* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

З ДУМОК ПРИХИЛЬНИКА ЮЛІ

20:22 30.03.2009

З ДУМОК ПРИХИЛЬНИКА ЮЛІ

СХЕМА

З огляду на попередню практику, я помітив, що для дозрівання політичної думки, на рівні теперішньої комунікативності суспільства, потрібно мінімум три місяці. Наш здеградований довгим перебуванням в складі імперії загал, видаючи на гора безліч непоганих думок, в особі нашої політичної еліти (Верховної Ради), не спроможний виробити схему мислення. Що ж до політологів, то вони, по-перше: політично заангажовані (як і соціологічні опитування), а по-друге – статус їм не дозволяє давати готову схему.

Тим часом до президентських виборів залишилось десять місяців, а до початку виборчої гонки – чотири. І пора подивитись, що ми маємо? А ми маємо лише дві великі партії – це „Партія Регіонів” і партія „Батьківщина”. Думка здавалось би досить проста, але вона не доходить ні таким політичним діячам як Ющенко, ні таким як Вячеслав Кириленко, ні таким як пані Григорович чи Білозір.

Зауважимо, що прихід на посаду Голови Верховної Ради пана Литвина дуже доречний, і хоча за минулий рік його викручування нам обридли (адже ця посада йому пропонувалася відразу після виборів), зараз він виконує дуже позитивну роль в українському політикумі. Я думаю, що йому не варто включатись у президентську гонку, адже посада Голови Верховної Ради на сьогоднішній день престижніша ніж посада Президента. Якщо він і надалі буде вести себе так конструктивно, то на виборах до Верховної Ради матиме набагато чисельнішу фракцію. З цього випливає, що ми маємо двох реальних кандидатів на пост Президента України: Це Юлія Тимошенко і Віктор Янукович.

Звичайно, не обійдеться і без кількох чисто технічних кандидатів, як то: Яценюк і Тягнибок, запланованих Фірташем і Януковичем на зменшення рейтингу Тимошенко в західних областях. Від них ніде не дінешся, бо гроші в них вже вкладені. Буде ще кілька зовсім безглуздих кандидатур, для того, щоб був довший бюлетень, про це подбає Ющенко.

Арсеній Яценюк це краще чим Віктор Янукович, але гірше чим Юлія Тимошенко. Тобто може бути як запасний варіант, якщо Ющенкові вдасця знов довести ситуацію в країні до такого стану, якою вона була до нового 2009 року і скомпрометувати всіх теперішніх публічних політиків. Але думаю, що цього не станеться, якщо Тимошенко і Литвин будуть діяти злагоджено в головних питаннях. На нашу думку, Яценюк має слабкий характер, забагато цинізму і в нього нема розкрученої політичної партії.

В даній політичній ситуації, коли олігархи досить могутні і аргесивні, Яценюк не здатний буде загнати їх у цивілізовані європейські правила гри, як це не здатний сьогодні зробити Віктор Ющенко.

Віктор Янукович очолює олігархічні клани, відсторонити яких від влади – це завдання для всієї української нації номер один, до того ж і Віктор Янукович і його партія є відверто проросійськими.

Залишається Юлія Тимошенко. На практиці ми бачимо, що вона співпрацює з таким партіями як „Наша Україна”, „Народна самооборона” „Рух” . „Селянською партією” Володимира Литвина, „Християнсько-демократичною патією” Стретовича, „Партією реформи і порядок” Пинзеника, „Партією захисників вітчизни” Кармазіна. Всі ці партії з більшим чи меншим успіхом працюють на Україні і для України, сповідують соціал-демократичну ідеологію і мають різних за харизматичністю лідерів. Ніхто не буде сперечатись, що Юлія Тимошенко серед них найяскравіший харизматичний політик, має вдосталь рішучості для того щоб приймати рішення, вважає що єдиною державною мовою в Україні є українська .

Її шлях у політику не був легким. Покинувши великий бізнес задля політики, вона сиділа у Лук”янівській в”язниці, на неї був замах, згадайте як вантажена помідорами „Жигулі” врізались у її джип, і Юлію врятували тільки захисні подушки, її родичі зазнали судів і переслідувань, сам Ющенко вже тричі нацьковував на неї прокуратуру. На цьому шляху і Кучма, і Ющенко допускали її до влади лише на короткий строк, щоб вона назбирала грошей з олігархів, а потім звільняли, щоб ці гроші тратити без неї. Одначе саме Юлія Тимошенко припинила відключення електроенергії для населення, саме вона почала виплачувати гроші на народження дитини, саме вона погасила заборгованості по заробітній платі для бютжетних працівників, саме вона повернула людям дифереційовані пенсії і задля цього люди не стояли в чергах. Саме вона вклала з Росією газові договори в той час, як Ющенко за всяку ціну хотів їх зірвати, аби вкинути державу в хаос і ввести Україну в президентське правління, щоб уникнути президентських виборів.

Саме вона зараз бореться з кризою і виплачує пенсії та зарплати бютжетникам, в той час як Ющенко вже третій місяць оголошує, що грошей у бютжеті нема, щоб посіяти в народі розпач.

Ми сусідимо з Росією. Очевидно, що намагання Юлії Тимошенко зробити „Нафтогаз України” чимось подібним до „Газпрому”, тобто інструментом державної політики України, є зрозумілим. Нам не уникнути цього наслідування, так як середньовічним козакам агресивності, живучи на кордоні між Сходом і Заходом. Тобто не уникнути і тої схеми, яка є в Росії: Медведєв – Президент, Путін – Прем”єр, чи навпаки, на найближчих чотирнадцять років.

Наш варіант: Юлія Тимошенко – Президент, Олександр Турчинов – Прем”єр. Юлія Тимошенко має у ВР чималу фракцію, але не настільки, як єдінороси в Росії. В зв”язку із залежністю у прийнятті рішень від нашоукраїнців і литвинівців, наш варіант є м”якшим за російський. Але на те ми і інша нація.

Отож, для того щоб ця схема здійснилася, ті депутати, які сьогодні підтримують уряд Юлії Тимошенко, повинні допомогти їй на президентських виборах, іначе до влади прийде Віктор Янукович і ми матимемо латиноамериканський варіант, коли країна багата, а народ бідний.

До того ж було б дуже доцільно, аби лідери партій, котрі входять зараз в демократичну коаліцію, ще перед президентськими виборами, заявили публічно про свою підтримку на посаду Президента України кандидатури Юлії Тимошенко. Можна було б попередньо оприлюднити, які важливі посади отримають ці партії в разі виграшу Юлії. Наприклад: Гриценко (так як він зараз досить публічний політик) отримає посаду Міністра оборони, Зарубінський – посаду Міністра Юстиції, Кармазін посаду Генпрокурора, Луценко залишиться Міністром внутрішніх справ, Представник народного Руху Борис Тарасюк – посадцу Міністра закордонних справ,

Мартиненко – Віцепрем”єра з гуманітарних питань, Стретович і Пинзеник теж можуть вибрати для своїх представників по важливому потфелю і все інше за квотами від парламентських фракцій. Погодьтесь, що при такому розкладі, не буде ніякого ризику, що хтось про щось домовляється за кордоном на шкоду суверенітету України, між Президентом і Прем”єром буде повне взаєморозуміння, Україна буде нормально розвиватись на базі середнього класу, і ми нарешті матимемо в державі спокій.

Узгодивши попередньо викладену вище інформацію про ключові посади для партій які входять в демократичну коаліцію, і зосередивши зусилля всіх лідерів цих партій на просуванні кандидатури Юлії Тимошенко, у її виграші можна не сумніватись. Бажано, аби кожного дня на засіданні Верховної Ради різні депутати, в різних обгортках, озвучували цю схему, аби народ до неї звик і йшов на президентські вибори знаючи кого і на що він обирає.

Якщо ж цього попередньо не зробити, то певність у перемозі народно-демократичних сил буде набагато меншою.

17.02.2009 року.

Енергія16

Василь РУБАН –письменник

РЕЙДЕРСТВО ВІД ПРЕЗИДЕНТА

Рейдерські захоплення в Київській області звичайне явище, про що добре знає глава адміністрації Київської області пані Улянченко.

Але перед тим як сказати кілька слів на цю тему, декілька думок з приводу загону „Альфа”. По-перше, якщо загін у масках і лиця бійців неможна показувати, то супроводжувати їх повинен „легалізований” офіцер з відкритим лицем і документами на проведення акції. По – друге, інструкторам з тренінгу бійців треба вилучити з програми вправу по розбиванню головою цеглини, чи розбиванню цеглини об голову. Тоді вони не будуть геть тупими. Адже я не розумію навіщо брати на таке завдання автомат калашікова піхотного зразка з посиленим магазином, з оптикою і глушником, який робить автомат довшим за американську рушницю. Адже є зразки десантного автомата з відкидним металевим прикладом, чи укороченим стволом і відкидним прикладом, які за звичай є у інкасаторів і охоронців банків. Дальність польоту кулі звичайного автомата більша ніж один кілометр, його не можна застосовувти в натовпі і в приміщенні, до того ж його треба тримати обома руками, в той час як нардеп, який теж колись був десантником, зтягує з бійця маску. Якби у бійця руки не були зайняті, він міг би різким коротким помахом долоні відбити у депутата охоту лізти руками до своєї голови. Тобто бійці могли прийти на операцію у військовій формі, але з пістолетами відчизняної марки „Форт” захованими чи то в кобурі на поясі, чи в кобурі під пахвою.

Рейдерство, завдяки кволому управлінню Ющенка, поширене по всій Україні і стало таким звичним, що, організовуючи його, а ні Президент, а ні заступник голови СБ не бачать в цьому нічого особливого. В той час як голова Укрнафтогазу через наїзди Ющенка лежить в лікарні з серцевим нападом, його заступника викликали до Президента, а ще одного просто заарештували, загін вдерся в установу, де з начальства була лише заступник головного бухгалтера. Тобто команда Президента діяла з дурної голови продумано. Пан Хорошковський якось в ході „розборок” проговорився, що на той газ мають однакове право і держава і „Росукренерго”, тим потверджуючи, що в компанії такого права немає, бо не може шість мільярдів гривень нікому не належати, і якщо Юлія Тимошенко публічно протягом трьох місяців заявляє, що цей газ куплений в Газпрому за пільговою ціною як газ технічний, і ніхто з Росії цієї заяви не спростував, то так воно і є.

У діях Ющенка є два мотиви. Ні для кого не секрет, що з самого початку як Юлія Тимошенко вдруге стала Прем”єром, головною метою дій Президета Віктора Ющенка є позбавлення Кабінету міністрів доходу в бютжет, аби уряд не міг розплатитися з бютжетниками і пенсіонерами. В той час як всі попередні уряди чималу статтю до бютжету мали через приватизацію, Юлії Тимошенко, завдяки діям Президента Ющенка, за рік і три місяці правління, з цього джерела не вдалося отримати ні копійки. Перелічувати всі „заходи” прзидентської адміністрації ми тут не будемо, зупинимось лише на двох епізодах: з приводу банківської системи і штурму Укрнафтогазу. Зауваживши лише, що другим мотивом дій Президента був комерційний інтерес його „сім”ї”. Тут слово „сім”я” вжите в значенні мафіозної структури пов”язаної кровним родством.

Не зважаючи на зроблену три дні тому публічну заяву про припинення президентської компанії на різних телешоу до першого липня, Президент Ющенко вже 6 березня був на каналі Інтер з усіма залишками своїх прибічників. Лейбмотивом виступів усіх присутніх була теза про те, що Юлія Тимошенко наступає на приватну власність. В ролі головного обіженого був мільярдер Дмитро Фірташ, який заробив свої мільярди на валютнтх спекуляціях, він же і засновник Росукренерго, і у ролі його захисника був мільйонер, він же заступник голови СБ Хорошковський. Переключаючись час від часу і на „Свободу” Шустера, де Кравчук невтомно закликав Ющенка подати у відставку, слухаючи також Хорошковського та Ющенка, сумніви мої що до причетності Віктора Ющенка на предмет влаштування інфляції на початку року і зриву переговорів про газ за допомогою Росукренерго (Ющенко тоді відкликав делегацію з Москви, Москва звинуватила Ющенка у зриві переговорів) геть розвіялись. Нарешті газ пішов і Ющенко почав проти Юлії Тимошенко прокурорське розслідування, його викликали в Брюсель і змусили публічно заявити, що Україна буде виконувати газову домовленості з Росією, тоді він за допомогою Огризка розіслав циркуляр в українські посольства за кордоном, аби там не вірили Прем”єру України і Міжнародний валютний фонд не подовжив Україні кредиту і ми не могли розрахуватись за російський газ, тоді намагання забрати оригінали договорів, аби припинити постачання газу в Європу, і Ющенку нарешті зробили негласний невиїзд в Європу.

Згадуються слова Бісмарка (за Костем Герасименком), коли Бісмарку

дали озайомитись з „Капіталом” Маркса: „Цей бухгалтер ще змусить поплакати всю Європу”. Коли Кучма ішов від влади, „наклали” на себе руки генерал Кравченко і Кирпа, аби поховати кінці. За те, аби Кучма визнав третій тур виборів, йому пообіцяли не судимість. Так, мені були трохи не ясно, чому в Південній Кореї садять у тюрму екс-президентів, але після того що публічно виробляє Віктор Ющенко, мені це стало зрозуміло.

Залишається лише одне діб”язкове питання. Яким чином здійснити вимогу першого Президента України Леоніда Кравчука, аби Ющенко написав заяву про добровільну відставку. Звичайно, що процедура імпічменту вже можлива, але Ющенко дуже бізнесово пов”язаний з Партією Регіонів. Залишається лише Майдан. Пам”ятаєте, як Президент Кучма злегковажив заявою опозиціонера Ющенка, що він приведе в Київ мільйон, а Кучма сказав, що його обирало 9 мільйонів, але не витримав і п”ятисот тисяч. В теперішній ситуації таке прохання від народу до Ющенка може бути зроблене, аби лишень попереду колони народних прохачів кількістю 500 тисяч ішов перший Президент України по під руки з другим.

07.03.2009

Василь РУБАН