Літературний форум
КНИЖКИ

Романи Алли Сєрової видає «ЕКСМО»

23:54 03.09.2013

Романи Алли Сєрової видає «ЕКСМО»

 

,

ябо як Андрій Кокотюха напророчив письменниці майбутнє

Ще 2009 року в рецензії на одну з книжок цієї Авторки відомий автор і знавець жанрової літератури Андрій Кокотюха писав, що за умов наявності в Україні повноцінної книжково-видавничої індустрії, українські видавці бились би за право видавати цю Авторку чи й взагалі - створили б окрему серію спеціально «під неї».

Як відомо, слово писане має здатність матеріалізуватись, - інколи у вельми несподіваний спосіб. Все, що напророчив Кокотюха Аллі Сєровій збулося, але...не в Україні, не українською мовою, та ще й під новим літературним іменем. Відтепер твори знаної української авторки захопливої гостросюжетної прози та володарки найпершого Гран-прі конкурсу «Коронація слова» Алли Сєрової будуть видаватись під іменем Алла Полянська... в Росії, одним з найбільших російських видавництв «ЕКСМО», яке спеціально «під Аллу» створило окрему книжкову серію «От ненависти до любви», що стартує з п'яти її романів. Перша книжка серії під назвою «Одна минута и вся жизнь» (українською цей роман ще не публікувався) - вже у книгарнях, а ще дві побачать світ цієї осені.

У народі кажуть: якщо жінка змінила зачіску - вона закохалась. А от якщо знана письменниця змінює ще й своє літературне ім'я, це може означати хіба лиш початок зовсім нового життя.

«Перемовини з "ЕКСМО" були дуже непростими, але я завжди вірив у Аллу, оскільки вона створює дуже якісні жанрові тексти, які не можуть не зачепити. І зараз я задоволений попередніми результатами, - коментує Петро Мацкевич, директор компанії PR-Prime, котра володіє виключними правами на твори Алли Сєрової. - Романи Алли Сєрової, вибачайте, - Полянської,не лише виходитимуть чималими накладами в окремій авторській серії, а й мають достойну,навіть за російськими мірками, промоційну підтримку, яка, зокрема, включає й рекламні щити в Московському метрополітені. Сподіваюсь, що й в Україні нове літературне ім'я принесе успіх Аллі, яка сьогодні вже є автором 10 романів». До речі, Петро Мацкевич, який є засновником видавництва «Кальварія», був видавцем трьох із чотирьох романів Алли, які виходили українською.

Досвідчена сценаристка, автор низки серіалів і телевізійних фільмів, письменниця Марина Меднікова переконана, що новим читачам Алли можна лише позаздрити: «Алла Сєрова - автор розкутий,сміливий, ризиковий, який нехтує всілякими штампами. Схоже,що вона сама отримує неймовірну насолоду від своїх вигадок. Нестримна фантазіяжене її вперед звивистимий заплутаними сюжетними вулицями та провулками. Здогадатися, куди приведе цей шлях -неможливо. Відірватися відчитання - теж. Їїгерої живуть в незвичайних обставинах, вони непередбачувані, виламуються зі звичних рамок,від їх вчинківі дій захоплює дух. Карколомний сюжет, яскраві образи, не "стоптане" середовище проживання героїв, напругаі драйв, драйв і напруга!Можна лише позаздрити її новим читачам».

Нагадаємо, що запорізька письменниця Алла Полянська (Сєрова) здобула Гран-прі найпершого конкурсу«Коронація слова» у далекому 2000 році за роман «Правила гри» майже за детективних обставин: більшість членів журі стверджували, що українська письменниця не могла написати такого «крутого» роману самостійно та запідозрили її у плагіаті. Лише експертиза показала, що роман - насправді оригінальний. До речі, на цьому од самого початку настоювала Євгенія Кононенко, яка тоді була експертом цього конкурсу.

Однак подальша письменницька доля Алли Сєрової в Україні, попри феєричний старт, виявилась геть не простою: після першого видання «Правил гри» 2001 року, здійсненого видавництвом «Махаон-Україна» під однією обкладинкою з романом Ірен Роздобудько«Пастка для жар-птиці», їй довелось більше 6-ти (!!!) років чекати на наступні видання своїх книжок українською: «Подвійне дно» («Кальварія», 2007); «Закон джунглів» («КСД», 2007), виданий під псевдонімом Ванда Сокольна під назвою «Дух джунглів»; «Правила гри» (видання друге, перероблене, «Кальварія», 2010);«Інший вид» («Кальварія», 2010).

Та й особиста долі Алли була зовсім не простою: Кафедру українознавства у Запорізькій інженерній академії, на якій Алла, маючи філологічну освіту,працювала майже 7 років, скоротили більш як на третину -«за нєнадобностью», і їй довелось освоювати нові професії (наприклад, рієлтора) та здобути нову освіту (юридичну)і зайнятись юридичною практикою. Звичайно, що ані її клієнти як ріелтора, ані її клієнти як юриста, навіть не здогадувались, що мають справу з чудовою письменницею.

Можливо,почати нове життя Аллі допоміг її син Павло, а також те, що в «минулому житті»вона була мотокроссером.

А«родзинкою» романів Алли Полянської (Сєрової) є те, що головними їх героями завжди є жінки, - Алла вважає, що жінки є складнішими од чоловіків, а тому й цікавішими.