Літературний форум
НОВИНИ

ТИХО ДУНАЙ ВОДУ НЕСЕ

19:56 13.01.2010

ТИХО ДУНАЙ ВОДУ НЕСЕ

Питання виведення з кризи та вирішення проблем господарської діяльності ВАТ «Українське Дунайське пароплавство» були обговорені на нараді, що відбулася в Мінтрансзв’язку під головуванням першого заступника Міністра транспорту та зв’язку України Василя Шевченка. У нараді взяли участь заступник Міністра – голова Державної адміністрації морського і річкового транспорту Михайло Чубай, заступник Міністра Володимир Бадагов, представники ВАТ «УДП» та профспілок.

Учасники приділили значну увагу реалізації заходів по оздоровленню «Українського Дунайського пароплавства», яке має кредиторську заборгованість, непогашені кредити, зокрема, перед Нацбанком, борги із виплати зарплати тощо. Разом із тим основну увагу було приділено можливості списання плавзасобів пароплавства, термін експлуатації яких за технічними характеристиками завершився, яке потребує прийняття низки законодавчих рішень та відповідної процедури.

Оскільки ВАТ «УДП» входить до сфери управління Мінтрансзв’язку і перебуває в переліку об’єктів державної власності, що не підлягають приватизації, та є стратегічно важливим для України, будь-які кроки стосовно підприємства мають бути законодавчо вивіреними та комерційно доцільними.

«Вирішення проблемних питань, пов’язаних з кризовим фінансово-економічним станом Українського Дунайського пароплавства, має здійснюватись шляхом прийняття виважених дій виключно в рамках правового поля, що будуть всебічно підтримані всіма зацікавленими органами державної влади. Ми маємо розглянути різні шляхи подолання кризових явищ на підприємстві та прийняти максимально ефективне рішення для відновлення роботи «УДП», що не зводитиметься лише до розпродажу майна», - зауважив під час наради Василь Шевченко.

«Наша мета - дійсно вивести «Українське Дунайське пароплавство» на новий рівень розвитку, а не просто залишити підприємство, що має стратегічне значення для держави, без плавзасобів», - підкреслив перший заступник Міністра.

 

Довідка

Відповідно до частини 9 статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» господарські організації, створені на базі об’єктів державної власності, що не підлягають приватизації, до виключення їх з переліку об’єктів державної власності, не можуть вчиняти дії стосовно майна, переданого до їх статутного фонду, наслідком яких може бути відчуження майна, у тому числі – передача його до статутного фонду інших господарських організацій, передача в заставу тощо.

Мінтрансзв’язку неодноразово зверталося до відповідних органів щодо отримання роз’яснень стосовно можливості реалізації майна ВАТ «УДП». Міністерство юстиції України у своєму висновку, наданому листом №476-0-26-09-19 від 3.02.2009, зазначило, що «дія положення частини дев’ятої статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» поширюється на ВАТ «Українське Дунайське пароплавство», яке  створено на базі цілісного майнового комплексу підприємства, яке віднесене до об’єктів державної власності, що не підлягають приватизації».

Крім того, Фонд державного майна листом №10-17-8560 від 17.06.2009 повідомив, що «у зв’язку з включенням ВАТ «УДП» до переліку об’єктів державної власності, що не підлягають приватизації, на нього поширюються обмеження, передбачені частиною дев’ятою статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» і товариство не може приймати рішення щодо реалізації майна».