Літературний форум
МУЗИКА

ДМИТРО ЧОНІ У КИЄВІ

16:06 16.01.2018

ДМИТРО ЧОНІ У КИЄВІ

10 січня український піаніст Дмитро ЧОНІ дав сольний концерт у Києві.

Подаємо кілька відгуків на нього.

Маю приємність не лише бути знайомим із Дмитром, а й свого часу ми навчалися в КССМШ імені М.Лисенка в одного викладача – Ніни Митрофанівни Найдич. Також двічі Дмитро Чоні був учасником фестивалю «Дзензелівські вечори класичної музики» та одного з позафестивальних концертів у Залі Дзензелівського краєзнавчого музею. Останні роки Дмитро навчається і проживає в Австрії. Також бере участь і перемагає в численних конкурсах не лише в Європі, а й в Азії та Південній Америці. Зараз, до речі, пройшов відбір на конкурс піаністів у Лос-Анжелесі (США). Дмитро володіє глибинним проникненням у зміст твору та точною передачею його слухачам. Безсумнівно, вже має власний, індивідуальний виконавський стиль. Своєю наполегливою працею піаніст оволодів великим обсягом репертуару, різноплановість якого була продемонстрована зокрема на його сольному концерті в Колонному залі Національної філармонії України 10 січня 2018 року – прозвучали твори Баха, Бетховена, Скрябіна, Рахманінова, Ліста, Хінастери. Мені особисто цікаво було почути виконання Сонати №1 аргентинського композитора Альберто Хінастери. Цей твір не часто виконують в Києві. Віртуозність, поєднана з витонченим нюансуванням музичного матеріалу роблять Дмитра Чоні помітним піаністом молодої генерації.

Павло ЛИСИЙ,

піаніст.

 

10 січня 2018 року в Колонному залі ім. М.В.Лисенка Національної філармонії України відбувся концерт лауреата міжнародних конкурсів Дмитра Чоні, концертного піаніста міжнародного рівня. Кияни, шанувальники класичної та фортепіанної музики добре знають цього виконавця, оскільки Дмитро – киянин, випускник київських навчальних музичних закладів – середньої спеціалізованої музичної школи ім.М.В.Лисенка (клас Ніни Найдич) та Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського (клас професора Юрія Кота). Нині він студент Університету музики та театрального мистецтва в Граці в Австрії (клас Мілани Чернявської). За останні роки він здобув ще й світове визнання завдяки перемогам у престижних міжнародних конкурсах піаністів та гастролям у різних країнах світу.

Програма концерту охоплювала твори класичної музики від 17 по 20 століття – це твори Й.С.Баха, Л.Бетховена, О.Скрябіна, С.Рахманінова, Ф.Ліста, А.Хінастери. Послідовність виконання творів відображає й хронологічну послідовність написання творів та загалом розвитку світового музичного процесу.

Дмитро Чоні – унікальний піаніст, який дуже точно відтворює найменші особливості музичного твору, тонко відчуває кожен порух, кожен нюанс музичної думки композитора. Його манера гри максимально наближена до того розуміння твору та його виконання, яке реалізував би сам композитор (як, наприклад, Ліст або Рахманінов). Я слухав гру Дмитра Чоні не вперше і можу сказати, що він як піаніст виконує класику з філігранною легкістю та точністю, але водночас із такою ж глибиною та потужністю. Наприклад, створюючи відчуття настрою мандрів і легкої ностальгії за домом у циклі «Роки мандрів» Ференца Ліста.

Мабуть, найвиразнішими у виконанні Дмитра виявилися Скрябін та Хінастера. Твори цих композиторів прозвучали дуже яскраво та насичено. Дмитор Чоні передав слухачам не просто характер цих творів, а часточку невловимо прекрасного, хвилюючого й швидкоплинного життя; тих щасливих і тривожних моментів, які є однаково близькими композитору, виконавцю та слухачу.

Андрій КИСЛЮК.

Інформаційне агентство НАЦІЯ щиро дякує Олесі НАЙДЮК та Олександрові РОЖКУ за сприяння у можливості побувати на концерті.