Літературний форум
УКРАЇНСТВО

ПО СУТІ

12:33 24.10.2014

ПО СУТІ

Протягом 2010-2014 років реалізовувалася чітка державна історична політика. Її метою була реабілітація радянського минулого, наближення до російських уявлень про минуле. Головними інструментами цієї політики були міністерство освіти на чолі з Табачником та Український інститут національної пам'яті, який очолював ставленик комуністів Солдатенко. Ця історична політика не викликала жодного зацікавлення чи тим паче критики з боку відомих українських істориків Андрія Портнова, Яро...слава Грицака, Георгія Кас'янова. Здається за чотири роки вони не написали жодної статті на цю тему. Ба більше, останній з названих - пан Кас'янов, не зважаючи на його принципову критику "інструменталізації історії" став співробітником УІНП.
Натомість після зміни влади в державі, повернення Інституту до роботи спрямованої на подолання тоталітарного минулого з боку цих колег посипалася злива критики на адресу УІНП. При чому звучать абсурдні звинувачення в "посиленні тиску держави на істориків", "героїзації УПА" та інші, які дуже далекі від того чим саме займається Інститут.
Колеги, мене не бентежить, що я особисто та очолювана мною структура привертає стільки Вашої уваги (якої дуже забракло попередньому УІНП:) Але все ж просив би Вас як фахових істориків в основу свого аналізу ставити факти про діяльність Інституту, а не Ваші уявлення чи побоювання щодо того чим він займається.

Володимир В'ЯТРОВИЧ