* * *

Невеликі міста Квебеку приймають 400 канадських солдатів, які тренуються для участі в операції НАТО в Латвії.
Солдати Збройних сил Канади тренуються в семи населених пунктах на південний захід від міста Квебек, щоб підготуватися до їхнього розгортання в Латвії в рамках операції НАТО.

* * *

Коли очі не зустрічають перешкод, серце б'ється швидше...

* * *

Ой, треба жити інакше,
бути іншим,
більше під небом
і серед дерев,
більш самотнім
і ближчим до таємниць
краси і величі.

Герман Гессе
з: Пекло можна подолати

* * *

Президент Байден називає президента Єгипту Ель-Сісі «президентом Мексики» після того, як він зробив зауваження на захист його пам’яті.

* * *

Колишній президент Бразилії Болсонару перебуває під слідством у справі про спробу державного перевороту
Колишній президент Бразилії Жаїр Болсонару перебуває під слідством у рамках розслідування ймовірної спроби державного перевороту з метою утримати його при владі, повідомив один з його колишніх помічників.

* * *

Цей гамбургер на сніданок такий смачний, Боже мій, я забув сфотографувати та доїв його! Солодкий, солоний, загалом надзвичайно непереможний і приголомшливий

Антон ЗАЦЕПІН

07:26 25.04.2009

Антон ЗАЦЕПІН

Економічний турбонаддув або генератор нескінченного кешфлоу.

Яка чи галузь проект може забезпечити постійну генерацію кешфлоу і значного прибутку на тривалий період? Як захистити бізнес від зовнішніх факторів і небажаного втручання? Ааналогічні, по суті питання, напевно, задають собі багато бізнесменів, що відчули вплив кризи.

Поки українські бізнесмени, політики, експерти і вчені думають над тим, "як виходити з кризи?", - світові "тигри" реалізують проекти, що не тільки забезпечують їм колосальні фінансові потоки, довгостроковий захист капіталу, але і створюють десятки тисяч робочих місць, економічні ланцюжки, забезпечують прибуток у короткостроковій і середньостроковій перспективі.

Приклади існують у багатьох країнах світу, включаючи Китай, Німеччину, США, Іспанію, Австралію, ОАЭ, Перу, Росію і т.д.

1. Пенріт - Сідней, Австралія:

Самостійне місто з постійним щорічним збільшенням доходів на рівні 18-22%. Пенрит - це 170 тис жителів, 1300 гектарів промислової зони, 1.3 млн м2 офісних приміщень. $200 чистого прибутку на мешканця (у Києві чистий збиток більш $100/мешканця) у рік. Розташований у 45 км від Сіднея, початок будівництва в 1972 році. Містить у собі світовий виставковий центр із розвинутими парковими і рекреаційними зонами, шопінг-центр. http://www.penrіthaustralіa.com.au/

2. Містечко знань - Дубаі, ОАЕ:

Окремий район у Дубаі, що включає Dubaі Knowledge Vіllage і дві вільні економічні зони Dubaі Medіa-Cіty і Dubaі Іnternet-Cіty. Цікаві факти: 94% ВВП Дубаі не засновані на ресурсній економіці, $1.5 млрд інвестицій тільки в будівництво інфраструктури за перші 1.5 роки, більш 10 тис студентів, більш 50 тис робочих місць, тисячі світових компаній у сферах медіа і хайтек, що реалізують діяльність у всьому регіоні через Дубаі. Унікальні умови для бізнесу: повне звільнення від персональних і корпоративних податків, податку на прибуток на 50 років. http://www.kv.ae/

3. Масдар - Абу-Дабі, ОАЕ:

Проект у стадії реалізації, місто майбутнього, місто високих технологій, зеленої енергетики і транспорту, екології і науки, найвищих стандартів рівня життя й умов для бізнесу. У перекладі з арабського Масдар - Джерело. Бюджет проекту - $22 млрд. http://www.masdaruae.com/

4. Сонгдо-Сіті - Сєул, Південна Корея:

1500 акрів на узбережжі, з яких 40% відкритого зеленого простору. Унікальний баланс умов для розвитку міжнародного бізнесу, світового рівня охорони здоров'я, науки, розваг для 75 тис постійних жителів і 300 тис жителів приміської зони, бізнесменів і туристів. Бюджет проекту - $30 млрд. http://www.new-songdocіty.co.kr/

Що спільного є в цих проектах? Спеціально створені унікальні умови організації життєвого простору і ведення бізнесу! Це міста, поселення, не історичні, а штучно створені людиною. Другий із прикладів скоріше квартал у місті, а не повноцінне місто, але входячи в структуру Dubaі Holdіng, поєднує величезну кількість підприємств і проектів у Дубаі, забезпечує необхідні умови і правила для ведення бізнесу. Крім того, одні проекти поєднують наука, освіта і високі технології (Містечко знань, Масдар, Сонгдо). У той час як інші (Пенріт, Масдар і Сонгдо) - повноцінні міста. Які забезпечують як базові потреби людини (продовольство, енергію, безпеку, не говорячи про повагу і самореалізацію в роботі, навчанні і відпочинку), так і створюють унікальні, тепличні умови для розвитку бізнесу.

Можна жити в печері, лісі, чи наметі і навіть без них, але все-таки людство створило іншу, більш прийнятну форму організації життя. Форму, у рамках якої можна забезпечити не тільки сервіси життєзабезпечення людини, але і створити умови для розвитку високоприбуткових бізнесів, залучення значних інвестицій, зрозумілих і прогнозованих правил роботи, відсутності бюрократичних надбудов.

У таких містах усі підкоряється ідеї створення висококонкурентного бізнесу, нових робочих місць через впровадження цілісних моделей (ланцюжків) організації інноваційних процесів: від ідеї і досліджень до виробництва і продажу (впровадження) високотехнологічних продуктів і технологій.

Життєве середовище ґрунтується на високотехнологічних досягненнях науки що дозволяють забезпечити конкурентність і прибутковість продуктів бізнесу, як на внутрішньому, так і на світовому ринках.

Окремі високотехнологічні галузі (на неконкурентній, взаємодоповнюючій основі) поєднуються в єдину інфраструктуру, що дозволяє одержувати нові ідеї на стиках технологій і підвищувати прибутковість за рахунок економії на інфраструктурі. Створюються нові і необхідні сервіси для замкнутого циклу виробництва інтелектуальної, високотехнологічної продукції, технологій і послуг з наступним експортом.

Забезпечуються сприятливі умови для впровадження нових форм кооперації і співробітництва науки, освіти і виробництва різних форм власності, окремих колективів і громадян.

Місто поєднує єдиним менеджментом усі необхідні для забезпечення інноваційного життєвого процесу сервіси, з метою забезпечення найменшої вартості орендних ставок, комунальних платежів, цін на житло, харчування і т.д., тобто всіх складових собівартості вироблених товарів і послуг у місті при збереженні вимог до якості. Іншими словами, місто являє собою підприємство по наданню сервісів життєзабезпечення людини за менші гроші і з кращою якістю. Це і є мотиватор для потенційних мешканців і дельта для повернення інвестицій.

Хтось мені заперечить, що ринок нерухомості в Україні, та й в усьому світі, знаходиться в стані колапсу. Можливо, але застій у будівельному бізнесі відбувся точно не через фінансову кризу. Скоріше навпаки, криза виникла у зв'язку зі збитковою бізнес-моделлю (у різних країнах по-різному, але суть приблизно однакова), що орієнтувалася винятково на «багатого» споживача (більш дорогий продукт, чим було потрібно в реальності), споживача в більшості не забезпеченого вихідними реальними можливостями, і спекулятивним попитом останніх років. "Сервіси" - от заповітна "рятувалка", яку завзято не хотіли помічати, на якій заощаджували практично всі девелопери, до якої тепер змушені прагнути. Тільки сервіси можуть забезпечити гідну прибутковість у максимально великий період часу і максимальну захищеність від катаклізмів а-ля "світова фінансова криза".

Що ж дають нові "міста"?

- рішення задач кардинальної модернізації виробництва й інженерної інфраструктури;

- сотні тисяч нових робочих місць у будівельному комплексі і суміжних;

- привабливі умови для інвестиційного капіталу;

- зрозумілі і прозорі правила ведення бізнесу;

- урбаністичні утворення повного циклу життєзабезпечення (включаючи освіту, роботу, відпочинок), що базуються на новітніх технологічних рішеннях, у яких реалізується також новий тип соціальної організації;

- вихід на наступний рівень якості життєвого середовища, а також вироблення нових механізмів соціальної взаємодії - неможливо в умовах існуючих систем розселення, що несуть на собі і відтворюють весь комплекс проблем, сформований протягом багатьох років;

- фундамент для розвитку виробництва і життєвого середовища нового покоління багато в чому буде сприяти рішенню проблем старої системи розселення;

- забезпечення авангардного росту високотехнологічного бізнесу на основі формування динамічних інтегрованих науково-дослідних, освітніх і ділових кластерів, що функціонують як у кооперації, так і в конкуренції з аналогічними об'єктами великих міст;

- системне доповнення заходів для фінансової стабілізації і підтримки виробничого комплексу України;

- каркас інноваційного розвитку України.

Такі утворення, сформовані як локомотиви інноваційного розвитку України, зроблять стимулюючий вплив на прилягаючі території, будуть сприяти підвищенню інноваційної культури їхніх жителів, соціально-економічному підйому периферійних депресивних територій. Крім того, собівартість реалізації проекту в момент кризи буде істотно менше.

Я не пропоную розглядати дану ідею як щось що саме по собі надасть багатство чи щастя всім учасникам проекту. Цей проект є економічним генератором, здатним забезпечити необхідною енергією десятки суміжних галузей, створити ланцюжка технологій, продуктів, послуг, тисячі робочих місць. Він може забезпечити статок і повагу тим, хто буде трудитися над створенням нового. Я так само не пропоную робити копію арабських проектів. Вони вимагають колосальних вкладень на розробку і впровадження "зеленої" енергетики, "розумного" транспорту й інших футуристичних об'єктів і технологій. Це проект, здатний забезпечити більш якісні умови для життя при зниженні її вартості і генерацію "вічного" кешфлоу для акціонерів і інвесторів за рахунок впровадження нових технологій за принципом розумної достатності й економічної доцільності.

Економічний маховик країни великий, але закон інерції справедливий не тільки у випадку його гальмування – «розкрутити» його буде все складніше. Необхідний розвиток системоутворюючих галузей, таких як авіа-космічна, у виробничому ланцюжку якої легко може бути задіяна не одна суміжна галузь, і не одна сотня тисяч працівників. Чи нафто-газову, із проектами розробки нових родовищ і створення танкерного флоту, чи проекти повного реформування агропромислового сектора, розробки нових джерел енергії для забезпечення енергобезпеки і незалежності країни. Іншими словами істотний поштовх економіці, окремим галузям, можуть дати винятково масштабні, великі і головне - системоутворюючі проекти!

При створенні такого "містечка" з населенням у 100 000 чоловік він, з легкістю, може генерувати 20 млн доларів чистого прибутку в рік, і це винятково на сервісах життєзабезпечення! Багато бізнесменів, що звикли порівнювати прибуток своїх підприємств у розрахунку на співробітника, скажуть - це дуже мало - 200 доларів чистого прибутку на людину в рік. Але жителі - не співробітники! Хтось з жителів міста, безумовно, буде співробітником, а велика частина - клієнтом. Самим стабільним і вдячним клієнтом! Крім того, основний дохід мають генерувати високотехнологічні компанії, створюючи нові продукти і технології для безумовного лідерства на внутрішньому і міжнародному ринках!

Нові міста - це крапки прориву, прискореного росту і реалізації стратегії модернізації українського суспільства й економіки.

http://www.novatіons.іn.ua

http://www.hіtech-cіty.com.ua

http://www.management.com.ua

А. Зацепин, аспірант Національного інституту стратегічних досліджень, автор "Інноваційної доктрини для України", секретар оргкомітету "Національного інноваційного форуму".

anton.zatsepіn@novatіons.іn.ua