Літературний форум
КНИЖКИ

Під знаком Лева

00:00 07.09.2007

Під знаком Лева

Віталій Матеуш – надзвичайно плідний письменник. У нього в доробку нараховується п`ятдесят книжок! Тематика його творчості багатопрофільна: проза, дослідництво, колекціонування, публіцистика. Авторка цього допису активно листується з Віталієм Матеушем.

Віталій Матеуш. Шлях в лабіринті. Заручення Марії. Хмельницький: ТОВ НВП «Еврика», 2005.- 51 с.

Віталій Матеуш. Заручення Марії. Хмельницький: Приватне видавництво Алли Цюпак, 2005.- 51 с.

Віталій Матеуш. Дні студентського життя. Хмельницький: ТОВ НВП «Евріка», 2005.- 50 с.

До уваги читачів пропонується декілька цитат, що стосуються творчості письменника.

«Ваша дослідницька діяльність життя і творчості Тараса Шевченка мене вражає. Багато інформації звучить для мене вперше саме з Вашої книги. Ви її систематизуєте, подаєте в часі й просторі – це цікаво й викликає інтерес.»

«Ваш роман «Студентське життя» читаю з цікавістю. Насамперед, це щоденник, а цей жанр я полюбляю здавна; мені подобаються замальовки Львова, описи студентського життя,фіксованість певних настроїв у всій їх мінливості й пересічності. Звернула увагу на вислови-«зблиски»: «Цей вогонь не старіє, а залишається завжди юним…вогонь не старіє, а зникає таким самим молодим, як при народженні…я без перешкод увійшов в царство казкових рослин, далеким від буденних людських турбот».

Разом з тим, не можу не зауважити на дещо «заземлену» мову, «побутовий» словник – «канцелярит»; можливо, в дечому прозаїчну деталізацію, як на художній твір. Складається враження, що Ви навмисно ховаєтеся за «побутовизми», «заземлюєтеся» у повсякденність, не даєте собі розправити поетичні крила. Можливо, я не права, і так воно має бути, але, даруйте, я відчуваю щось таке, що Ви самі ховаєте від себе, а значить і від читача.»

«Як дослідник, Ви вільно орієнтуєтеся в часі й просторі літератури, історії, філософії – Ваша ерудованість викликає повагу; володієте секретом повільного вчитування в чужі тексти, тонко відчуваючи душу автора, і просто(на перший погляд, ніби просто), відверто висловлюєте свої «неузгоджені» думки, чіткі дефініції аргументуєте переконливо, відсилаючи до першоджерел. Ваші «нумеровані» додатки читаються всмак!»

Дігай Тетяна Іванівна.

Березень 2006