Літературний форум
Самовидець Василь ВЕЛИМЧИЙ

МЕНТОВСЬКИЙ КОМЕНТАТОР АЛЄКСАНДР СЄДИХ

01:54 11.06.2014

МЕНТОВСЬКИЙ КОМЕНТАТОР АЛЄКСАНДР СЄДИХ

 

В одній з невеличких ґазет, що шукає правду, оприлюднено матеріал з наступними назвою і врізом  ЄВРОМАЙДАН ЗМІНИТЬ СИСТЕМУ?

 

Що може змінитися в організації політичної системи в Україні після Євромайдану, обговорювали на засіданні Українського столичного клубу. Подаємо коментарі експертів.

Особливу увагу привертає коментар одного з начебто експертів Українського столичного клубу. Олександр СЄДИХ, правник:

 

28 жовтня 2013 року в місті Ужгород Закарпатської області близько двох тисяч школярів та їх батьків зібрались на мітинг біля Ужгородської міської ради для протесту проти скасування осінніх канікул. Мітинг почався близько дев'ятої ранку на площі перед Ужгородською міськрадою. За різними оцінками, кількість мітингувальників може становити від декількох сотень до двох тисяч. Більшість із мітингувальників отримали 27 жовтня повідомлення на мобільний телефон, відправлене через сайт компанії оператора мобільного зв'язку, із пропозицією прийняти участь у акції протесту проти переносу канікул. Протест проти скасування осінніх канікул супроводжувався скандуванням "Владу на мило" і "Погорєлов, поверни осінні канікули". Мітингувальники закидали будівлю курячими яйцями, туалетним папером, пластиковими пляшками та цукерками. Натовп двічі спробував штурмувати будівлю мерії. Близько 9.20 натовп кинувся до входу, фактично штурмуючи мерію. За 10 хвилин була друга спроба штурму. До протестувальників вийшов заступник міського голови Юрій Беляков, але він не дав людям жодних пояснень. У певний момент у чиновника з натовпу полетіла пластикова пляшка з водою. Після цього він знову зник у мерії і мітинг продовжився.

Потім протестувальники перейшли від міської ради до будівлі обласної державної адміністрації, звідки вийшло розпорядження про рекомендацію органам місцевого самоврядування перенести осінні канікули та приєднати їх до зимових канікул в учбових закладах області.

До протестуючих вийшли заступник голови Закарпатської ОДА Іван Качур та директор Департаменту освіти та науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Маріанна Кляп. Маріанна Кляп пообіцяла провести моніторинг ситуації та поспілкуватись із керівництвом шкіл, щоб розробити механізм роботи в таких ситуаціях на майбутнє.

Але протестувальники не захотіли слухати чиновників та знову повернулися до Ужгородської міськради.

Як зазначив пан Качур, причиною для переносу канікул було декілька. По-перше, в Закарпатті затяжна тепла осінь із денною температурою близько 20 градусів, і тому краще вчитися зараз, аніж взимку, коли велика вірогідність епідемій грипу та ОРЗ. Друга причина - традиції зимового відпочинку в Карпатах. Досить багато сімей віддають перевагу відпочинку взимку, а не влітку, заради катання на лижах. Тому планують тривалий відпочинок саме в холодну пору року.

В свою чергу, Закарпатська ОДА оприлюднила офіційну позицію голови ОДА Олександра Ледиди, де зазначено, що розпорядження про перенос канікул є рекомендованим та ні в якому разі не ультимативним, і підтвердженням цьому є те, що в деяких закарпатських містах канікули все ж таки розпочались вчасно. Ледида зазначив, що рішення про перенос канікул місцеві ради приймають самостійно.

Тим часом Ужгородський міський голова пообіцяв, що дітей, які пропустять навчання, не будуть карати. За його словами, в нього вже є 200 заяв від батьків про те, що їх діти на канікулах будуть за кордоном. Міський голова пообіцяв, що ніякої дисциплінарної відповідальності діти не понесуть. Представник Закарпатської ОДА Оксана Бабунич пообіцяла мітингувальникам пройтись по школам та вивчити ситуацію.

29 жовтня міський голова Віктор Погорєлов звернувся до міліції з проханням перевірити інформацію про правопорушення з боку групи з 200-300 школярів, що брали участь в акції протесту проти відміни осінніх канікул. В заяві Погорєлов також поскаржився, що протестувальники заважали місцевим мешканцям безперешкодно заходити до будівлі міської ради, закидали її сміттям та продуктами харчування.

Також міський голова попрохав міліцію виявити осіб, причетних до організації акції, та застосувати до них відповідні заходи реагування згідно із діючим законодавством.

Того ж дня троє батьків подали заяву в прокуратуру на незаконність цього документу, прийнятого з порушенням діючого законодавства.

Такі дії МВС може кваліфікувати за статтями 341 та 304 Кримінального кодексу України. Стаття 341: захоплення будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, з метою незаконного користування ними або перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ, організацій - карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Стаття 304: втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Що звертає на себе увагу?

Український столичний клуб відбувся 29 листопада 2013 року на тему "ПОЛІТИЧНА КОНСЕРВА ( офіційна влада, чиновництво, офіційна опозиція, ЗМІ, партії, політологи, політтехнологи, ґрантоїди) і ПОЛІТИЧНА АЛЬТЕРНАТИВА (середній клас, свідоме громадянство, українство, інститути україноцентричного громадянського суспільства, незалежні ЗМІ, україноцентричні політологи і політтехнологи).
ВИБОРЧА СИТЕМА: мажоритарна, пропорційна, пропорційно-мажоритарна, мажоритарно-партійна. Нові технології на виборах: клони, мітинги, залучення дітей і вчителів до протестного руху тощо"

Ні про які євромайдани та їхні підсумки ще не могло ітися. Отже саме така назва комусь вигідна. Кому?

Звичайно ментам.

Що справді говорилося на круглому столі? Ось виклад, підготовлений секретаріатом УК:


http://www.nacija.com.ua/?country=ukraine&r=3&article=5476

Коментаря Сєдих там нема. Чому? Бо він на круглому столі мовчав як риба. Або як срака. Кому як до смаку. Хто і навіщо запросив його на засідання УСК невідомо.

Як сталося так, що його коментар з'явився в ґазеті? Висновок один - це ментовський стукачок, який висловлює їхню позицію.

Хто міг надати ґазеті матеріал? Очевидно - ті, кому це вигідно.

Ми у свою чергу можемо тільки застерегти експертів Українського клубу та всіх мислячих і чесних громадян: будьте обережні з ментовськими стукачками.

Від цього залежить ваша особиста безпека