Літературний форум
КНИЖКИ

ВАГОМА НАУКОВА ПРАЦЯ

08:19 15.02.2011

ВАГОМА НАУКОВА ПРАЦЯ

Перехід  від планової економіки в радянський час до сучасної ринкової викликав також і зміну найбільш часто вчинюваних злочинів у сфері господарювання. За плановою економіку таким злочином було розкрадання, тепер це в основному шахрайство і порушення порядку зайняття підприємницькою діяльністю. Висвітлення цієї теми і проблем розмежування кваліфікацій шахрайства із фінансовими ресурсами в монографії Володимира Мойсика «Кримінальна відповідальність за шахрайство з фінансовими ресурсами в Україні» є актуальним питанням для широкого кола осіб, які у специфіці своєї діяльності пов’язаний із злочинами у сфері господарювання а також студентам юридичних вузів, що дозволить їм розширити своє бачення у сфері шахрайства із фінансовими злочинами. Майже головним недоліком сучасної кримінальної законодавчої системи є недостатня увага до сфери господарювання, як до однієї з найбільших сфер за сумами збитків  завданої різними видами економічних злочинів. Важливо звернути увагу, що багато визначень, та підходи до розмежування злочинів є іншими ніж в інших джерелах і на мою думку є  точніше орієнтовані в сучасних умовах.

Кримінальна відповідальність за шахрайство з фінансовими ресурсами в науці кримінального права є проблемою новою, а тому, звичайно, і недостатньо розробленою, тому серед вчених - юристів почалися дискусії з приводу самого поняття шахрайства з фінансовими ресурсами та питань застосування відповідних кримінально-правових норм на практиці. Злочини у сфері господарської діяльності були предметом аналізу в дослідженнях Л.П. Брич, Б.В. Волженкіна, В.О. Навроцького, В.І. Осадчого, О.І.Перепелиці, Є.Л. Стрельцова, В.Я. Тація, М.І. Хавронюка та інших відомих вчених. Питання боротьби із злочинами у сфері фінансової діяльності спеціально досліджували Н.О. Гуторова, Ф.А. Лопушанський, В.М. Попович, А.М. Ришелюк, Ю.Л. Титаренко та інші. Юридична характеристика складу злочину “Шахрайство з фінансовими ресурсами” була предметом поглибленого наукового аналізу в працях П.П. Андрушка та О.О. Дудорова. Незважаючи на таку велику  кількість публікацій злочин визначений ст. 222 КК не був досліджений у повній мірі до появи  цієї монографії, в якій автор дослідив природу цього злочину, проблематику  кваліфікації шахрайства з фінансовими ресурсами за сукупністю та відмежування від інших злочинів, що закриває ряд питань в цій ніші.

Зрозумілість викладу тексту і актуальність питання із відсутністю схожих вузькоспеціалізованих книг, має забезпечити широку популярність книги.

Мойсик Володимир Романович – висококваліфікований правознавець, принциповий, ініціативний, вимогливий до себе і працівників апарату Комітету. Будучи ще суддею Верховного Суду України безпосередньо приймав участь у підготовці Конституції України, “малої судової реформи”, зокрема змін та доповнень до законів України “Про судоустрій України”, “Про статус суддів”. За активну участь у розробці Конституції України заохочувався наказом Голови Верховного Суду України. Підготував кілька постанов Пленуму Верховного Суду України, зокрема “Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя”, “Про призначення судами кримінальних покарань”, “Про деякі питання застосування судами законодавства про відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів” та інші.

Брав участь у розробці Кримінального Кодексу України. За короткий час, вже в якості народного депутата України, Мойсиком В.Р. у співтоваристві з іншими народними депутатами внесено зміни та доповнення до діючого Кримінально-процесуального Кодексу України. Мойсик В.Р. є головою робочої групи по розробці та підготовці (уже до другого читання) нового Кримінально-процесуального Кодексу України. Працював у робочій групі Кабінету Міністрів України по розробці проекту Адміністративного процесуального кодексу України. Тепер за його авторством зазначений законопроект поданий на розгляд Верховної Ради України.

Займається викладацькою і науковою роботою, автор біля 20 наукових праць. Захистив дисертацію на тему: “Проблеми кримінальної відповідальності за шахрайство з фінансовими ресурсами” в Київському Національному університеті ім. Т.Г.Шевченка.

Користується заслуженим авторитетом серед народних депутатів України.

 Андрій ТКАЧЕНКО,

Українська політична група