Літературний форум
Меморіал

ПОМЕР РЕЙ БРЕДБЕРІ

18:30 06.06.2012

 

 

ПОМЕР РЕЙ БРЕДБЕРІ

 

Американський письменник, класик наукової фантастики Рей Бредбері помер у Каліфорнії. Інформацію про це вже підтвердили в родині письменника, а також його особистий біограф Сем Уеллер.

Письменник помер у віці 91 року.

Бредбері народився 22 серпня 1920 року в американському місті Уокіган, штат Іллінойс.

Його оповідання почали публікувати в 1950-их роках у журналах, що друкували фантастичну прозу.

Першим успіхом американського письменника стала збірка оповідань «Марсіанські хроніки». Протягом 1950-их років у Бредбері вийшло одразу кілька творів, які користуються успіхом і в сучасних читачів, зокрема, роман "451 градус за Фаренгейтом" і повість «Вино з кульбаб».

За все життя він написав понад 400 оповідань і 13 великих творів.

Бредбері був почесним доктором літератури коледжу Уіттьер (штат Каліфорнія), лауреатом премій О'Генрі, Бенджаміна Франкліна, премії Американської академії, премії Енн Радкліфф, премії «Гендальф». У 1988 році був удостоєний титулу «Гранд-мастер». У 1989 отримав премію Брема Стокера «за досягнення всього життя».

Письменника часто називали метром фантастики, одним з кращих письменників-фантастів і основоположником багатьох традицій жанру. Фактично ж Бредбері не був фантастом, оскільки його творчість слід віднести до «великої», позажанрової літератури, а суто фантастичних творів у нього лише мала частка. Тим не менш, Бредбері був володарем декількох нагород в області фантастики (Неб'юла - 1988, Хьюго - 1954). zn.uaЗа матеріалами: ZN.UA, РИА Новости

  Andriy Shevchenko‏@ashevch

Коли ми робили "Обличчя світу" з Бредбері, він прийшов на інтерв'ю у шортах і попросив 100 USD. Але це окрема добра і довга історія. R.I.P.