Літературний форум
ДІАЛОГИ

Польща: ми чекаємо на українського туриста

16:50 22.04.2008

Польща і Україна завжди були добрими сусідами. Але відколи Польща увійшла до зони Шенген, в українців з’явилися певні проблеми через нові правила перетину кордону. Відтак українці почали їздити до Польщі менше. «Добросовісний турист, який їде до Польщі дійсно з туристичною метою, немає проблем», - гаряче запевняв «Газету…» на міжнародній виставці «Харків: партнерство в туризмі» директор Польського Осередку Туристичної інформації в Києві пан Влодзімєж Щурек. І ми запросили його до докладнішої розмови.

- Пане Володимире, що порадите українським туристам в умовах дії нових правил?

- Не слухати чуток. Я особисто знаходжуся в Україні вже не перший рік і разом із українцями пережив вступ Польщі до Шенгенської зони. Спершу дійсно було так, що кількість українців, які їдуть до Польщі, різко зменшилася. Однак задля істини треба признати, що після початкового періоду дії нових правил і загальної розгубленості, ситуація налагоджується. Наприклад, консульства у Києві та Харкові, працюють навіть краще, ніж улітку минулого року.

- Можливо, черги стали менші, але всі знають, як складно отримати візу до Польщі, тепер вже візу Шенген.

- Запевняю, Польща сердечно приймає усіх, хто прагнуть відвідати Польщу із туристичною метою. Наголошую – саме туристичною. Адже не будемо лукавити, багато хто хочуть отримати візу Шенген у польському консульстві, бо це легше, ніж у якомусь іншому. Однак, це помилкове судження, бо вимоги Євросоюзу скрізь однакові. Іноді недобросовісно поводять себе й туроператори, шкодячи своїм клієнтам. Але в цілому співробітникам польських консульств вдалося організувати ефективну роботу, вони намагаються розібратися в кожній нестандартній ситуації, а українські туроператори вже зрозуміли та сприйняли нові правила організації. До речі, у Харкові, після входження Польщі до Шенгенської зони, видається на віз більше, ніж раніше.

- Помагати туристичній галузі в Україні покликаний і Польський Осередок Туристичної Інформації ?

- Так, Польща дбає про українського туриста. За кількістю приїздів до Польщі українці займають друге місце після німців. Минулого року світом подорожувало понад 900 мільйонів людей. І тенденція така, що туристичний рух у світі лише зростатиме. Ми знаємо, що українці люблять Польщу, і ми чекаємо на українського туриста.

Всі, хто хочуть отримати будь-яку туристичну інформацію про Польщу: загальну, практичну, митну, візову інформацію; дізнатися про те, які види відпочинку існують у Польщі, про види транспортного сполучення, можливість бронювання готелів та багато іншого – дуже запрошую: заходьте до Польського Осередку Туристичної Інформації в Києві. Двері нашого офісу завжди відчинені на вул. Хрещатик 25 приміщення 98. А в інтернеті нас треба шукати за адресою www.polscha.travel/uk.

Ми радо приймемо усіх, хто цікавиться Польщею, туризмом та польсько-українською співпрацею, зорієнтуємо та допоможемо.

- Схоже, польська держава надає серйозного значення туризму. Відчуваєте підтримку?

- Так, підтримка, це властиве слово. Звісно, держава не будує готелів і розважальних центрів – цим займаються підприємці, які отримують від такої діяльності прибутки. Натомість існують чисельні програми, часто фінансовані і Євросоюзом, що сприяють розбудові туристичної інфраструктури, розмітці туристичних шляхів, поширенню туристичної інформації, системі просування, участі у туристичних ярмарках і виставках, підтримують популяризаційні видання тощо.

Ось і Польська Туристична Організація, структурним підрозділом якої є Осередок інформації в Києві – це урядова організація Польщі. Вона має свої представництва у 13 країнах. Такі інформаційні центри Польщі існують вже у Франції, Німеччині, Італії, навіть в Японії. Тепер Польща відкрила свій 14 осередок туристичної інформації за кордоном саме в Україні.

- Чи пов’язано це з тим, що Польща спільно з Україною вибороли право на проведення фінальної частини ЄВРО-2012?

- Певною мірою, так. Уряди наших обох країн надають цій події дуже важливого значення. У планах Польщі – спільно просувати дві наші країни у світі. І Польща, маючи таку розвинену мережу інформаційних осередків у світі – від Америки до Японії, може робити це дуже ефективно.

І навіть якщо самі по собі спортивні заходи не зваблять до наших країн усіх туристів світу, для нас це однаково добра нагода стільки часу голосно заявляти на увесь світ про Польщу і Україну як про прекрасні країни, які варто відвідати та пізнати.

- Якого туриста з України чекає Польща?

- У першу чергу інтелектуального. Такого, який цікавиться міським та культурним туризмом: історією, архітектурою, музеями. Польща - це скарбниця пам'яток культури. Нашій країні пощастило внести до Списку світової спадщини ЮНЕСКО 13 культурно-історичних і природних об'єктів. І нам приємно, що українські туристи вміють це оцінити. Туристи, які не лежать на пляжах, а хочуть щось побачити і пізнати, це, на наше переконання, і є справжні туристи.

- А Ви відкрили для себе Харків?

- Мені дуже приємно було дізнатися, що Харків має аж 17 міст-побратимів у світі, а серед них і польське місто Познань. Ось були Дні польського кіно в Україні, зокрема в Харкові. Незабаром Харків проведе у Познані фестиваль «Туристична весна». Співпраця саме між місцевими громадами – містами, регіонами, є перспективою розвитку туристичної галузі. Такі проекти активно підтримує і часто фінансує Євросоюз. Міста-партнери можуть чимало зробити для жителів один одного. Наприклад Краків, моє рідне місто, що є побратимом Києва, прийняв рішення відкрити доступ до усіх музеїв міста для киян. Погодьтеся, це приємно. Це справжня дружба.

Зрозумійте, це не Польща ускладнила перетин кордону і спричинила проблеми для українців, це спрацьовує сама філософія кордону. Але, будемо сподіватися, співпрацею і дружбою, добрими намірами, спільними устремліннями – ми досягнемо того, що між Україною і Польщею зрештою теж не буде кордонів, і ми житимемо у спільному європейському домі.

Розмову провів Микола Чарка