* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

УКРАЇНОФОБИ В ЗАКОНІ, АБО ЧОМУ МОВЧИТЬ ГАРАНТ ( сто злісних порушників мовного законодавства )

22:23 13.03.2008

УКРАЇНОФОБИ В ЗАКОНІ, АБО ЧОМУ МОВЧИТЬ ГАРАНТ ( сто злісних порушників мовного законодавства )

Світлина Оксани Михальчук

ДЕРЖАВНА МОВА - закріплена традицією або законодавством мова, вживання якої обов'язкове в органах держ. управління та діловодства, громад. органах та організаціях, на підприємствах, у держ. закладах освіти, науки, культури, в сферах зв'язку та інформатики.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова.

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування

української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території

України.

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Р І Ш Е Н Н Я

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

м. Київ, 14 грудня 1999 року Справа N 1-6/99

N 10-рп/99

в и р і ш и в:

1. Положення частини першої статті 10 Конституції України, за

яким "державною мовою в Україні є українська мова", треба розуміти

так, що українська мова як державна є обов'язковим засобом

спілкування на всій території України при здійсненні повноважень

органами державної влади та органами місцевого самоврядування

(мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в

інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом

(частина п'ята статті 10 Конституції України).

3. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до

виконання на території України, остаточним і не може бути

оскарженим.

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ

1. АВАКОВ Арсен, помаранчевий голова Харківської області - після революції, по призначенню головою Харківської облдержадміністрації цей азербайджанець хоч і обіцяв вивчити державну мову та обіцянка так і залишилась обіцянкою.

2. АЗАРОВ Ніколай,народний депутат України -чільний урядовець незалежної України, котрий мав «відвертість» заявляти з трибуни парламенту на неодноразові протести з приводу його російськомовності, що, бачте, як чесна людина, воліє спілкуватися мовою рідною.

3. АЛЕКСАНДРОВСЬКА Алла, народний депутат України- комуніст.Як уперто, виправляючи Голову Верховної Ради Литвина, підкреслювала, мовляв, мая фамілія Алєксандровская, а нє Олександрівська.

4. АЛЄКСЄЄВ Володимир, народний депутат України - відвертий порушник мовного законодавства.

5. АЛЄКСЄЄВ Ігор, народний депутат України- комуніст, поганий шанувальник державної мови, точніше сказати, ніякий не шанувальник, саджати таких треба...за парту.

6. ВІНСЬКИЙ Йосип, народний депутат України- цей політик просто смішить своєю російською, такої запопадливості у перескакуванні мов, до кінчиків язика україномовної людини, треба ще пошукати.

7. ВІТРЕНКО Наталія, народний дупутат України - лідер ПСПУ, одна з найзавзятіших україножерів, її ненависть до всього українського скрапує просто з ніздрів, лідерка відверто антиукраїнської партійки, що за своїм інтернаціоналізмом незграбно приховує звичайнісінький російський шовінізм.

8. БАГРАЄВ Ніколай, народний дупутат Укураїни - шоумен і депутат від БЮТ, що найсумніше, вчи мову, Ніколаша...

9. БЛИЗНЮК Анатолій, голова Донецької облдержадміністрації- права рука Януковича на Донеччині, попри чисто українське прізвище взагалі не знає, чи не хоче знати, рідної мови. Класичний приклад малоросійства.

10. БЛОХІН Олєг, народний дупутат України- не знаю як там у футболі, а в політиці за такі речі тре червону картку давати, та нікому...

11. БОГАТИРЬОВА Раїса, народний депутат України, секретар РНБО Президента Ющенка - нічо така жінка, мені подобається, і мовою чудово не лише володіє, та й розмовляє, от як би іноді, зовсім іноді не нехтувала нею на державній службі, сидячи під тризубом.

12. БОГОСЛОВСЬКА Інна, народний депутат України - популістка, пінчуківська креатурка, яка шалено заздрить, аж до дрібниць, Юлії Тимошенко. Не відзначається у принциповості щодо державної мови.

13. БОЙКО Юрій, народний дупутат України - голова НАК "Нафтогаз України" сумного періоду правління Кучми, ні разу не чув аби цей чоловік, перебуваючи на державнй службі у згаданий період говорив не лише державною, але й рідною мовою. І лише відненавда спілкується публічно переважно на державній.

14. БОЛДИРЄВ Володимир, народний депутат України - відвертий порушник мовного законодавства.

15. БРОДСЬКИЙ Михайло, народний депутат України - я думаю, що це чесна людина, але єврейське походження дається взнаки, у тому числі і в мовному аспекті. Ну принаймні я такий зробив висновок після того знаменитого плювка на усе українське в особі депутата Кендзьора.

16. БУБКА Сергій, стрибок філологічний, здається, не під силу цьому стрибуну, хоча як голова НОК зобов"язаний взяти і цю висоту.

17. БУРЯК Олександр, народний депутат України - голова Державної податкової адміністрації з-під руки прем"єр-міністра Ю.Тимошенко, здається у цього полтіика-бізнесмена від українського лише прізвище, зрештою, як і у багатьох інших.

18. ВОЛКОВ Олександр, народний депутат України- "директор" парламенту кучмівської епохи. У цього етнічного росіянина українська мова набагато краща аніж, скажімо, у етнічного українця Кучми. Проте...

19. ГАРКУША Олексій, Миколаївський "губернатор" Кучми - принципово не спілкується державною (рідною) мовою.

20. ГЄРАСІМОВ Іван, народний депутат України - голова всеукраїнської ветеранської організації. Згадаю тут слова останнього Головного Командира УПА Василя Кука про цього таваріща, котрий на питання про можливість ветеранського примирення відповідав, що останнє не можливе із такими людьми як генерал Гєрасімов, оскільки вони стоять на відверто антиукраїнських та антидержавних позиціях.

21. ГОЛУБ Олександр, народний депутат України - комуніст з Галичини, як і всі комуністи... Згадую як червонів, у прямому розумінні цього слова, цей комуняка, будучи, останнім із могикан депутатом-комуністом Львівської обласної ради.

22. ГОЛУБЧЕНКО Анатолій, міністр з кучмівської колоди - свідчу : в якихось там дев"яностих роках на виборах у одномандатному виборчому окрузу у м. Запоріжжі, де фаворитами були місцевиий політик Сухий і "варяг" Голубченко, оцей останній безсоромно перейшов на "общепонятний", у чому раніше замічений не був. Наслідок - вибори виграв місцевий Я.Сухий. До речі україномовний.

23. ГОРБУЛІН Володимир, секретар Ради національної безпеки та оборони України - державну мову вивчив і перейшов не неї після деякого часу по призначенні.

24. ГОРІНА Ірина, народний депутат України - креатурка креатурки Пінчука, "русскоязичная" і в побуті і на службі.

25. ГРАЧ Леонід, народний депутат України - голова Кримської організації КєПєУу. Думаю, тут усе ясно і без коментарів.

26. ГРИНОВЕЦЬКИЙ Сергій, народний депутат України, Одеський губернатор" Кучми - принципово не спілкувався державною мовою в Одесі. Натомість у парламенті, принаймні публічно, спілкується виключно державною.

27. ГРИЦЕНКО Анатолій, прем"єр-міністр Автономної Республіки Крим - від українського лише прізвище.

28. ДЕЙЧ Борис, народний дупутат України, голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим - людина далека як від Українп так і її мови.

29. ДЕРКАЧ Андрій, народний депутат України - а він був на Майдані, носив помаранчеві атрибути, потім рубінові, потім зійшов на голубі. Якась холодна хохляцька байдужість дивує у цьому чоловікові.

30. ДЕРКАЧ Леонід, голова СБУ ( Служби безпеки України) - кучмівський ставленик, на відміну від свого сина вряди-годи використовує державну мову при публічному спілкуванні.

31. ДЕНИСЕНКО Людмила, міністр праці другого уряду Тимошенко - тут я дивуюся не стільки самій кримачанці-міністерці, як усім державним чільникам - як можна вибирати до уряду людину, котра узагалі не володіє державною мовою.

32. ДЖАРТИ Василь, міністр - я б не згадував про цього політика, не відаю точно представника якої нацменшини, якби не був він членом Кабінету Міністрів України.

33. ДЖЕМІЛЬОВ Мустафа, голова меджлісу кримсько-татарського народу, отого що ще декілька століть тому "ясирило" по Україні. Тепер же, підібраний свого часу рухівською командою, народний депутат України. Безсумніву, людина чесна, але "чомусь" побратима його Чубарова хочеться поважати більше.

34. ДУБИНА Олег, віце-прем"єр -міністр України- на одному із засідань уряду далеких кучмівських часів на вимогу заступника міністра Миколи Поровського вести дане засідання на державній мові образив не лише останнього, але й увесь Український народ.

35. ЄФРЕМОВ Олександр, народний депутат України - кучмівський "губернатор", прихильник НАТО у 2003 році, чільник Партії Регіонів і прортивник НАТО у 2008 році. Відвертий порушник мовного законодавства.

36. ЄХАНУРОВ Юрій, другий прем"єр-міністр президентства Віктора Ющенка, таке враження що звернувшись до нього на китайській мові, той одразу ж не вагаючисть відповість нею. А де ж Гарант?!

37. ЖВАНІЯ Давид, народний депутат України- хоч які б не були заслуги цього грузина перед українською революцією, проте незнання української мови перебуваючи на державній службі свідчить як про порушення закону так і не повагу до всього українського народу. А Гарант що?!

38. ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ Юхим, народний депутат України - шахтарський магнат, один із тих, кому як на Україну так і на її мову глибоко наплювати, "главноє чтоби кастюмчік сідєл"...

39. ЗІНЧЕНКО Олександр, народний депутат України - голова виборчої президентської кампанії Віктора Ющенка, космополіт з комсомольським минулим.

40. ЗУБОВ Валентин, народний депутат України - доктор соціології, підхоплений у 1998 році Блоком Вітренко до парламенту, пересмикнувся до Блоку Юлії Тимошенко і став одним із твердих середнячків цієї політичної сили, українською мовою ніколи на спілкується.

41. КИРИЛЕНКО Іван, народний депутат України, голова фракції БЮТ - на наше велике здивування для цього політика російська мова виявляється набагато ріднішою аніж насправді рідна, але аж ніяк не природнішою.

42. КИСЕЛЬОВ Василь, народний дупутат України - на прохання своїх виборців-кримчан спілкується в прямому ефірі на "общепонятном", хоча у побуті, це видно із дикції, україномовний.

43. КІВАЛОВ Сергій, народний депутат України, голова Центральної вибочої комісії під час Помаранчевої революції - це треба було чути як цей Серьожа оголошував на "білоруській" мові підсумки президенських виборів.

44. КІЛІНКАРОВ Спиридон, народний депутат України - як і для усіх комуністів неповага до державної мови є однією із програмових моральних засад.

45. КІНАХ Анатолій, перм"єр -міністр України, голова РНБО України і т.д .і т.п., попри те, що таки вивчив мову українську, так до кінця і не збагнув ,що вона таки є державною, а значить обов"язковою у будь-яких публічних випадках. Але все ж цьому "чоловічку в футлярі" таки не можна віддати належного, у мовному сенсі, розуміється...

46. КЛЮЄВ Андрєй, народний депутат України- урядовець-донецький,(див.гасло Азаров Ніколай)

47. КОЗАК Володимир, народний дупутат України, директор "Укразалізниці" -не спілкується державно-рідно-українською мовою узагалі і в принципі.

48. КОЛЕСНІКОВ Борис, народний депутат України - "донецький достойник", державну мову розуміє, але не вживає.

49. КОЛЕСНІЧЕНКО Вадим, народний депутат України - ну не вдалося депутату Танюку присоромити депутата Колесніченка натяком про Колесніченка сина колесника, той просто не зрозумів натяк.

50. КОСТУСЄВ Олексій, народний депутат України, голова Антимонопольного комітету України - цей росіянин виявився розумним у тому, що не проміняв посаду простого дупутата-регіонала на "папаху" кримського вождика партійки із назвою "Союз". Принциповий порушник мовного законодавства.

51. КУЧМА Леонід, Президент України- "гарант", що на заході держави (в часи своєї "десятирічки") говорив одне, на сході ж зовсім інше, причому й іншою мовою, так само робили й "незагарантовані" його підлеглі.

52. КУШНАРЬОВ Євген, народний депутат України - чільний козир з кучмівської колоди, остання посада котрого голова Харківської облдержадміністрації, той ще задовго до свого поганого закінчення під час Помаранчевої революції, відверто хизувався, що мовляв у Харкові він розмовляє російською, у Києві ж говорить по українськи, так ніби Україна юридично поділена на два окремі мовні регіони.

53. ЛЕВЧЕНКО Микола, секретар Донецької міської ради - якби ця людина носила скажімо прізвище Львов, її ще можна було б якось зрозуміти...

54. ЛИТВИН Володимир, Голова Верховної Ради України- як і багато хто із совкових політиків під час прес-конференцій виставляє своє поліглотство напоказ, і це на державній службі. Класичний приклад сірості у політиці, переконаний - що прапорець синьо-жовтий, що червоний однаково личитиме цьому політикові.

55. ЛОГВИНЕНКО Володимир, другий "губернатор" Донеччини Президента Ющенка. Жодного разу не чув аби цей малорос спілкувався на державній посаді державною мовою. Чому мовчить Гарант?!

56. ЛУКАШ Олена, народний дупутат - один із представників Януковича у суді під час Помаранчевої революції, звідти і прийшла у велику політику. Гідна наслідувачка "теорії" двомовності своїх учителів.

57. ЛУКЯНОВ Владислав, народний депутат України – відвертий порушник мовного законодавства.Якщо мене запитають чи вірю я у те, що колись цей росіянин буде притягнутий до відповідальності, принаймні за свої витівки у парламенті, то я радше відповім зі скеписом, аніж ствердно.

58. ЛУЦЕНКО Юрій, міністр внутрішніх справ. Не зважаючи на високу посаду, не забуває, що він ще й і соціаліст,хоч і колишній, а значить, зокрема на прес-конференціях, всупереч Конституції України змінює (хоча й рідко) мову,у залежності від мови запитань журналістів. Хоча, до чести цього політика, національна свідомість у нього таки присутня.

59. МАРТИНЮК Адам, комуніст, заступник Голови ВР України- як і для багатьох комуністів російська мова для нього не лише братня, а й на голову вища од рідної.

60. МАРЧЕНКО Володимир, народний депутат України - незмінний супутник Наталії Вітренко. При нагоді прошу переглянути в архіві як цей борець за права російського пролетаріату в Україні "дубасив" голову "Просвіти" Мовчана, а прибігла Вітренко з червоними очима викрикувала,мовляв, так тобі і треба "пєтлюра нєдобітая".

61. МАРЧУК Євген, прем"єр-міністр України, голоба СБУ і т.д.і тп. - чільник пострадянської України, кегебіст, хоча за першою освітою український філолог, все ж у мовній твердості не відзначався. Як на мене, то Марчук перехитрив самого себе, і як наслідок зійшов з арени великої політики -збулось пророцтво Вячеслава Чорновола.

62. МЕДВЕДЧУК Віктор, керівник адміністрації президента Кучми- для цього політика фактична двомовність дорівнювала юридичній.

63. МЕДВЕДЬКО Олександр,Генеральний прокурор України- інтерв"ю в Донецьку,(згадали?!),а що так пише Основний Закон? Отож.

64. МОЙСЄЄНКО Володимир, народний депутат України - комуніст єврейського походження, один із чільних україноненависників. Після того, як злакомився на вождівство у комуністичному радикалізованому відламкові зійшов з політичної арени.

65. МОРОЗ Олександр, голова Соціалістичної партії України, народний депутат України, Голова Верховної (З)Ради. У 2004-05 роках вкотре збурив суспільство внісши законопроект про двомовність, зрозуміло, що робилося це не з метою захисту російської мови, оскільки тільки дурний не може розуміти що їй нічого не загрожує, а з бездушною метою розіграти на парламентських виборах, вкотре, мовну карту, і сам часто цей політик при задаванні йому запитання російською мовою швиденько переходив на ту ж, заявляючи тим не повагу до абонента, а неповагу до самого себе.

66. НАДРАГА Василь, народний депутат України- відвертий порушник мовного законодавства.

67. НІКОЛАЄНКО Станіслав, міністр освіти України. (Див гасло Луценко Юрій).І це міністр освіти та науки України.Щось я не пригадую чи хто з попередніх міністрів освіти був таким мовопорушником.

68. ПЕКЛУШЕНКО Олександр, народний депутат України – інколи просто дивуєшся звідки стільки ненависті до всього рідного…

69. ПІСКУН Святослав, Генеральний прокурор України - ще той, хоча і не належить до злісних порушників мовного законодавства, все ж дещо і за ним та й водиться.

70. ПЛАЧКОВ Іван, міністр двох помаранчевих урядів- один з двох, якому хватило нахабства, на початках, відверто і відкрито порушувати державність української мови, і це після Помаранчевої революції. До слова додам, що будучи болгарином згодом він все ж таки підтягнув мову державну. Але складається таке враження,що Гаранта і Конституції у нас взагалі немає. Це питання до Ющенка.

71. ПОЛТАВЕЦЬ Володимир, міністр вугільної промисловості - тут навіть прізвище не допомомагає...

72. ПОРОШЕНКО Петро, народний депутат України, - у 2005 році під час ефіру на ICTV в передачі з Дмітрієм Кісільовим, "общался на общепонятном", і це секретар Ради національної безпека та оборони(!). Попередні учасники цієї ж передачі Безсмертний та Томенко, як і Кравчук, до їх чести, мали гідність вести діалог державною мовою.

73. РИБАК Володимир, народний депутат України-урядовець-донецький, якби цей симпатичний політик не пхнувся до урядового крісла, я б навіть його тут і не згадував, хоча я не можку, наприклад, не поважати його прагнення спілкуватись державною.

74. РИБАЧУК Олег, голова секретаріату Президента Ющенка- якось на одній із прес-конференцій відповідаючи на запитання по російськи тою ж мовою, бідкався, мовляв яка у нього погана російська. Або ця людина взагалі не читала Конституції або комплекс меншовартості (у неї) набагато більший від того, що там написано, у Конституції.

75. РУДЬКОВСЬКИЙ Микола, народний депутат України, міністр-соціаліст- одіозна фігура у партії соціалістів, одного разу з трибуни Верховної Ради ратуючи про потребу двомовності, виступав мовою російською, і це при тому що сам україномовний, а як це у нього вдавалось, це вже інша справа.

76. САДИКОВ Олександр, голова Миколаївської облдержадміністрації Президента Ющенка - не знаю чим керувався Віктор Андрійович, призначаючи свого "губернатора" у постреволюційнгому 2005 році, але явно не Конституцією України.

77. СИМОНЕНКО Валентин, голова Рахункової палати ВРУ- попри те, що у вітчизняній політиці до недавна було троє відомих із таким українським прізвищем, жоден з них не відмічався не то що в любові - у повазі до рідної мови. Цей же жодного разу не спромігся вичавити бодай слово із рідного, між іншим і державного, лексикону.

78. СИМОНЕНКО Петро, народний депутат України - лідер КПУ, класичний малорос-комуніст, рідко яка промова цього політика почата українською мовою доходила до завершення на тій же мові; свого часу виступаючи з трибуни Верховної Ради України мав «сміливість» розпинатися про національну безпеку України на мові чужої держави.

79. СЕНЧЕНКО Андрій, народний депутат України - чільник Блоку Юлії Тимошенко в Криму, в принципі до цього чоловіка не було б притензій, якби хоч вряди-годи, принаймні у Києві виступав публічно державною.

80. СМІРНОВ Юрій, міністр внутрішніх справ України президентства Кучми- бравий солдатік, жоодного разу публічно не спулкувався державною мовою.

81. СТЕЛЬМАХ Володимир, голова Національного банку України- попри його славу як "людини Ющенка" цей старичок як і багато хто в Україні на верхній щаблях сущих, мав "сміливість" викристовувати мову колишньої метрополії під час різних заходів державного рівня, наприклад при запитанні мовою Росії одразу ж як смичок перескакував на ту ж, як кажуть в народі і смішно і грішно.

82. СУРКІС Григорій, народний депутат України.До Помаранчевої революції у відеокадрах можна побачити неймовірну радість у залі ЦВК з приводу проголошення Президентом України Віктора Януковича і таку ж розгубленість під час складання присяги Президентом Віктором Ющенком у Верховній раді України у 2005 році. Здавалось, коли новообраний Президент прямував залою, Гріша от-от повірить, що окрім Губського Віктор Андрійович таки потисне руку й йому. Але справжнє наближення, називайте це як хочете, братів Суркісів до нової влади прийшло із несприйняттям їх "донецькими". Цікаво а нащо вони надіялись. Що ж до мови, до треба віддати належне, поки що Суркісу-старшому- вивчив. Єдине - не завжди нею послуговується з 8.00.до 18.00.

83. СУСЛОВ Євген, народний депутат України - кажуть, декілька років тому, для того аби виїхати на роботу за кородон за шість місяців вивчив тамтешню мову, а українська бач не під силу.

84. ТАБАЧНИК Дмітрій, народний депутат України, перший глава адміністрації Президента Кучми. Реалізовує політику спрямовану на цілеспрямовану запрограмованість на знищення не лише української культури, а й України як етно-національної субстанції загалом.

85. ТАБАЧНИК Ян, народний депутат України- і чого б тому співакові було пхатися у велику політику, грав би собі на гармошці, мав якісь там " чєсті" та й годі, і навіть своєї обіцянки через півроку спілкуватися на українській міг не виконувати - не мав такого обов"язку, а тепер має...та не виконує.

86. ТИХОНОВ Віктор, народний депутат України,голова Донецької обласної ради Помаранчевої революції- один із чільників Сєвєродонецького сепаратистського з"їзду, відвертий порушник мовного законодавства.

87. ТІГІПКО Віктор, народний депутат України, чільний урядовець - до чести цього політика, котрий прийшов з російськомовного бізнесу, державну мову таки осилив, та, проте, спілкується не завжди.

88. ТОПОЛОВ Віктор, міністр з помаранчевої колоди - не знаю звідки Ющенко взяв цього політика, бо ж явний росіянин, що у команді Президенка трапляється вкрай рідко. Ніколи не спілкується державною мовою.

89. ТРЕТЯКОВ Олександр, народний депутат України- глава т.зв. Кабінету Президента України Секретаріату Президента України Віктора Ющенка- така собі шкатулка в шкатулці. Росіянин, мову знає, спілкується, але вряди-годи.

90. ТУЛУБ Анатолій, народний депутат України, міністр вугільної промисловості- Вже надто в"їлося в пам"ять, коли будучи у робочій поїздці у Львові (!), відверто кривлялвся мовою росії, при тому не соромився надіти на зустріч з пресою медаль "героя", очевидно не України, а малоросії.

91. ЦУШКО Васілій, міністр внутрішніх справ України - чільний малорос-соціАліст, при круглому столі обговорення Універсалу національної єдності виділялася своєю відвертою зневагою не лише рідної, а й державної мови...

92. ШУФРИЧ Нестор, народний депутат України, міністр надзвичайних ситуацій- колоритна особа, подвійномовець; з якою яничарністю на одному із телеканалів відгукувався цей політик про УПА, мовляв, «що воювали це точно…»

93. ЩЕРБАНЬ Володимир, народний депутат України - один із зрадників "Нашої України" зразка 2002 року, класичний приклад малоросійства.

94. ЧЄРНОВЄЦКІЙ Леонід, міський голова Києва- столиця України мала б соромитися свого вибору.

95. ЧЄЧЄТОВ Михайло, народний депутат України- кучмівський "держатель" державного майна; пригадую як після революції цей "чоловічок" видав на допиті свого шефа Кучму, а після того як його підібрали регіонали, швиденько стряхнувся і став співати їхню пісеньку, при чому завжди на не державній. Один із відвертих порушників десятої статті Конституції України.

96. ХАРА Василь, народний депутат України - перебіжчик від комуністів до Януковича, здається він узагалі не знає, що таке українська мова.

97. ЯНУКОВИЧ Віктор, прем"єр-міністр України - бомбастер часів президентської кампанії 2004 року, ще будучи головою Донецької області,на порушення Конституції України, на засіданні з приводу місцевого самоврядування, виступав в присутності "гаранта" мовою , яка не має жодного статусу в Україні.

98. ЯНУКОВИЧ Віктор-молодший, народний депутат України- син старшого; з якою радістю Анною Герман, було сказано, що, мовляв, і син Януковича вчить українську мову, забувши при тому, що воза поперед кобили не ставлять,тобто,хай би напреед вивчив ДЕРЖАВНУ мову, а вже потому, можливо до наступної каденції,якщо посилить, стає народний обранцем.

99. ЯЦЕНЮК Арсеній - Голова Верховної Ради України. На одній із прес-конференцій товариш Яценюк ледь зачувши запитання журналіста, поставлене на російській мові, враз пересмикнувся на ту ж. Трохи отямившись, провсяквипадок, перепитав молодого писака, чи не з Росії бува він. Хвилюється, бач бідака, аби той усе добре зрозумів і нічого не перекрутив. А що при тому страждає імідж Держави, що такими діями принижується гідність Народу це нічого, аби лиш "зручно" було братам нашим меншим. ( Дуже прикро бачити у цьому списку згадане ім"я).

100. ЯЦУБА Володимир, народний депутат України - будучи ще за кучмівських часів одним із заступників його адміністрації здивував автора цієї книги тим, що на відміну від свого земляка Лазаренка спілкувався із страйкуючими шахтаряим під стінами Адміністрації Президента України недержавною мовою.

Петро Гнида