* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

ПРЕВЕНТИВНЕ ПРОТИ НАЦІОНАЛІЗМУ

08:24 08.04.2009

ПРЕВЕНТИВНЕ ПРОТИ НАЦІОНАЛІЗМУ

Можна було б не дивуватися посиленій увазі ЗМІ до факту перемоги ВО “Свобода” на обласних виборах в Тернополі, якби не один момент – нездорова інформаційна колотнеча. Як на мене, реакція набуває всіх ознак замовної інформаційної кампанії, такої собі технології превентивної травлі українського націоналізму в Україні. Цього ще можуть не помічати окрилені перемогою партійці “Свободи”, на це може не звертати уваги, як на звичну комуністичну агітацію проти буржуазного націоналізму, і сам Олег Тягнибок. Однак, для незацікавленого аналітика початок подібної технології більш ніж очевидний.

Вже не викликає сумнівів те, що боротьба з українським націоналізмом в Україні має системний і дуже вмотивований характер. Хоча зовні це виглядає по-різному: від провокації до модеорнізованих статейок епохи застою СРСР, чи як боротьба проти якогось міфічного українського фашизму. За дивним збігом обставин в Німеччнині реанімують справу Дем’янюка і чимало ЗМІ ще до нового суду над 88-річним дідом цілком серйозно називає українця найпершим за рейтингом німецьким нацистом. Видно серед німців рейтингові нацисти закінчились. Поки буде суд, немічний старий може померти від стресу, але залишиться, неприємний для українців сморід досудових звинувачень вільних ЗМІ так званого вільного світу. Адже заголовки наголошують на національності звинуваченого.

Це так, вступ до слова, а деякі зареєстровані в Україні ЗМІ все це дублюють додаючи доволі примітивні компіляції КПРСівських кліше боротьби з українським буржуазним націоналізмом , космополітичного антифашизму із всякими -измами та -ізмами. Інколи думаєш собі: “Навіщо їм дався той український націоналізм?” Ніби вже ворогуюча з націоналізмом ідеологія інтернаціоналізму і дружби народів вмерла перед лицем задекларованого Путіним російського націоналізму, а практика світових стосунків є жорсткою конкуренцію типово національних держав? Якби проти українського націоналізму виступав лише вірний ленінець Симоненко, все можна було б сприсати на дрімучу інерцію мислення рівня ВПШ. Тому з подивом і з великим зусиллям прочитав доволі дивну статтю Сергія Лозунька “Из Галиции с фашистским приветом. Тягнибок как наследие “оранжевого” режима” (газета “2000”) Зміст статті не оригінальний і написана вона не для дискусії. Тому не хочеться дискутувати - дискутувати з технологією є марною справою.

Технологія превентивної травлі українського націоналізму проста: “Спровокувати ще не зміцнілий український націоналізм до відкритої дискусії, показати ілюзію політичної перемоги, а далі затравити інформаційно, створити страшилку українського націонал-тероризму і прищемити адмінресурсом та “вчасно” прийнятим законом ”. Технологія дуже схожа на більшовицьку операцію “українізація”, коли українська патріотична еліта була спровокована явно стати явно до праці українського відродження, а згодом опинилась в рострільних шеренгах Соловків і пропала в безіменних братських могилах голодомору 1932-33 років. В наш час проти українського націоналізму борються інформаційно, що в умовах ХХ століття не менш згубно, ніж розтріли і мор. Просто назвуть фашистом, покажуть на тебе пальцем як на ворога людства- цього досить, щоб решта не висувалась, пам’ятаючи “українізацію” з голодомором і демонструвала свій сімейний націоналізм лише за чаркою або на приватній кухні, передчасно вмираючи від вселенської несправедливості і знущального телебачення. Нічого особливого і особисто неприязного до українців – це звичайна технологія пасивації населення з боку тих, хто має намір безперешкодно і практично безконечно збагачуватись за рахунок експлуатації загнаних під лаву “націоналістів” і всіх інших громадян.

Чому така масована інформаційна атака з провокаціями проти українського націоналізму розгорнута саме зараз? Адже націоналізм ВО “Свобода” реально нікому не загрожує і попри особливості бравадного піару насправді є консервативним українським рухом. Програма захисту українців не спрямована проти громадян іншого походження, а на самозбереження етнічного українства. Хоча ті, колишні комсомольці, які зараз продовжують цькувати уявний український націоналізм, колись були не проти націоналізму загрожених націй, наприклад в Африці...В Україні їм ввижається страшний і кровожерливий націоналізм, який живцем поїдатиме євреїв України і закусуватиме зросійщеними аборигенами Камчатки. Безперечно, серед них є розумні люди, які прекрасно розуміють, що справжнього українського націоналізму, як потужного громадянського руху ще немає, але він буде обов’язково, бо цьому сприяє кризова ситуація. Нічого загрозливого в цьому процесі зростання відповідальності етнічних українців за державу і долю нащадків немає. Український націоналізм, як рух відродження і збереження власної мови, культури, традицій і віри –формує небайдуже і принципове, самоповажне ставлення до землі, влади і пробуджує здатність конкурувати з іншими державами світу. Без українського націоналізму, як діяльного підвищення відповідальності переважного числа громадян-етнічних українців, неможливий так званий громадянський націоналізм, з допомогою якого під час кризи виживають самі по собі всі сильні держави світу. Ми теж не подолаємо кризу без нашого націоналізму, який закликає купувати своє, оберігати внутрішній ринок і вирощувати українського виробника та інвестора. Тільки український націоналізм здатен поставити вище партійних інтересів загальнонаціональні інтереси –це його кредо. Але це має бути широкий громадянський рух і з цим погодились учасники львівської наради представників національно-демократичних сил. Звісно, ВО “Свобода” має повне право називатись націоналістичною партією, вона повинна здобувати регіональні перемоги для заохочення націоналістичних настроїв українців, тобто стимулювати громадський рух націоналізму. Проте ця партія не повинна мати ілюзій щодо перемоги на президентських виборах чи на щось значне у всеукраїнському масштабі доти, поки не визріє готовність і відвага більшості українців в усіх регіонах України.

Тим часом сучасна криза відкриває очі багатьом громадянам України на півдні і сході. Якщо деякі і заздрять Путіну, це не що інше як підсвідоме жадння такої ж сили українського і громадянського націоналізму, як в Росії. Народ хоче відчувати себе силою, яка спроможна навести лад в державі і легко справлятись з кризами та всякими загрозами сучасного світу. Проте цього дуже не бажають ті люди у владі і паразитуючому великому бізнесі (без огляду на етнічну приналежність), які казково збагачуються і тепер “економлять” на дешевизні нашої робочої сили. Будь-який націоналізм постколоніальної держави діє, як спротив безжальній колонізації і не стане миритись з таким економічним станом держави. Тому можна зрозуміти мотиви хазяїв найнятих учасників технології інформаційної травлі націоналізму, що справді діє, лякаючи громадян “фашистами з Галіції” у виконанні ВО “Свобода”. Скільки вже я радив націонал-демократам:’Не ходіть на різні теле-шоу, особливо до “неповторного” Шустера!” Все це призначено для знищення самого духу українського націоналізму, хоч де йому взятись на телебаченні України? Робиться це по-різному, але систематично і в прямому ефірі. Хоча , схоже на те, що технологія інформаційної травлі націоналізму у виконанні рейтингових іноземців і бездарних парників-комсомольців матиме зворотний ефект. Це вже дістало українців, навіть тих, хто пам’ятає лиш своїх українських предків. Кожен натяк на український міфічний нацизм чи фашизм, як плювок в обличчя миролюбній нації і це віддасться потім новим справедливим ладом в Україні.

Володимир ФЕРЕНЦ