Літературний форум
ПОДІЇ

ФОРУМ ПОЕТІВ І ПЕРЕКЛАДАЧІВ У ЛУЦЬКУ

18:40 24.09.2012

ФОРУМ ПОЕТІВ І ПЕРЕКЛАДАЧІВ У ЛУЦЬКУ

 

26-28 вересня 2012 року в місті Луцьку відбудеться Міжнародний форум поетів і перекладачів «Магнус Дукатус Поесіз», в якому візьмуть участь поети, перекладачі, прозаїки та критики з України, Литви, Білорусі, Молдови та Польщі. Форум організований Спілкою письменників Литви та Центром розвитку «Демократія через культуру» за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні, Польського Інституту, Волинської обласної державної адміністрації та Луцької міської ради. Місто Луцьк, що стало інтеркультурним центром України 2012 року, розвиває взаємодію і діалог культур,продовжуючи багатовікові традиції краю, де збиралися європейські монархи. Тепер тут зустрічаються володарі думок і слова.

 

Ідея «Магнус Дукатус Поесіс» з'явилася як ідея об'єднання литовських, українських, білоруських, польських і латиських поетів і музикантів, що продовжують багатокультурні традиції Великого князівства Литовського, що сьогодні постає як Велике князівство Поезії, кордони якого не мають ні політичних ні географічних ознак. Ініційований групою однодумців,одним із яких був посол Литовської Республіки в Україні, пан Пєтрас Вайтєкюнас,«Магнус Дукатус Поесіс» від 2006 року регулярно організовує музикально-поетичні дійства та випускає поетичних альманах, у якому друкуються тексти учасників проекту, перекладені кількома мовами. Такі заходи відбувалися вже у Мінську,Вільнюсі, Кракові, Києві та Харкові. Побачили світ три числа альманаху «Магнус Дукатус Поесіс».

Як зазначають організатори Форуму, цього року їхньої метою було «розвинути заповітну мрію Чеслава Мілоша, Нобелівського лауреата,тісно пов'язаного з Литвою і Польщею, про зміцнення спільних європейських корінь заради добросусідства культур і народів, і зібратися в Луцьку, щоб обговорити культури та літератури Центральної та Східної Європи, організувати зустрічі з читачами і конференції про «малі батьківщини».

У програмі Форуму заплановані пленарні дискусії,перекладацькі майстерні, виступи авторів на різних майданчиках міста. В арт-галереї «Луцьк» буде відкрито виставку книжкової ілюстрації, присвячену пам'яті одного з найвідоміших книжкових ілюстраторів Литви Ромасу Орантусу. Під час Форуму відбудуться презентації літературних часописів «Вільнюс» (Литва) та«Сучасність» (Україна), виставка книжкових видань луцьких та литовських поетів,пройдуть моно-вистави на вірші Саломеї Неріс та Лесі Українки. Завершиться Форум музично-поетичним дійством «Магнус Дукатус Поесіс».

У Форумі візьмуть участь понад 40 поетів і перекладачів з України, Литви, Білорусі, Молдови та Польщі.