Літературний форум
ПОЗИЦІЯ

Цікава ситуація

21:44 08.08.2007

Класно мати друзів в УНІАН

ОДНЕ з провідних інформаційних агентств України організувало прес-конференцію з приводу літературного фес­тивалю «ПРОСТО ТАК», що вже сім років поспіль проводиться а місті Коростені. Прес-конференція транслювалася по все­українському 5 телевізійному каналу, та по каналу «КоростеньТБ». Мабуть, не було 6 такої інформаційної підтримки поки ще не надто розкрученого фестивалю, якби не був йогоспіворганізатором та особистим товаришем нашого міського голови, коростенець, комерційний директор УНІАН Валерій Нечипоренко.

На сайті можна знайти рекомендацію одинадцяти місць в Коростені, які реко­мендовано відвідати гостям міста. Дуже вдала для реклами ідея, але чомусь зовсім відсутні фото. На мою думку, фото міського парку, об’єкту «Скеля» та інші види міста тільки додали 6 привабливості.

А ще, в переліку «цікавинок міста» чомусь розкрученого фестивалю, якби не був його співорганізатором та особистим товаришем нашого міського голови, коростенець, комерційний директор УНІАН Валерій Нечипоренко.

Сам по собі факт PR акції, це дуже схвальний крок на рекламу фестивалю та й міста в цілому. Присутні на прес-конференції Валерій Нечипоренко та міській голова Володимир Москаленко повідомили про те, що в цьому році літературний фестиваль заплановано про­вести не в жовтні, а 8 вересня, на День Міста.

За для популяризації фестивалю (а не конкурсу, на що наголошував В. Нечипоренко) відкрито Інтернет-сайт (www.litfest.org.ua), на якому можна дізнатися про організацію, умови участі та спонсорства. До речі, головними спонсорами в цьому році будуть комп’ютерна компанія DiaWest та газета «Зеркало Недели». Привабливим виглядає забезпечений спонсорами приз за перше місце ноутбук – «DiaWest» та 5000 гривень.

На сайті можна знайти рекомендацію одинадцяти місць в Коростені, які рекомендовано відвідати гостям міста. Ду-же вдала для реклами ідея, але але чомусь зовсім відсутні фото. На мою думку, фото міського парку, об`єкту «Скеля» та інші види міста тільки додали б привабливості.

А ще в переліку відсутній музей заводу «Коростенський фарфор». Невже все так погано на заводі? Може вже потрібно вести перемовини про передачу музейної колекції місту?

Міський голова довів до присутніх журналістів про те, що ідея організації фестивалю в Коростені належить саме Валерію Нечипоренку, чомусь зовсім забув про другого «батька» – редактора коростенської газети «Вечірній Ко-ростень» Віктора Васильчука, про що знають більшість корстенців. Необхідно відмітити, що в історичній довідці на сайті фестивалю про це чітко сказано.

А ще, цікавою новиною може бути запрошення на фестиваль «неформалов», молодих «вільних» авторів, яким запро­поновано оранизувати наметове містечко на берегу Ужа біля «варшавки». Мабуть, буде цікаво.

Володимир БОРОВКОВ,

«Іскра», №28 від 21.07.07 р.

P.S. Я, головний редактор газети «Вечірній Коростень», навмисне роблю цей передрук, бо він, здається, найбільше відповідає реаліям того, що відбулося. Адже в одній з останніх розмов з міським головою В. Москаленком було остаточно вирішено, що свято «Просто так» не змінить «свій календар» і відбудеться як і завжди на Покрову, в жовтні. Тим більше, що через об`єктивні причини я не зміг взяти участь у згаданій прес-конференції, де як один із засновників фестивалю до кінця відстоював би саме «цю дату». Але... Вона неспіввідносна з амбі-ціями новоспечених засновників, бо співпадає з днем заснування «Вечірки» (збіг обставин? Хоча вже подібне було кілька років тому, пов`язане з «народженням» од-ного з комунальних засобів масової інформації. – Авт.).

Окремі нюанси є і в авторстві ідеї самого літературного свята (саме так, а не інакше). Про це йшлося 11 років тому в журналі «Київ» (№№11-12, 1996 р.), де в нарисі Л. Дубрівки писалося: «Молоді митці (Коростеня. – Авт.) хочуть започаткувати літературно-мистецьке свято «Іскри Іскоростеня». Назву цю запропонував зем-ляк Василь Юхимович»)...

Але не хочу несправделиво применшувати роль В. Нечипоренка в заснуванні цього свята, бо це саме він дав йому назву, а потім вже за допомогою спільних зусиль В. Москаленка і «Вечірнього Коростеня» воно втілилося в життя. Варто зазначити, що й Володимир Васильович залюбки пішов назустріч, фінансуючи його проведення. Проте через 6 літ, минулого року «Просто так» могло й не відбутися, міськвиконком чомусь вирішив проводити його... через рік...

І ось новий виток фестивалю (конкурсом він ніколи й не був, як зазначалося на прес-конференції). Тепер він справді стане комерційним конкурсом, бо ж на кону стоять чималі спонсорські кошти. Тепер новостворена київська «Дирекція фестивалю» вирішила провести 3-денне літературне шоу напередодні парламентських виборів з грунтовною київською підтримкою, з наметовим містечком (до болю вже знайоме), катерними прогулянками (здається, в парлемент на катерах ще ніхто не входив) 20-тисячною аудиторією на міській площі, і великим патріотичним духом міського самоврядування. Хоча... Не можу зрозуміти, чому ж не прозвучали гордо з вуст шановного В. Москаленка прізвища тих «трьох членів НСПУ», якими він так пишається? А вони цілком достойні цього: Галина Цепкова, автор багатьох цікавих поетичних збірок, нагороджена Грамотою Верховної Ради України; Міха Козимиренко, лауреат премії імені І. Франка (процитую ж-л «Косень», №1 від 1999 р.: «...це подія в житті держави (йдеться про переклад книги поезій Т. Шевченка «Думи мої» на ромську мову), а Коростень придбав не тільки паспорт літературний – віднині він буде внесений до всіх енциклопедій і довідників, як місто шевченківське (підкреслено авт.) , бо тут живе (нині покійний) пе-рекладач творів славного Кобзаря. Про себе ж про-мовчу... А ще можна було б назвати щирих і відомих земляків П. Клименка, В. Кордуна , П. Сингаївського, В. Головецького... Зрештою згадати й відомі в області й не тільки творчі справи літературно-мистецької студії «Древлянка». Але... Піархід є піарходом і не чим іншим... Багато різних думок рояться в голові. Але я – з святом! І не шкодую, що віддав йому сім творчих і життєвих років. Кращих. Отож і без жалю привселюдно віддаю своє «заспокійливо-запопадливо-подачкове» членство в журі новоспеченим директорам фестивалю.

Віктор ВАСИЛЬЧУК