Літературний форум
ПОДІЇ

ПРО ПРАВО НА СМІХ У БІБЛІОТЕЦІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО

15:48 23.04.2017

ПРО ПРАВО НА СМІХ У БІБЛІОТЕЦІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО

21 квітня 2017 року у приміщенні Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого відбувся круглий стіл ВГО «Український клуб» за темою: «Право на сміх: сучасна українська карикатура». Ведучий заходу – голова правління Українського клубу Роман Кухарук. Доповідачем виступив експерт Українського клубу, карикатурист Олег Смаль.

Олег Смаль – відомий в Україні та за її межами політичний карикатурист, за освітою архітектор. Перша його карикатура з’явилася у 1977 році у газеті «Радянська Волинь». Співпрацює з вітчизняними та зарубіжними виданнями. Він  має понад десять тисяч опублікованих робіт.

Сміх подовжує життя. Це найпростіший і найприємніший спосіб наведення контакту.

З початку шістдесятих років український споживач гумору поволі почав знайомитись із зразками світової карикатури. Карикатура – дуже специфічний жанр мистецтва. Вона не обов’язково зображує те, що є. Вона перебільшує проблему, попереджає, говорить, що так може бути чи так не повинно бути. Карикатуристи показують нас і навколишній світ в несподіваному, нерідко дотепному ракурсі. Вони находять незвичне у звичному, смішне в несмішному.

Кожен з учасників круглого столу мав змогу долучитися до жвавого обговорення, переглянути роботи автора, поділитися враженнями та висловити власну точку зору щодо стану сучасної української карикатури.

В дискусії участь взяли  Анатолій ГОРОВИЙ, Ігор МИСЯК. Юрій ІКОНЕНКО, Валерій ФІСУН, Олексій ВАЩЕНКО та инші.
В організації круглого столу взяли участь: Український клуб, Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, Літературний форум, журнал «Слово і дія», Український парламентський клуб «Нація».

 

Інформація підготовлена відділом СКД