Росія обере Путіна тільки за те, що він знає як розширювати сучасну російську імперію. Мова йде не про історичне «збирання земель руських». Про зміну кордонів мова не йде. Це шкодить сучасним імперіям і зверхдержавам, тому світ не дозволить порушувати статус непорушних кордонів світу, допускаючи винятки тільки великим консенсусом. Захоплення територій модно робити не географічно, а віртуально, умовно називаючи їх територіями впливу. Головне, щоб це виглядало реальним і прибутковим в сенсі економічному. Засоби захоплення – мирна інформаційна зброя, яка не вбиває жодної живої людини, зате реально знищує цілі етнічні групи і нації. Народи-жертви поступово втрачають мову і вмирають в інформаційному просторі, поблажливо любимі імперіалістами під прізвиськами - хохли, малороси, російськомовне населення, англомовні аборигени… Англомо- франкомовний світ робить це делікатно, обіцяючи аборигенам преференції. Росія нічого не обіцяє, вона «ощасливлює» поширенням власної культурної присутності, поки російський бізнес надурняк інтенсивно збирає «по крупіцам» привабливі українські економічні одиниці. Нас бомбують теле-ящиком, переконують, що працювати на їхніх олігархів за ті ж гроші набагато престижніше і спокійніше. Російський чинник обіцяє твердою рукою заспокоїти галасливу українську політику, щоб жили в мирі і благодаті під світлом зірки Кремля. Буде єдина культура і єдиний порядок – так легше вести бізнес імпер-глобалістам на територіях впливу. Отож не дивно, що Путін зібрався розширювати культурну присутність Росії на територіях колишнього колишнього СРСР. Україна – історична територія російського впливу і це консенсусом визнав увесь сильний світ. Росія нам обіцяє на порядок збільшити освітню і культурну російську присутність, а економічну присутність - тим паче. Українське населення, яке розуміє російську у нею без розбору балакає, поголовно зараховано у співвітчизники Росії , права яких буде захищати майбутній президент всіх російських співвітчизників і росіян – Владімір Путін. Ось кілька цитат з його виборчої програмної статті із газети "Московские новости", : "Повага до своєї країни визначаться ще й тим, як вона здатна захистити права своїх громадян і співвітчизників за кордоном", "Для Росії існує можливість не тільки зберегти свою культуру, а й використовувати її як потужний фактор просування на глобальних ринках. Російськомовний простір - це практично всі країни колишнього СРСР і значна частина Східної Європи. Не імперія, а культурне просування, не гармати, не імпорт політичних режимів, а експорт освіти і культури допоможуть створити сприятливі умови для російських товарів, послуг і ідей", "Ми повинні в кілька разів посилити освітню і культурну присутність у світі - і на порядок збільшити його в країнах, де частина населення говорить російською або розуміє російську" . Отже на порядок збільшиться поширення в Україні російської мови, російського телебачення, російської преси, російськомовного світу. Сказано так, щоб правильно зрозуміли московські чиновники і не злякались добродушні українці. Насправді «на порядок» означає - «в десять разів». Якщо при існуючому засиллі російського, яке відверто підтримується владою, все це збільшити ще в десять разів, то скільки залишиться українського? Для перетворення України в Малоросію де факто достатньо і п’ятикратного збільшення російськомовного пресингу. А тут обіцяють посилити російську мовну, освітню і культурну присутність з десятикратною, залізобетонною гарантією. Безумовно в Україні знайдуться люди, які готові цьому сприяти, адже на цьому можна добряче заробити. Росія заплатить рублями, виміняними за гривні, заплачені за «дешевий газ» і «дешеву робочу силу». Українці вже платять путінський податок і ще заплатять за збільшення російської присутності «на порядок». Аякже! Ходять дивитися російськомовні фільми, купують російськомовні газети, родинами дивляться улюблені російські теле-серіали замість відмовитись і рішуче вимагати від влади свого- українського. Якщо росіянам можна мати дома все російське і за кордоном теж там, де їх розуміють, то чому українцям зась вимагати своє? На жаль, більшість українців думають собі – Коби не гірше! Рахують гривні до зарплати і відчувають себе винуватими навіть перед рідними дітьми, не сподіваються на те, що влада їх почує ще в такому великому капризі – мати свою мову, культуру, не чуже телебачення…Складається враження, що всі українці в опозиції, а у владі їх немає ні одного. То за кого ж тоді ми голосували? За кого голосувати тепер, якщо всі кандидати говоритимуть про бідну економіку і страждання українців? А хочеться почути гідну відповідь на путінське «збільшити на порядок». А гідною відповіддю може бути лиш одна – відмовитись від російського мовно-маскультурного продукту-товару зовсім. І знаходяться люди, які вже роблять це в Тернополі. Там затіяли цілком аргументовану кампанію бойкоту фільму “Примарний вершник 2? (Ghost Rider: Spirit of Vengeance) , дубльованого тільки російською мовою. Про це повідомляє Інтернет-ресурс За Збручем. Українцям не просто радять не дивитись цей фільм в кінотеатрах, але й дають дуже корисні поради як домагатись власників цього бізнесу поваги до українського глядача, завдяки якому ті заробляють. Українцям варто підняти власну самоповагу, принциповість і відповідальність «на порядок» , отоді буде в Україні добробут і порядок!
М. Івано-Франківськ. 29.02.12р. Володимир Ференц
