Літературний форум
СКЛАД

СВІТЛАНА МАКАРЕВСЬКА

13:32 20.03.2018

СВІТЛАНА МАКАРЕВСЬКА

народилася 14 квітня 1947 р. в м. Хуст Закарпатської області.

   Родина: батько Круцко Борис Олександрович, вчитель, родом з Білорусі. Мама Олена Калениківна -- українка з Поділля, з селянської родини. Дід Каленик помер у 1933 р. від голодомору. Брат -- Круцько Анатолій. Сестра -- Пилипчук Тетяна. Чоловік -- Макаревський Іван Филимонович працює в будівельній галузі. Є донька, син, онук і три внучки.

   Освіта: закінчила одинадцятирічку у Віньковецькій середній школі на Хмельниччині; технологічний факультет Київського інженерно-будівельного інституту.

   Кар'єра: працювала у науково-дослідному інституті будівельного профілю (КиївЗНДІЕП) на інженерних посадах та завідувачкою аспірантури.

   Вірші та прозу пише, починаючи з шкільних років. Автор поетичних збірок "Коралі" (1996 р.), "Я пожежу вогнем гасила" (1999 р.), "Було і буде" (2002 р.), "Тепла хвиля" (2005 р.). У четверту збірку увійшла також проза. У 2013 році перевидала надруковане раніше, додавши нове, у двох збірках з традиційними вже назвами "Коралі" та "Тепла хвиля". Книги ілюстровані репродукціями творів Народних художників України І. Марчука та Л. Жоголь, з їхньої згоди.

   Вірші С. Макаревської та відгуки про її творчість неодноразово публікувалися в українських газетах та журналах. За її участю виходили радіо- та телепередачі, проводилися творчі вечори та презентації її книг.

   Світлана Макаревська не має звань та нагород за літературну діяльність, свідомо не є учасницею творчих конкурсів та членкинею НСПУ. Натомість бере активну участь в роботі "Літературного форуму".