Літературний форум
КНИЖКИ

СЛАВА СВОБОДІ -- СВОБОДА СЛАВІ

06:27 31.08.2011

СЛАВА СВОБОДІ -- СВОБОДА СЛАВІ

За фінансового сприяння Тернопільської міської ради видавництво «Астон» видало книгу «Вірна дочка України. Слава Стецько: життєпис у боротьбі», впорядковану Богданом Мельничуком, Мироном Сагайдаком та Віктором Уніятом.

Ця праця є першою спробою висвітлити в книжковому виданні на основі архівних документів, спогадів та інших матеріалів життєвий чин Голови Проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Слави Стецько.

Читачі книги дізнаються про дитячі та юнацькі роки Слави Стецько, її діяльність в ОУН, зокрема в підпіллі, в часи вимушеної еміграції, та після повернення в Україну в 1991 році.

«Слава Стецько не була «залізною леді», як Маргарет Тетчер, але залізними були принципи гордої дочки Тернопілля. Вона мала блискавичну реакцію і почуття гумору, була прекрасно ерудована, красномовна, вміла пробачати слабкості й не пробачала зради та підступу. А ще – чарівною жінкою, героїнею нашого часу, зразком для наслідування тим молодим жінкам, які усвідомлювали себе українками», - роблять узагальнюючий висновок упорядники видання.

Беззаперечно, нове видання буде корисним не лише для істориків, краєзнавців, педагогів, громадсько-політичних діячів, але й для ширшого кола читачів, які цікавляться історією національно-визвольних змагань українського народу.

Василь БЕРЕЗА