Літературний форум
НОВИНИ

ЛОНДОН ПРО УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ

06:09 31.12.2009

ЛОНДОН ПРО УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ

Послухай мене. Правдиві історії від знедолених дітей у всьому світі »- під такою назвою в театрі єдинорога в Лондоні в рамках святкування 20-річчя Конвенції ООН про права дитини відбулася прем'єра театральної постановки, підготовленою групою акторів проекту« Лід і Світло »у співробітництві з дитячими організаціями «Врятуйте дітей» ( "Врятуємо дітей") і «Кожній дитині» (EveryChild).

Ідея проекту - проілюструвати Невигадане історіями права дітей, які відображені в Конвенції ООН з прав дитини. Зокрема для розробки тематичного сценарію були проведені глибинні інтерв'ю з дітьми та підлітками в Індії, Бангладеш, Україні, Малаві, Гайані, Камбоджі, Бразіліі, Колумбії, Уельсі та Монголії.

«Мова театру універсальна, тому так важливо донести до наших глядачів погляди, думки та слова тих дітей, яких дорослі зазвичай не помічають, і не дають слова - це зокрема діти, постраждалі внаслідок воєнних конфліктів, мігранти та біженці, вихованці інтернатних установ, діти з особливими потребами.

Наш сценарій показує те, як Конвенція про права дитини змінює світ, як вона може позитивно вплинути на життя окремої дитини, і як в сучасному світі невиконання окремих її положень робить дітей вразливими, обмеженими та незахищеними перед недитячою проблемами », - пояснює авторка сценарію Крістін Бейкон .

Під час вистави історія 17-річної Марії (ім'я змінено) з Київщини демонструвала вразливість права дитини на сім'ю. Дівчинка, яка прожила більшість свого дитинства у державних закладах опіки, зрідка відвідуючи своїх родичів, розказала про буденне життя в інтернаті: перші враження, атмосферу виховання, навчання та вільних годину.

«Якщо чесно, то дні народження ми свої не святкували. Там могли подарувати шкарпетки і дві ручки. Дорослі не поздоровляли, а так діти між собою могли поздоровити. Для малих там старші ... Спочатку ми їх малих, чесно ображали. А потім вже наприкінці 11 класу мені чогось їх так стало шкода. Я почала задумуватися про їхнє майбутнє », - розповідає дівчинка про своє життя під державною опікою.

На запитання про найважливіше право для дитини, Марія відповіла, що це право на свободу думки: «Саме головне право - це право голосу. А у дітей в багатьох дитбудинках його відбирають ».

Інтерв'ю та переклад життєвої історії для проекту «Послухай мене. Правдиві історії з знедолених дітей у всьому світі »було здійснено Представництвом благодійної організації« Кожній дитині »в Україні.

«Діти відкриваються, коли відчувають, що те, що вони скажуть, має значення, - розповідає Оксана Швед, менеджер з комунікацій П

редставніцтва, яка записували інтерв'ю. На відміну від нас, дорослих, діти думають серцем, не розумом. Тому нам так важко знайти спільну мову з ними, тому немає складнішого мистецтва, ніж уміння з ними спілкуватися. Маю надію, що ця театральна постановка дозволить нам почути і зрозуміти один одного краще ».

Відео вистави:

Також переглянути виставу (англійською), та ознайомитися з її сценарієм Ви можете за посиланням: www.everychild.org.uk / Content / listentome  

Послухати про виставу по радіо BBC (англійською): www.everychild.org.uk/docs/listentome2.wma  

Контакти

Файли

listentome_web2.jpg 21,6 КБ