Літературний форум
Вороги нації

НЕУК-МЕР ЗНОВУ НАХЕЗАВ

06:11 05.05.2011

НЕУК-МЕР ЗНОВУ НАХЕЗАВ

У переддень дня визволення Одеси від фашистів у місті розмістили плакати з фотографіями румунських загарбників.

Про це повідомляє одеська телекомпанія РіАК.

67-му річницю визволення міста і 66-ту річницю Перемоги над нацистами одеська влада збирається відзначати з особливим розмахом, обіцяючи вивісити на вулицях міста червоні прапори і організувати дводенне свято з грандіозною історичною реконструкцією .

"Одеса - це особливе місто, це місто-герой, місто з чудовими традиціями, - сказав нещодавно мер Одеси Олексій Костусєв. - Я повністю підтримую те рішення, яке прийняли депутати на останній сесії щодо неприпустимості героїзації осіб, які співпрацювали з нацистами. У нас гарна соціальна реклама, світиться Оперний театр, горять вогником вулиці, написано "Люблю своє місто". Це дійсно так. Це місто ми любимо. Ви скоро побачите в соціальній рекламі з'являться й інші мотиви, що Одеса - місто-герой!"

Той самий скандальний плакат. Фото з румунами - внизу

Плакати за кілька днів до 10 квітня на справді з'явилися, повідомляють одеські телевізійники. Але замість солдатів радянської армії на фото зображені румунські окупанти.

Це фото було зроблено в 1941-му. Румунські солдати відпочивають на Приморському бульварі після успішної операції з захоплення порту. Фото можна знайти в інтернеті і в книгах, присвячених окупації Одеси.

Румунський солдат на реконструкції боїв під Києвом (ФОТО)
 
"Тим людям, що вивішують - треба знати історію, - рекомендує 83-річний історик і ветеран Другої світової Владилен Шмиголь. - Вони б хоч порадилися з краєзнавцями!"
 
Фото, яке міська влада використала для вітання одеситів, легко можна знайти в інтернеті. Воно навіть підписане: "Румунські солдати на Приморському бульварі"

Одесити розглядають "рекламне" ноу-хау від міської влади на трамвайних зупинках. І не без зусиль впізнають на фото тих, з ким боролися їхні батьки і діди. Кажуть, перед ветеранами - соромно.

У міському управлінні реклами, з дозволу якого в Одесі з'явилися настільки суперечливі плакати, ситуацію коментувати не хочуть. За інформацією місцевих журналістів, до начальника управління треба записуватися на прийом за тиждень.
УП

ДО РЕЧІ:

Одеська міська рада затвердила програму розвитку та збереження російської мови в місті до 2015 року. На реалізацію програми депутати міськради в ході засідання сесії в п'ятницю виділили з бюджету Одеси 805 тисяч грн.

Програма зокрема передбачає ряд новацій у галузі освіти, в результаті чого збільшиться кількість російськомовних шкіл, батьки зможуть вибирати мову навчання для своїх дітей, а російська мова буде визначена як одна з мов навчального процесу.

У програму включені закупівля для шкіл і бібліотек літератури російською мовою, відновлення практики обов'язкових шкільних екскурсій у Літературний музей, проведення загальноміського конкурсу вчителів російської мови і літератури.

Крім того, програма охоплює питання використання російської мови при розміщенні табличок з назвами вулиць і вивісок, в кінопрокаті, на телебаченні і радіо, а також у питаннях захисту прав споживачів та інших сферах.

Один із співавторів програми депутат від ПР Олексій Косьмін повідомив, що дана програма приймається не на підставі існування лінгвістичних проблем, а через порушення прав людини.

За даними розробників програми, необхідність створення програми розвитку російської мови в Одесі пов'язана з тим, що понад 200 тисяч одеситів висловилися на підтримку російської мови в ході проведеної в 2007 році громадської акції «Я говорю по-русски!». «Це - воля нашого населення», - заявив Косьмін.

За необхідність голосування за дану програму висловилися представники всіх партій, окрім Фронту змін. Після прийняття цієї програми мер Одеси Олексій Костусєв, задоволений емоційно заявив: «Сьогодні я щасливий!»

Нагадаємо, Костусєв на першому засіданні нового виконавчого комітету Одеської міськради заборонив депутатам звертатися до нього українською мовою. Депутати одноголосно ухвалили рішення спілкуватися російською. До того ж мер зажадав, щоб документи міському голові подавали також тільки російською.

Раніше мер Одеси заявив, що Одеса надалі залишатиметься російськомовним містом. При цьому Костусєв запевняє, що він не є «русифікатором» Одеси.

Відзначимо, що у січні Костусєв закликав колег «економити кожну копійку, давайте забудемо про популізм».Він тоді зрозумів, що Одеса перебуває в такому важкому фінансовому становищі, як ні одне місто.

Інтерфакс-Україна, Місто Одеса
 

Рішення увінчати герб Одеси «Золотою зіркою» — відзнакою, яку за часів СРСР присвоїли усім містам–героям, прийняла мiсцева влада на чолі з мером–регіоналом на останньому засіданні міської ради.

Новий герб суттєво не відрізнятиметься від «старого», прийнятого у 1999–му році. За словами члена конкурсної комісії та Українського геральдичного товариства, автора офіційної символіки міста Юрія В’язовського, тоді затвердили ідеальний iз точки зору геральдики герб. Та художники, які пізніше зображали його, дозволили собі деякі вольності. Відступивши від затвердженого ескізу, вони спотворили один із важливих елементів гербу — зірку. Вона стала схожою на морську або ж на червону зірку. З часом цей ескіз герба, який геральдист називає «еталонним», кудись подівся. Його описання «просто загубили». Відтворений та утверджений герб, де «Золота зірка Міста–героя» знаходиться під короною — знаком муніципалітету, він вважає правильним з точки зору геральдики. «Повернення місту символу його воїнської доблесті було головною передвиборчою обіцянкою Партії регіонів в Одесі», — так прокоментував рішення міськради мер Одеси Олексій Костусєв.

Нагадаймо, «Золоту зірку» вручили Одесі 8 травня 1965 року напередодні 20–річного ювілею перемоги у Другій світовій війні. Таку відзнаку отримали також Київ, Севастополь і Керч. Тільки ці українські міста увійшли до тих дванадцяти, що в Радянському Союзі були названі «містами–героями».

Олена МИЛОСЕРДНА

УМ