Літературний форум
ПОДІЇ

ПІДСУМКИ: ПОЕТИЧНА ЗИМА МИКОЛИ СОМА

14:34 05.03.2021

ПІДСУМКИ: ПОЕТИЧНА ЗИМА МИКОЛИ СОМА

Переможців щорічного конкурсу «Поетична зима Миколи Сома 2020-2021» оголосили 28 лютого, в останній день зими. Нагородження відбулося у Києві, у Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки. Цим дійством вшанували пам’ять поета Миколи Сома, родом із с. Требухів на Броварщині, котрий працював у цій бібліотеці, а ще свого часу керував літературно-мистецьким об’єднанням «Криниця».
Зі вступним словом звернулася до присутніх директор бібліотеки Ольга Романюк. Вона розповіла про кількість заявок (9 - на першу номінацію та 27 - на другу), складнощі з оцінюванням, оскільки бувають однаково сильні твори кількох різних учасників, напружену роботу журі та - попри все - оперативнне підбиття підсумків. Враженнями про конкурс поділилися голова журі - очільниця Київської організації Національної спілки письменників України, поетеса Марія Морозенко та член журі - поет, прозаїк, актор театру і кіно Василь Довжик. Згадували про Сома не лише як поета чи колегу, а й як про рідну людину - дідуся. Адже на заході була присутня його онука, Юлія Сом.
Також захід відвідали учні Требу­хівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вони влаштували невеликий імпровізований концерт.
Учасники конкурсу змагалися у двох номінаціях - «Краще виконання віршів та пісень на слова Миколи Сома» і «Кращий власний поетичний твір». Крім того, кожен учасник, разом зі своїми творами, надсилав есе про Миколу Сома. Конкурсанти уособили зріз суспільства. Різні вікові категорії, професії, зацікавлення... У кожній номінації журі визначило 1-ше, 2-ге та 3-тє місце. Переможців запросили на дійство, проте інтригу з розподілом місць до останнього не розкривали. Оголосили вже під час вручення відзнак.
У першій номінації перемогла Олександра Малаш (Саня Малаш) - поетка, бардеса з села Гоголів на Броварщині. Приїхати на вручення вона не змогла, проте вийшла на зв’язок за допомогою Скайпу, дізнавшись про свою перемогу онлайн. Друге місце посіла Ангеліна Лук’яненко, а третє - творчий дует Ангеліни Чуняк та Маргарити Кихай. Усі - з Требухова. З авторською поезією перемогла Людмила Сотник (с. Літки - Бровари - Київ, броварське літературно-мистецьке об’єднання «Криниця»; від «Криниці» - окреме привітання!). Людмила й раніше посідала призові місця у літературних конкурсах. Друге місце - в Ірини Мостепан (родом із м. Рівне, тепер живе в Ірпені), третє - в Людмили Живолуп (народилася у смт. Драбів на Черкащині, живе у с. Чубинське Бориспільського району Київської області).
Лауреати конкурсу «Поетична зима Миколи Сома» одержали почесні нагороди: дипломи і кубки переможців, чашку з логотипом конкурсу, книгу. Цінний світоглядний дарунок - Український щорічний календар - отримали фіналісти від Фонду Миколи Томенка «Рідна країна». Усіх, хто взяв участь у конкурсі, але не переміг, закликали не засмучуватися, а надалі творити, подаватися на конкурси, пробувати сили у різних жанрах. Нехай ця весна подарує всім натхнення!

НОВЕ ЖИТТЯ, Броварі

Лідія СТРЕЛЬЧЕНКО,
керівник літературно-мистецького
об’єднання «Криниця».