* * *
В Житомирській області новим брендом може стати ягідництво
* * *
Рамос тренеру Севильи: «Да здравствуют мужики с яйцами»
* * *
1917 року народився Ніколас Орешко —найстаріший живий кавалер Медалі Пошани(США) у 2011-2013 р, українець
* * *
Завод ім.Малишева спростував інформац.про розірвання контракту з Таїландом і готує передачу чергової партії«Оплотів»
* * *
знаєте тих дур, які ревнують хлопця до всього, шо рухається і нє? то я))))) якби могла, ревнувала б і до себе
* * *
Не бажаєш оглухнути - вдавай із себе глухого. © Кен Кізі. "Над зозулиним гніздів’ям"

ПРОСТО НА ПОКРОВУ 2009

23:45 15.10.2009

ПРОСТО НА ПОКРОВУ 2009

Просто так, вже втретє, зібралися письменники, журналісти, художники на землі жовтобагряної древньої Коростенщини напередодні Покрови Святої Богородиці, Дня Українського козацтва, щоб злитися душею і серцем зі Словом рідним. Приїхали поети, прозаїки, критики й драматурги, публіцисти, щоб побачити, як розквітнув і погарнішав наш край, який нещодавно відзначив своє 85-річчя. Шириться його творчий дух, міцніє талантами, які  що-року гуртуються довкола Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Просто на Покпрову».

     Трохи раніша, 12 липня, літературно-мистецька еліта Коростенщини вшанувала 85 роковини з дня народження ідейного натхненника цього свята, славного земляка, поета, гумориста й публіциста Василя Юхимовича. Вже третій рік поспіль опікуються його садибою, хатиною заслужений журналіст України, письменник В. Васильчук (який є і організатором літературного свята), голова Сингаївської сільради В. Дідківський, Коростенська РДА в особі С. Костюченка, його заступник, депутат облради К. Скляревська. Чи-мало сприяє їм  у цьому ще один земляк, заслужений діяч мистецтв України, поет М. Сингаївський. Він є і головою комісії з премії імені В. Юхимовича (приємно, що районна адміністрація навіть у такий сутужний час не ско-ротила її фінансування, а навіть виготовила цьогоріч нагрудні знаки лауреатам).

      ...Збираються гості в Коростенському районному будинку культури. Роз-дивляються виставки майстрів бісеру, вишиванок, художників. Завершується реєстрація і кілька автобусів вирушають на садибу-музей В. Юхимовича. Тут учасники фестивалю згадують добрими словами автора відомої пісні «А льон цвіте синьо...», саджають під тином вишні й абрикоси, роблять  подарунки музею, залишають свої враження у книзі відгуків.

   - Я шкодую, що сьогодні поміж нас відсутній Василь Лукич, - зазначає заступник голови Коростенської РДА К. Скляревська, - але в кожному на-шому серці він залишився назавжди і певне радіє  за те, що ми продовжуємо нести його слово до людей. Бачу, що з кожним роком сюди все більше збирається не байдужих. Добра вам і творчих успіхів!

   - Пригадую, як Василь мене завжди брав на підводу і ми їхали через моєе село Щатрище, - згадує М. Сингаївський, - а це була осінь, слякоть... споді-ваюсь, невдовзі про все це вийде цікава книга. Василь завжди поміж нами, як би там не було, а всі ми починали з льонової сорочки... І льон  усе ж цвіте, і пам`ять людська неодцвітна.

   - Мені якось радісно, з тієї причини, що повертається пам»ять про світлу особу Василя, а з іншого боку сумно, і не віриться, що його вже не-має на цьому світлому, гарному, доброму і водночас грішному світі.

   - Я знаю, що треба сюди завжди їхати на Покрову, побачити як оживає з кожним днем ця садиба, - каже заслужений діяч мистецтв України, поет, прозаїк, артист В. Довжик, - дякую усім.

   - До Коростеня завжди хочеться їхати, бо це справжній літературний ме-гаполіс з його цікавими й талановитими особистостями, - зазначає голова Житомирської обласної організації, поет М. Пасічник...

    Визирає з-за похмурих хмар осіннє сонце, золотить свіжопосаджені деревця і метеликом ковзає усміхненими обличчями учасників свята.

  ...І ось на сцені районного будинку культури вже відбувається святкове ді-йство: школярі Грозинської школи представляють творчі сили Коростен-щини. Наступної миті постійна  ведуча фестивалю С. Васильчук відкриває його віншувальну церемонію. Готуються вийти на сцену і маловідомі митці слова, й початківці-літератори, і вже досить досвідчені. Як і завжди вони брали участь у «Поетичному марафоні» (30 претендентів) та «Уроці прози» (17 осіб). Їх оцінювали  М. Сингаївський, В. Стрекаль, М. Пасічник, В. Сташук, А. Сірик, В. Довжик, В. Лупейко.

  Але насамперед були вручені нагрудні знаки минулорічним лауреатам премії імені В. Юхимовича. А потім М. Сингаївський назвав цьогорічних. Ними стали: поет і художник із Житомира Михайло Сич (за книгу "Житнє сонце"), заслужений вчитель України, поет, прозаїк Віктор Лупейко  з Тетерева (за книгу "Вітязі української духовності"), журналіст, поет-гу-морист Володимир Стрекаль  з Києва (за книгу "Забута заповідь").

    Грамоти й подяки від Житомирського обласного уп-равління культури і туризму та Центру народної творчості вручив директор останнього Ю. Кондратюк. Серед нагороджених - завідуюча відділом культури і туризму Л. Бондар, директор райбібліотеки  Н. Зубенко, вчитель НВК12 С. Бароніна та інші. Грамотами "За участь у святі" відзначені: О. Буцький (с. Мала Зу-бівщина),  М. Левченко (с. Бондарівка), Б. Годованець (с. Поліське), М. Пос-лавська, О. Іванченко, С. Соболевська, М. Рудак (м. Житомир), Х. Волкова, С. Бароніна (м. Коростень), С. Дідквська (м. Малин).

    Звучить пісня про "Вечірній Коростень" (14 жовтня тижневику випов-нилося 18 років) і його засновник та головний редактор В. Васильчук пре-зентує 2-й випуск літературно-мистецького альманаху "Просто на Покрову", що видається на кошти райдержадміністрації.

    Свою 4-ту книгу поезій презентує житомирянин Ю. Кондратюк, зак-лавши таким чином нову традицію на фестивалі (відтепер тут представляя-тимуться книги, що будуть видані протягом року).

    Гучні аплодисменти переростають у задушевні пісні , які виконують народний гурт Коростенщини "Криниченька", учасники художньої самодія-льності краю.

   Відзнаки "За любов до Коростенщини" одержують  В. Довжик (м. Київ), А. Сірик (м. Житомир), В. Сташук (м. Брусилів); "Від вдячних земляків" - В. Фещенко, В. Васильчук (м. Коростень), М. Сингаївський (м. Київ); "За золоті руки" - О. Пашинська (м. Коростень, вишиванки); "Найвідоміша учасниця свята" - К. Скляревська, "Геній свята" - В. Савченко (м.  Жи-томир), "Найпопулярніші учаснки свята" - О. Савончук, Г. Місяць, Н. Петрук (м. Коростень, бісер).

    Грамотами і подарунками у творчих конкурсах нагороджені К. Куликов ("Оксія", м. Житомир), А. Гаврилюк (м. Брусилів), А. Підлужна, І. Утікеєва, А. Нікітчук (м. Коростень), М. Скуратівський (м. Малин).

   І нарешті оголошуються дипломанти. В "Поетичному марафоні" в номінації "Молодий перспективний" перемогла Марійка Розбіцька з Житомира,  в номінації "За найбільшу любов до Коростенщини" - Тетяна Микитчук  з Коростеня. "Абсолютним чемпіоном" "марафону" стала Вікторія Дем з Житомира.

   В "Уроці прози" "Доктором прози" стала Людмила Морар з Малина, "Академіком" - шестирічний Роман Семенчук з НВК12 (м. Коростень). "Майстра прози" удостоєний Роман Костюченко з Малина.

   ...Виходять на сцену члени журі. Майстерний і надзвичайно детальний "розбір" поезій учасників поетичних змагань робить М. Сингаївський, його змінює "прозаїчний" В. Довжик, добра і напутня критика звучить з вуст перекладача, поета, літературознавця А. Сірика, досить критична але щира і правдива – поета, журналіста і політика Р. Кухарука.

   А ведуча називає організації без яких просто не відбулося б це феєричне свято рідного Слова: Коростенські РДА (С. Костюченко), її відділ культури і туризму (Л. Бондар) і райрада (В. Клименко), районний будинок культури (А. Соколовський).

   І безумовно інформаційні спонсори: газети "Вечірній Коростень", "Літера-турна Україна", "Україна молода", "Житомирщина", "Древлянський край", "Нова доба", "Іскоростень", ТО "Коростеньтелебачення,  Коростенське радіо, Жито-мирська облдержтелерадіокомпанія

   - Міцного здоров`я  усім, щастя, творчої наснаги і довгих років життя, - звучать слова С. Васильчук, - Розкажіть усім про наше свято. До наступної осені!