ПОЕЗІЯ І ГРАФОМАН
На мотив відомої пісеньки
Деяким віршомазам
Вона
Ти казав,що в понеділок ще не битимем тарілок.
Я прибігла,та дарма- й пилу з посуду нема.
Ти казав ,що у вівторок збукетуєш рим зі сорок.
Я прибігла, та дарма- й квітки гарної нема.
Ти казав, що у середу накачаєш віршів меду.
Я прибігла, та дарма –чарів з пасіки нема.
Він
Не прийду і у четвер,бо той мед я сам весь зжер.
То ж викручуйся сама,бо мене «жура» пройма.
Не чекай і у п’ятницю ти від мене на спідницю.
Бо очікуєш дарма!Твого розміру нема!
Не біжи і у суботу на мою нову роботу.
Сам про неї ще не чув .Хоч кричу,кричу,кричу…
Вона
Не спіши і у неділю з своїх віршів божевіллям.
Як чарівності нема,ліпше житиму сама.
ТЛІННЯ
Хоч як їх не пече,всі ждуть пожару
Віктор Гриценко
(зб. «Яблуко Єви».2020)
Ішов і уявився жар.
А він мене привів на згар,
Який зоставив кочегар,
Бо нашептав йому шинкар,
Що всі на цей чекають дар.
Але у сяєві пожеж
Зненацька вибіг на манеж
Думок розгніваних кортеж:
- Невже не знає кочегар,
Що час вже вивів на олтар
Замість чужинного пожар
Вже добре зримі й з дальних веж
Багряні помисли пожеж,
Які прийшли до рідних меж,
Позбувшись штопаних одеж.
Помста
Це сталося. Знов! І без мене відчалив ковчег.
Сергій Дзюба. Тритомник «Гріх любити неталановито!». – Том I. Вірші. – Київ-Чернігів, 2021.
Післяпотопний чутно аромат,
Й таке довкола диво незбагненне.
Усе! Тепер нехай той Арарат
Пробачення попросить сам у мене.
Бо ним ходив неправильний стратег,
Котрий не мав і розумінь зелених.
Й потонув у воді життя ковчег –
Вона помстилась Ноєві за мене!
ШКОДА ДИНОЗАВРІВ
Убий метелика,убий!-
кричать монади.
Хай динозаври йдуть у бій
…над безпорадним.
Юлія Курташ-Карп
(«Українська літературна газета»
від 20 листопада 2020р.)
Де моя над словом влада?
Хоч це,звісно,й горе,
Надихали ж ті монади
Далі Сальвадора.
Ті монади неблокадні
Й мені несли лаври,
Що ковтнути безпорадні
Навіть динозаври…
ПЛАЧ ЗА ВИТВЕРЕЗНИКОМ
Від сльози золотої водки,
У якій я до душі промок
………………………..
Горілкою заллю
Тривогу неземну
……………………..
Вимочуєм нерви в горілці
………………………….
То горілка,то слава,то гроші
…………………………..
П’ю горілку з ангелом-охоронцем
……………………………….
Хай плаче горілка
………………………………
Стече в горілку сльоза-циганка
Ігор Павлюк
(Кн. «Спас»,2021)
В думок саду настала дивна мить,
Яку лиш я збагнути добре можу:
До мене прудко білочка спішить
Й без пляшки гостю зустрічать негоже.
Та сам все випив. І у магазин
Біжу,забувши про свою статечність.
І раптом розмисл появивсь один
У цьому плині часу бистротечнім.
Кричу до влади: - Люд побережіть,
Коли потрібне тут одне зі звершень -
Громаді витверезник поверніть,
А я у нім клієнтом стану першим!
ПЕРЕВІРШ НА ВЕЧЕРЮ
Ваші вірші неперевіршені
……………………………
З риком горнів мідногорлих
…………………………….
Летять великі небилиці
З царе-горохових земель
…………………………..
А небо-темна сковорідка,
А місяць-смажений жовток
Микола Савчук
(Кн. « Ружа трояка»,2020)
Днина сонячнороса збігла в римопечері.
Й час цей мідногорлосить,що вже пора вечері.
Я пательную небо дужий,але і гречний.
Пригопакую: треба ж дати усім яєчню.
Кожному в мовократер потім я зацимбалю
Й крізь поетичні кванти гордо подамся далі.
Лики ласкаві липнуть й мушу липучість лити,
Аби у верболипах свій перевірш запити.
НАУКА ВІД … ДРЮКА
У темряву вдивлялись очі-
собака лаяв на … весну
Ярослав Ткачівський
газ. «Літературна Україна»
від 25 червня 2022р.
Про себе в темряві не знаю,
Хоча б по-іншому хотів.
І через це на всіх залаяв.
Й від дрюка потім…скавулів.
ПЕРЕЛЯК
На мотив коломийки
Постукався Альцгеймер сподіваний
……………………………………….
Але жив гуцул і помер
він не був у місті мер
Поліщук не народився
На життя поклав він хер
Володимир Цибулько
«Українська літературна газета»
від 6 листопада 2020р.
Видно я діждус вендети
за жартики різні
бо зобачив у поета
матюкізми грізні
Ледве вспів про них сказати
Бистрий як Шумахер
враз римач став посилати
незгодних всіх на …
Перепудився й Алцгеймер
що клопоти має
не торкається глінтвейну
бо й так матукаут
А здерут остатну лаху
Що ж тогди робити
як не буде в чому на …
културно сходити
малярство Давида Бурлюка
Ігор Фарина
