Літературний форум
ПОДІЇ

ПУРГОМЬОТ МІШИН

08:27 13.05.2010

ПУРГОМЬОТ МІШИН

12 травня 2010 року Державний інститут розвитку сім’ї та молоді спільно з Регіональним представництвом Фонду ім Ф. Еберта в Україні та Білорусі і Українським центром політичного менеджменту провів науково-практичну конференцію «Стратегії європейської інтеграції очима молодіжних лідерів».

Участь у конференції взяли близько 50 представників молодіжних організацій, держслужбовців та науковців, зокрема Інституту економіки та прогнозування, Управління у зв’язках з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, Спілки молодих політологів, Спілки Української Молоді, Української Студентської Спілки, Державного інституту розвитку сім’ї та молоді, ГО «Еліта держави», Регіонального представництва Фонду ім. Еберта в Україні та Білорусі тощо.

 Під час заходу були обговорені проблеми європейських цінностей у життєвих стратегій молоді; досвід інтеграції молоді у європейський простір; технології співпраці молодіжних організацій із урядовими установами;  а також налагодження євроінтеграційного діалогу через розвиток молодіжних проектів,

 На думку учасників конференції, одним із пріоритетних напрямків формування молодіжної політики є міжнародне молодіжне  співробітництво.

Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту в межах своєї компетенції  сприяє здійсненню молодіжних культурних обмінів. Зокрема, програми молодіжних культурних обмінів здійснюються в рамках виконання міжурядових та міжвідомчих угод щодо співробітництва в сфері молодіжної політики.

Також Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту сприяє співпраці українських  молодіжних громадських організацій з молодіжними громадськими організаціями іноземних держав. Вони реалізують окремі проекти з іноземними партнерами (характер непостійних зв’язків) та такі, що входять до певних міжнародних спілок (характер постійних зв’язків).

 Інтенсифікація міжнародних контактів молоді пов’язана з розширенням євроінтеграційних та глобалізаційних процесів, у яких Україна все частіше стає активним учасником. Загалом, можна виділити дві найголовніші лінії міжнародних контактів українського студентства – організовану та самостійну. До організованих контактів українських студентів у першу чергу слід віднести контакти, що відбуваються через студентські й молодіжні організації, органи студентського самоврядування, контакти в рамках співпраці вищих навчальних закладів, виконання навчальних та освітніх програм, а також контакти, організовані органами влади чи в яких органи влади були співорганізаторами або надавали сприяння. 

Загалом в Україні  діє ряд потужних молодіжних організацій, які проводять заходи міжнародного характеру в Україні, цільовою аудиторією яких є студенти, а також самі стають учасниками й формують українські студентські делегації для участі в подібних заходах в інших країнах. Це, передусім, „Українська студентська спілка”, „Союз молоді регіонів України”, „Молода просвіта”, Організація студіюючої молоді „Зарево”, „Фундація регіональних ініціатив” тощо.

 Підсумовуючи, учасники конференції відзначили, що молодіжні організації  продовжують відігравати провідну роль у процесі інтеграції України до Європейського Союзу з метою вдосконалення міжнародного молодіжного співробітництва. На цій основі здійснюється молодіжний обмін, реалізація різних культурно-гуманітарних програм, обмін організаційно-технічним і викладацьким досвідом, проведення міжнародних конференцій та круглих столів тощо.