* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

Віктор ПИЛИПИШИН: «Київ – це моя батьківщина»

18:59 08.08.2007

Віктор ПИЛИПИШИН: «Київ – це моя батьківщина»

Довідка „НГ”: Пилипишин Віктор Петрович. Народився 6 квітня 1961 року на Львівщині. Після закінчення школи працював на Київському судноремонтному заводі. З 1979 по 1981 рр. – служба у лавах Збройних Сил. З 1981 по 1985 рр. – навчався у Харківському юридичному інституті, за фахом – юрист-правознавець. Після закінчення вищого навчального закладу був направлений на роботу до Києва, де працював слідчим Міністерства внутрішніх справ України. З 1988 року – завідувач відділу у Печерському райвиконкомі. З 1990 року – головний юрист податкової інспекції м. Києва. З 1991 року – адвокат, член Київської міської колегії адвокатів. Депутат Київської міської ради, голова комісії з питань ринкових відносин. Віднедавна - заступник голови Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації. Одружений. Має трьох дітей – двох доньок та сина.

Сьогодні головна проблема нашої країни в тому, що почавши революційні перетворення суспільства в грудні минулого року, ми досі не можемо зупинитися. Звичайно, будь-яка революція несе передові ідеї, але ж є інша сторона – руйнування. І якщо вона затягується, то це може остаточно розвалити й економіку, і суспільство в цілому. Тому головне завдання - припинити тільки критикувати і руйнувати, настав час творити. Саме так вважає заступник голови Народної партії Віктор Пилипишин. Думка Віктора Петровича цінна ще й тим, що він – людина, яка прийшла в політику і владу, попередньо зробивши успішну кар’єру в бізнесі. Саме тому з ним ми і вирішили обговорити питання влади, бізнесу і майбутніх парламентських виборів.

-- Чи виправданий, на вашу думку ,масовий радикалізм – «зруйнувати усе до основи, а потім…» Це ми вже проходили, і ні до чого доброго це не призвело.

-- Багато політиків зараз справді настроєні радикально і я не виключаю, що в цьому є сенс, інакше Помаранчева революція не відбулася. Але нам потрібно зрозуміти – методи, які притаманні спринтерській дистанції, для марафону не підходять, а ми зараз перейшли саме до забігу на довгу дистанцію.

Загалом в усіх політичних сил, що підтримали революцію, одна мета, але тактика її досягнення -- різна. Одні вважають, що краще зруйнувати всю систему і почати будувати заново, інші хочуть пристосувати старі схеми до нових реалій. Ми ж вважаємо, що до всього потрібно підходити помірковано: зберігати корисні напрацювання минулого, корегувати те, що не відповідає реаліям часу і кардинально змінювати все, що суперечить руху вперед.

-- Наприклад?

-- Чи були раніше урядовці-корупціонери? Звичайно, були. Але як можна зараз рівняти усіх під одну гребінку і звільнити, скажімо, 20 тис. чоловік тільки за те, що вони займали якісь посади і виконували свою роботу? Звичайно, якщо справді є провина, люди повинні бути покарані, але помилки потрібно розібрати, проаналізувати, усунути причини їх появи і тільки потім приймати рішення.

Інакше ми завдамо удару по собі. Це я кажу, як людина, що підтримувала зміни у суспільстві. І тепер я переживаю, щоб своїми незграбними діями політики не знищили віру людей у ті ідеали, котрі вони підтримували і відстоювали на Майдані. Я прихильник не руйнування, а творення.

Пафос залишимо для інших

-- Зміна назви партії – це тактичний хід чи зміна орієнтирів?

-- Річ у тім, що проблеми країни потрібно вирішувати комплексно, починаючи від маленьких сіл закінчуючи великими містами. Саме тому Народна аграрна партія, що раніше будувалася за галузевим принципом і, в основному, відображала інтереси сільського населення та мешканців малих міст, перейменована в Народну партію. Це не тільки зміна назви, це зміна ідеології -- ми стоїмо на засадах позитивного консерватизму.

Багато хто звик вкладати в поняття консерватизм негативне значення. Насправді ж консерватори - це ті, хто вміють цінувати все добре, що було зроблено в минулому, створене іншими, базують свою діяльність на основі традицій. Це люди, які розуміють, що навіть помилки і поразки – лише уроки, з яких потрібно взяти досвід і зробити висновки, тоді можна побудувати щось краще і рухатися вперед.

Погляньте на дії лідера партії -- Володимира Литвина -- і ви зрозумієте, що означає позитивний консерватизм. Без пафосу, без зайвих слів він рішуче діє, коли це необхідно. Особливо це проявилося під час революційних подій. Звичайно, його конкретні дії були не так помітні, як виступи інших політиків на різноманітних мітингах. Але справа в тому, що коли людина напружено працює, йому ніколи себе афішувати. В остаточному підсумку він домагається результату, у якого є не завжди чітке авторство адже головне для нього – досягнення кінцевої мети, а не самореклама.

Саме тому нам усім зараз потрібно чітко визначитися, що ж ми хочемо створити в нашій країні -- величезну кількість помітних і відомих політиків, що розкрутили себе, формально демократичну державу з нереалізованими гаслами та ідеями, чи нормальне суспільство, де ми будемо жити, а не існувати, і будемо впевненими в завтрашньому дні.

Сила блоку в компромісах

-- В зв'язку з майбутніми парламентськими виборами широко обговорюється питання об'єднання різних політичних сил у блоки. Яка позиція Народної партії?

-- Зараз змінюється система побудови влади в суспільстві, на законодавчому рівні вже відбулися серйозні зміни. Ми їх поки не відчули, тому що діє старий парламент обраний в тому числі за мажоритарною системою, а органи влади створювалися за принципом призначення згори. У 2006 р. влада формуватиметься виключно за пропорційною системою через партії.

Розуміючи, що головне завдання будь-якої партії прийти у владу, ми налаштовані на досягнення максимального результату під час виборів. У зв'язку з цим ставиться питання про можливий блок з іншими партіями. Існують різні точки зору, але я вважаю, що в блокуванні є сенс. Адже мета і завдання політичних сил, що підтримали революцію, одні, різними є тільки підходи і тактика. Тут потрібно вирішувати – гнатися за популярністю і високими рейтингами чи спрямовувати зусилля на поліпшення ситуації в країні.

Ми пропонуємо, насамперед, визначити, у чому Народна партія може бути єдиною з іншими, а питання розбіжності в засобах досягнення мети -- це вже тема для дискусії.

-- Але безпрограшний варіант – об'єднання з партією влади…

-- Ми не хочемо трансформуватися в партію, до якої пориваються безліч випадкових людей тільки тому, що її очолюють перші особи держави. На жаль, останнім часом з’явилася тенденція шукати вигоду, не маючи моральної та ідейної основи. Подивіться на численні переходи депутатів з однієї фракції в іншу, з партії в партію. Але ж у політика повинні бути принципи і поважатимуть його не за те, що він їх увесь час змінює, а саме за його стабільність.

Я переконаний, що вступ людини в партію -- це крок, який означає, що він не просто симпатизує її програмовим засадам, а готовий активно брати участь у перетвореннях суспільства. Адже сам по собі лідер, і група що підтримує його, без основної маси населення, не матиме можливості реалізовувати ідеї, просувати партію вперед такими методами і темпами, яких ми прагнемо. Для цього потрібна активність людей.

Якщо говорити про Народну Партію, то ми орієнтуємося на людей, які цінують найкраще, що було створено в минулому, зберігають його, а не руйнують, тих хто намагається створити стабільну базу для майбутнього країни і наступних поколінь. Ми хочемо, щоб наш виборець був успішним, щасливим і задоволеним своїм життям.

Столичний плацдарм

-- Передвиборча боротьба за Київ уже розпочалася. Складно утримувати позиції?

-- Для нас Київ має велике значення. Це місто -- прообраз майбутньої країни, базованої на середньому класі, країні людей, що просто хочуть нормально жити і працювати. Ми будемо робити все для того, щоб реалізувати ідею середнього класу в суспільстві і країні в цілому.

Колись казали -- хто володіє Парижем, той володіє Францією. Те саме можна сказати і про Київ. У столичного регіону є своя специфіка -- інтелектуальний потенціал у столиці вищий, ніж у регіонах. З одного боку це добре, але з іншого -- киян дуже складно переконати в чомусь, зрушити з місця. Це вже потім, перейнявшись ідеєю, вони будуть діяти.

-- А що ви взагалі думаєте про це місто?

-- Вважаю, що це одне з найкращих міст світу, яке бачив. Чи змінив би я щось у ньому? Звичайно, змінив би, адже це в характері кожної людини -щось змінювати, робити краще. Ось, наприклад, минуло півроку, як я побудував будинок, і вже зараз розумію, що багато чого зробив би по-іншому. Так і з містом. Але тут я знову прихильник конструктивних методів -- до Києва, як до дуже складного живого організму, потрібно підходити розумно, тобто не знищувати те, що зроблено не так, а виправляти ситуацію.

-- Проте, виправити потрібно ще дуже багато.

-- Звичайно, без помилок у столиці не обходиться. Я вважаю, що потрібно було чіткіше і жорсткіше проробити план генеральної забудови міста. Крім того, сьогодні є проблеми з транспортом, житлом, екологією, охороною здоров»я, зростанням цін. Але потрібно розуміти, що є об'єктивні і суб'єктивні причини цього. Хто б міг передбачити ще десять років тому, що на вулицях буде стільки машин, а попит на житло непомірно зросте?

У будь-якому випадку, якщо ми змінимо себе, то й місто зміниться на краще. І починати потрібно не тільки з Майдану, а зі своєї родини, свого будинку. А Київ я вважаю своїм домом, батьківщиною.

Бізнес+влада

-- Прийнято вважати, що держслужбовці свідомо корумповані. До такого результату, насамперед, приводить злиття владних структур з бізнесом. Ви знаєте державну службу зсередини, що думаєте з цього приводу?

-- Я не так давно прийшов у держслужбу. На держслужбі найчастіше доводиться відповідати за те, чого ти не робив: тому що тебе називають чиновником, на тебе дивляться як на закоренілого корупціонера. Психологічно це давить. Але сподіваюся, з появою у владі таких людей, як я, нам нарешті вдасться змінити погляди на чиновника і політика на краще.

Потрібно поважати працю державних службовців і гідно її оплачувати. Зробити так, щоб працювати на таких посадах було престижно і люди цінували своє місце не тому, що хтось принесе конверт із грішми, а через престиж професії. Це абсолютно реально – в Європі змигли створити таку систему, і вона успішно працює. Вважаю що і в нас вийде.

А що стосується відокремлення влади і бізнесу, то, думаю, що корупція виникає не через їх злиття. Сьогодні потрібно не протиставляти ці дві сили, а об'єднати їх зусилля для загального блага, зробивши відносини між ними прозорими.

Жити в епоху змін

- О 8 ранку ви вже на роботі, о 10 вечора ще на роботі. Як же родина?

Звичайно, це важко - поєднувати політику і сім’ю. Не дарма древні казали: не дай боже жити в епоху змін. Але мене, наприклад, підтримує моя родина вже тим, що, як і я, вірить у краще майбутнє нашої країни. А найпереконливішим доказом цієї віри для наших друзів стало народження у нас рік тому третьої дитини. Це, до речі, була найбільша підтримка з боку дружини.

-- Але ж відпочинок потрібен?

-- Я більш за все люблю плавати на катері Дніпром; якщо з'являється вільна хвилинка, обов'язково вибираюся. А ще почав учитися літати на літаку. Теж гарна можливість побути наодинці і щось обміркувати у небі.

-- Романтика…

-- Ні, це раніше я вважав, що романтик, а тепер бачу, що в мені більше прагматизму. Політик не може собі дозволити жити тільки мріями, потрібно завжди бути зібраним, організованим, постійно контролювати свої дії і слова. Ця сфера діяльності вимагає професіоналізму. Хоча чесно визнаю, що навряд чи коли-небудь позбудуся юнацької романтики. Втім, це і не потрібно. Знаєте, Сент-Екзюпері говорив, що коли від людини іде дитинство, вона перестає бути людиною. Напевне, це дійсно так. Потрібно зберегти в собі все добре, що було закладено в дитинстві, тоді і світ навколо буде кращим.

Ростислав РУСАНОВ