* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

Чи буває дим без вогню

13:21 02.03.2009

або

що ж насправді «твориться» у Часлівецькій спеціалізованій

школі-інтернат?

Напевне, не багато залишилось любителів періодичної преси серед жителів Закарпаття, які ще не чули про матеріали, розміщені у газеті «Новинка» ( №3 (80) та № 4 (81)), де говорилося про начебто вельми неприємні, аморальні випадки сексуального розбещення вихованців Часлівецької спеціалізованої школи-інтернату.

Для тих, хто не знайомий зі змістом статей: мова йде про те, що хлопців-вихованців інтернату регулярно гвалтує кочегар цієї школи Юрій Мешко (одночасно є директором благодійного фонду ), якого нібито «кришувала» міліція, він же незаконно збуває за зниженими цінами гуманітарну допомогу, призначену для дітей…

Скажіть будь ласка: у якому столітті ми живемо?

Невже чисто медичними обстеженнями не можна довести наявність чи відсутність сексуальних зносин певної особи з дітьми ( тим більше-хлопцями!)?!

І чому в той час, коли жоден з фактів, висвітлених у скандальних публікаціях не підтверджується, люди продовжують слухати некваліфікованих писак з сумнівною репутацією. І, що не може не дивувати тверезо мислячих осіб, - вірити їм?!

Педагоги, які працюють у інтернатах, неодноразово наголошували, що статті «Новинки» спрямовані на дискредитацію системи інтернатних закладів, альтернативи якій ( дієвої і ефективної!) ще не знайдено. Не варто, думаю, говорити про збільшення кількості оформлення опікунства і усиновлення задля отримання коштів, коли діти, які попадають у такі «родини», згодом знову опиняються на вулиці…

Нехай кожен спитає себе: наскільки може відповідати дійсності матеріал, написаний на основі «листів» ( поява яких окутана не меншою кількістю запитань ) дітей з психічними відхиленнями і діагнозом типу «шизофренія» чи «олігофренія»?!

Та й взагалі: чи може дитина, у якої з психікою та світосприйняттям, м’яко кажучи, не все гаразд, тверезо оцінити ситуацію, зрозуміти, врешті-решт, що з нею відбувається?!

Звичайно, у середовищі дітей з відхиленнями у психіці гомосексуалізм є звичним явищем. Але питання – в іншому: яке відношення до «нетрадиційно орієнтованих» вихованців має Юрій Мешко? У чому полягає причетність директора спецшколи Михайла Івановича Михайлочка до психічних та сексуальних відхилень вихованців?

Сказано з цього приводу було дуже багато, а тому ми вирішили перевірити достовірність вміщених у газеті даних. Справа в тому, що якщо вся інформація, висвітлена в ній, є правдивою, то і Мешко, і директор Часлівецької спецшколи-інтернату Михайло Михайлочко ( який, за свідченнями Ілони Хіль – автора скандальної публікації – знав про неподобства, що начебто робляться в школі), повинні понести відповідальність згідно чинного законодавства України.

Нам стало відомо, що була створена спеціальна комісія при Управлінні освіти і науки Закарпатської області, до числа якої включено психологів та інших спеціалістів, щоб остаточно з’ясувати: чи мають місце в Часлівецькій спеціалізованій школі-інтернат випадки сексуального насилля і як взагалі почувають себе діти, що там виховуються? Які умови для навчання, проживання і розвитку створила їм держава?

Голова комісії, заступник начальника Управління освіти і науки Закарпатської області Г.І. Сопкова відмовилась коментувати діяльність комісії і надати для ознайомлення заключний висновок, мотивуючи це ще незавершеним слідством з справи, а також тим, що цей документ не бачив ще навіть директор спецшколи-інтернату. У ході розмови стало також відомо, що він знаходиться на лікарняному.

Проте з неофіційних джерел ми дізналися, що комісія Управління освіти і науки Закарпатської області дійшла висновку, що діти писали листи в редакцію «Новинки», перебуваючи під психологічним і моральним тиском з боку журналістів газети, записуючи все, що вони диктували.

Отже, ми можемо не тільки засумніватись, але й заперечити факт написання вихованцями Часлівецької спецшколи-інтернату «листів у редакцію» з проханням про «допомогу», з чого й розпочався цей скандал.

І хто у такому разі повинен відповісти за цей наклеп?

Говорячи про відповідальність, я маю на увазі, перш за все, моральну відповідальність тих, хто називає себе журналістами за свої «творіння» та «розслідування».

Хто поверне директору Часлівецької спецшколи втрачене здоров’я, а педагогам школи – загублений спокій?

Хто відновлюватиме репутацію інтернатів області? Чи чули Ви, Ілоно Хіль, про етичний кодекс журналіста? Ні? А жаль…

Схоже, редакції «Новинки» скоро доведеться збирати гроші для виплати моральної компенсації всім «героям» скандальних статей.

Я чудово знаю, якою є різниця між фактами та оціночними судженнями: на відміну від перших, останні не потребують доведення. Тобто факти, наведені у газеті «Новинка», повинні мати реальне підтвердження. Де воно?! До речі: за таких обставин будь-хто з героїв публікацій може подати судовий позов з вимогою відшкодування моральної шкоди, завданої приниженням його честі, гідності і ділової репутації. І суд буде змушений його задовольнити! Що тоді скаже бідна газета і брехливі журналісти, які в ній працюють?

Я хочу звернутися до всіх здорових і свідомих читачів: невже Ви, розумні люди, продовжуватимете вірити скандальним писакам, які вирішили «пропіарити» свою малотиражну газету?

На мою думку, серія газетних публікацій «Новинки» говорить радше про те, що її журналісти також мають певні відхилення у психіці, якщо уже другий місяць на перших сторінках видання у кожному випуску обов’язково має бути черговий сумнівний матеріал про сексуальні збочення...

Отже, уявною проблемою педофілії заклопотані лише журналісти «Новинки». А от правозахисника Романа Олександровича Бухтоярова ( юрисконсульт Ужгородського професійного машинобудівного ліцею), який активно долучався до «розслідувань» «Новинки», хвилюють і важливіші проблеми. Наприклад – турбота про майбутнє випускників Часлівецької спецшколи-інтернату. Як вдалося дізнатися у однієї з ключових «персон» скандальних публікацій Ричарда Балоша, «вун ( йдеться про благородного «правозахисника») нам поробив документи, обичні дипломи, і ми можем іти робити на нормальну роботу. Я можу допустім робити маляром, кось другий – ши кимось…». Як так? Наскільки мені відомо, випускники спецшколи-інтернату отримують по її закінченні не атестат про повну середню освіту, а спеціальний, так би мовити особливий документ. Виходить, що психічно неврівноважена особа має одночасно і «певний» медичний діагноз, і зовсім звичайний диплом про спеціальну освіту, про закінчення училища… Уявіть собі наступну ситуацію: ви наймаєте ремонтну бригаду для проведення будівельних робіт, навіть не підозрюючи, що це – колишні випускники спеціалізованої школи, які, можливо, зовсім не контролюють своїх вчинків і, згідно законодавства, не несуть за них відповідальність. Думаю, продовжувати не потрібно, адже подальші події могли б розгорнутися за зовсім непередбачуваним сценарієм. І все це – завдяки активним «зусиллям» юридичних консультантів, їхньому «перейманню сирітським майбутнім». А хто подумає про тих невинних, необізнаних людей, які можуть від цього постраждати?! Чи такі дії юристів не є злочинними? Про далекоглядність і осмислення результатів своїх вчинків я взагалі мовчу…Це звернення я адресую вже не лише читачам, а й представникам відповідних органів управління: до чого йдемо?

Здавалось б, поволі все стає на свої місця. Але… Як стало відомо у ході написання статті, Юрій Мешко має пряме відношення до команди Балоги. Я особисто проти неї, адже дозволяти бригаді сантехніків керувати державою – ідея не з найкращих. Проте вплутувати у політичне протистояння школи-інтернати, невинних осіб і психічно нездорових дітей – це вже занадто. І якщо Віктор Іванович прийшов у велику політику після геройства у ліквідації повеней на Закарпатті, заробивши на гуманітарній допомозі, яка призначалася потерпілим, пристойні гроші, то невже цей «потяг» до «гуманітарки» має передаватися усім його прихильникам типу Мешка? Епідемія якась…

Хочеться, користуючись нагодою, звернутись до «Балоги і його команди»: якщо цей Мешко справді «ваш», то влаштуйте його на пристойнішу роботу. І йому буде краще, і скандалів поменшає…

А тема уявного сексуального насилля у Часлівецькій спецшколі-інтернаті, сподіваюсь, буде вичерпана.

Ростислав ГАЛЕЛЮК,

Закарпаття.