаївського, Михайла Полюги. До них приєдналися директор гімназії с. Сингаї та учні навчального закладу. У кінці відвідин хати-музею, за ще однією традицією, було посаджено дерево та кущ смородини.
Знову прибувши у Районний будинок культури всі зареєстровані учасники поспішили на свої відбіркові змагання. Письменники змагалися між собою на «Уроці прози». Їх оцінювали наступні члени журі: Василь Довжик, Роман Кухарук та Михайло Полюга. У цей же час поети показували свої сили в «Поетичному марафоні». Їх оцінювали: Микола Сингаївський, Наталя Поклад та Микола Пасічник. Всі учасники були гідними суперниками один одному.
Не такими довгими були виступи конкурсантів, як очікування фінального концерту. У цій перерві гості свята мали можливість придбати книжки українських письменників та прозаїків. Віктор Васильчук користуючись нагодою презентував гостям та учасникам літературно-мистецький альманах Коростенщини «Просто на Покрову», що вийшов за сприяння голови Райдержадміністрації Арішонкова В. Ю. Так як на свято приїхало багато гостей з інших областей України, я вирішила поговорити з поетесою-древлянкою, яка зараз проживає на Вінниччині – Павленко Валентиною Василівною:

Що змусило Вас проїхати так багато, щоб потрапити на цей фестиваль?

- Житомирщина – це мій рідний край, де я народилася і зростала. Тому приїхала я сюди, для того, щоб підтримати своїх земляків, свій рідний край.

Скільки разів Ви відвідували цей захід і що привезли із собою сьогодні?

- Сьогодні я тут вперше, але я вже ввібрала у себе всю тутешню атмосферу, тому планую надалі приїжджати щорічно. Взяла із собою філософські вірші. Але я притримуюсь думки, що вірші важко зрозуміти, коли їх читають на сцені. Їх потрібно вивчати самостійно на папері, щоб вдумуватися в них і розуміти.

Особисто Вам більше симпатизують молоді письменники, чи ті, що мають творчий досвід за плечима?

- Поезія не має віку, тому і я не виділяю одного більш, а іншого менш. Поезія це найвище, що може бути у літературі та філософії. Головне, як ти нею орудуєш.

А тим часом розпочалася та частина заходу, на яку поети та письменники чекали весь суботній день – фінальний концерт. Для вступного слова на сцені з’явилися: Віктор Васильчук - головний редактор щотижневика «Вечірній Коростень», Микола Сингаївський - поет, Володимир Арішонков – голова Райдержадміністрації м. Коростеня та Катерина Скляревська – депутат обласної ради. Отож, лауреатом премії ім. В. Юхимовича у номінації «Поетичний переклад» став Василь Головацький (м. Житомир); у номінації «Постать і шана» - Тамара Дяченко (м. Севастополь); у номінації «Гумор» - Микола Білокопитов (м. Запоріжжя). Начальник культури і туризму міста Коростеня – Лариса Бондар нагородила грамотами за участь у фестивалі «Просто на Покрову» наступних конкурсантів: Ніну Нечаєву, Вероніку Бричкову, Тамару Лебедівську, Володимира Ковальчука, Юлію Давиденко, Людмилу Ворор, Світлану Бароніну, Лілію Ткаченко, Анжеліку Котвицьку. Так співпало, що в день проведення фестивалю свій День народження святкувала голова Жіночої районної ради – Катерина Скляревська. Її привітали: Віктор Васильчук, Володимир Арешонков, Микола Фещенко – голова Ради ветеранів та всі присутні. Після слів привітання Василь Довжик разом із ведучою свята Світланою Васильчук роздав нагороди у наступних номінаціях: «Геній свята» - Віктор Васильчук; «За любов до Коростеньщини» - Катерина Ярошенко, Максим Шевченко, Василь Довжик; «Від вдячних земляків» - Микола Сингаївський, Михайло Пасічник, Михайло Полюга; «Найвідоміші у фестивалі» - Роман Кухарук, Наталка Поклад. Фінальною частиною фестивалю стало нагородження учасників «Уроку прози» та «Поетичного марафону». Перше місце серед поетів посіла Лілія Бех – головний редактор газети «Нова доба», другим став житомирянин Костянтин Куликов, третє місце зайняла Марія Возбітська. В «Уроці прози» першість взяла коростенка Олена Борзюк, друге місце – Василь Калита, третє – Олена Гузь, учениця Коростенського НВК. Після балади «Микита-Кожум’яка», у виконанні київлянина Владислава Малика Володимир Юрійович Арішонков продовжив нагороджувати учасників фестивалю. Ті хто відвідав «Поетичний марафон» були нагороджені у наступних номінаціях: «Молодий і перспективний» - Валентина Павленко, «За найбільшу любов до Коростеня» - Євген Борисов, «Абсолютний чемпіон марафону» - Анжела Гаврилюк. Учасники «Уроку прози» розділили між собою такі нагороди: «Доктор прози» - Інеса Утікеєва, «Академік прози» - Роман Костюченко, «Майстер прози» - Микола Скуратівський. Коли всі нагороди було роздано і все, що потрібно сказано, залишалося лише підвести підсумки. Для цього на сцені з’явилися Володимир Арішонков, Віктор Васильчук, Микола Сингаївський та Катерина Скляревська. Вони розповіли про те, що потрібно було зробити, щоб фестиваль «Просто на Покрову» побачив світ, а також про плани на майбутнє.

Було б недоречно не згадати про те, що весь фінальний концерт був пронизаний піснями народного ансамблю РБК «Криниченька», сольними творами коростенців та коротенькими промовами кожного, хто в той день підіймався на сцену. А скільки теплих слів подяки було сказано того дня! Після закінчення урочистостей всіх чекав святковий фуршет.
Україна – держава, що має багато талановитих постатей, що творять на папері. Фестиваль «Просто на Покрову» це одне із тих днів, де вони мають змогу себе проявити і бути нагородженими за свою працю. Давайте пишатися тим, що наше місто дає усім цим людям шанс, шанс бути почутими!
Катерина Дворецька
учасниця «Школи молодого журналіста»
Обновлено ( 21.10.2010 09:05 )