Літературний форум
ПОДІЇ

Роман КУХАРУК У ПРАЗІ

07:00 14.07.2013

Роман КУХАРУК У ПРАЗІ

 

Український прозаїк, поет, журналіст і громадський діяч, а також голова правління Українського клубу і засновник Всеукраїнської спілки "Літературний форум" Роман Кухарук завітав до Праги. За різноманітність його діяльності українська діаспора Чехії охрестила пана Романа «людиною-оркестром».

Після ознайомлення з визначними місцями чеської столиці і взявши участь в обговоренні україно-білоруських стосунків за круглим столом, Об'єднання українських жінок в Чеській Республіці (голова - Марія Прокоп'юк) запросило буковинського письменника з Києва на зустріч у літературному кафе книжкового магазину «Академія». Цікава деталь: кафе з такою поважною назвою знаходиться в самому серці Праги - на Вацлавській площі.

Свого побратима по перу присутнім на вечорі представив член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників Анатолій Крат, який вже сім років живе і працює в Празі, - екс-редактор "Української газети" наразі є контент-менеджером міжнародної організації «Українська Європейська Перспектива».

Сама зустріч шанувальників смачного українського слова мала назву «Муха з цукром» і відбувалася у формі знайомства з рецептами й секретами творчої кухні людини, в більшій частині прізвища якого ховається той, хто професійно готує поживу для інших людей. А книжки, як відомо, це також свого роду продукт, тільки духовний.

 

Роман Кухарук коротко познайомив аудиторію зі своєю біографією, від дня народження (10 серпня 1968 року) у Чернівцях і навчання на філологічному факультеті Київського університету ім. Т. Шевченка аж до посади голови правління Всеукраїнської спілки «Літературний форум» і керівника Українського клубу. До слова ця літературно-художня організація, що об'єднувала видатних діячів української культури, була створена у 1908 році видатним українським композитором Миколою Лисенком.

Роботу Українського клубу як творчого об'єднання поновлено вже восени 2002 року. Сьогодні Український клуб - це дискусійний майданчик для експертів, політиків, науковців, політологів, представників громадськості. Забезпечує формування і діяльність незалежного експертного середовища, яке аналізує поточну політичну ситуацію, прогнозує сценарії подій та продукує проекти рішень.

В авторському активі письменника 50 публікацій, зокрема, брошури «Четверта влада в Україні: реальність міфу» (1996, співав.), збірки поезій «Йой» (1993), «Прощальне вино» (2007), «Портрет» (2008), романів: «Пригоди Котамури» (1996), «Любити хлопчика» (1998), «Масло на хлібі» (1999), «Муха з цукром» (2000), «Відчуваючи сніг» (2001), книги «Свобода проти України» (2001), «Гербарій з кров´ю» (2003), «Письменник - основа культури» (2003), «Висохла вода» (2005), «Безрадісна політика» (2008).

Почитавши вірші зі збірки «Прощальне вино», Роман Кухарук відповів на запитання чеських українців. Таким чином присутні довідалися, наприклад, про те, що «людина-оркестр» вірить в Бога і при цьому вірить в себе, а також сповідує одинадцяту заповідь Ісуса Христа - «Не бійся». А ще переконаний, що між письменником і Богом посередників немає.

Інженер людських душ щедро поділився з аудиторією простими істинами живої людини: «Всіх слухай та не всіх слухайся», «Мінімум комплексів, максимум самореалізації». На думку письменника, його слово - це його український язик, а отже доки буде на землі хоч один українець - його будуть читати, мовляв, йому властивий комплекс повноцінності, бо він володар слова, меча і свободи.

Літературу Кухарук вважає своїм покликання, але не обов'язком. Від розчарування в літературному менеджменті він пішов у політику, а от політика якраз і є його прямим обов'язком. Натомість все літературне менеджерування він тримає в рамках сайту і видавництва.

 

«Бути щасливим - бути собою, - висловив переконанння Роман Кухарук і при цьому додав: - Після нас залишаються діти і книги для дітей. Я в душі дитина, маю дитинячу логіку і талант дитячого письменника. Так розпорядився Господь».

Сучасну українську літературу празький гість вважає цілком самодостатньою і цікавою, позаяк в ній є багато цікавих глибоких авторів. На запитання, що б пан Роман порадив почитати чеським українцям, Кухарук відповів: «Наприклад, Нану Куликову, Павла Вольвача з «Клясою», Марину Соколян з «Херемом», «Повзе змія» Андрія Кокотюхи. Є цікава письменниця Таня Малярчук, яка постійно росте. Дві останні її книжки - «Говорити» і «Звірослов» - це жива, характерна література».

Подарувавши бібліотечку власних, а також виданих Українським клубом книжок українській діаспорі Чеської Республіки, Роман Кухарук побажав присутнім якнайшвидше «повернутися в Україну володарями своєї землі».

Власна інформація.
Світлини Української Європейської Перспективи.