Літературний форум
ПОЛІТИКА

«Буслав Січ»

09:32 04.05.2010

 «Буслав Січ»

 

 

У Богуславському районі п’яту частину населення складає молодь. Незважаючи на існування близько двадцяти районних молодіжних громадських організацій та гуртків, більша частина молоді є соціально пасивною, та не може самореалізуватися. Це пов’язано з вузьким колом діяльності МГО, гуртків, та їх неспроможністю задовольнити всі різнобічні потреби сучасної молоді. Адже не всім подобається грати у футбол чи займатися, приміром, бальними танцями.

Бажаючи змінити ситуацію на краще, у листопаді 2007 року було створено Богуславську районну молодіжну громадську організацію «Буслав Січ», яка стала об’єднанням небайдужої молоді. Ініціатором створення та одним із засновників став Мельник Олександр. Разом з Видутою Сергієм, Підлісняком Віктором і Підлісняк Тетяною він і створив організацію, основними завданнями якої стали:

сприяння стимулюванню соціальної і політичної активності молоді;

сприяння зростанню національної свідомості молоді;

сприяння формуванню досвіду спільної міжнародної, політичної, ділової та гуманітарної діяльності молоді;

участь у проведенні громадської роботи у молодіжному середовищі;

сприяння патріотичному, фізичному та моральному вихованню молоді, пропаганді здорового способу життя;

участь у розробці та здійсненні цільових програм і заходів з метою профілактики правопорушень та недопущення залучення молоді до кримінальних структур і угруповань;

участь у формуванні та реалізації державної молодіжної політики;

сприяння стимулюванню розвитку політичної та правової культури;

поширення правових знань серед молоді;

представлення інтересів молоді в стосунках з органами місцевої влади та місцевого самоврядування.

Розвиток «Буслав Січ» можна порівняти з розвитком дитини. Перші кроки були важкими і непевними – давалася взнаки відсутність досвіду в більшості учасників. Приводом повірити у власні сили стало проведення фестивалю «Buslav-fest» березні 2006 року (учасники: «Тінь Сонця» (Київ), «Біла Вежа» (Київ), «Ренесанс» (Ірпінь), «Протилежність» (Біла Церква) та «ScreamerS» (Самбір, Львівська обл.)) та навесні 2007 року (учасники: «Проти Ночі» (Ірпінь), «ScreamerS» (Самбір, Львівська обл.), «Реліквія» (Богуслав), «Slap» (Луцьк) та «Watch my Fall» (Київ)), організація та проведення яких є повністю заслугою Мельника Олександра.

Першою помітною подією в житті організації після її створення стало проведення 3-го музичного фестивалю «Buslav-fest» в грудні 2007 року, учасниками якого були Nu Fuel, N-Digit, Watch my fall, Incest, Black Tears, Steel Dragons. Фестиваль дав змогу молодим богуславським гуртам виступити на одній сцені з більш досвідченими колективами, а молодим богуславчанам – безкоштовно послухати виступи гуртів з різних куточків України. В цьому ж місяці було проведено благодійний концерт для дітей з обмеженими функціональними можливостями за участю бандуристів Ярослава Джуся та Данила Носко.

З часом члени організації брали участь у проведенні круглих столів, форумів, де можна було знайти однодумців, обмінятися досвідом, ідеями, встановити контакти з іншими організаціями.

 «Буслав Січ» сприяла створенню гуртка сучасного танцю «Новий схід», приймала активну участь у заходах, що проводилися місцевою владою, організовувала тематичні таборівки.

На даний час члени організації задіяні в різних довгострокових програмах. Ними було зініційовано проведення круглого столу 15 квітня 2010 року в м. Богуслав, на якому розглядалися питання взаємодії молодіжних громадських організацій району та студентських рад. Результатом стала розробка програми об’єднання і розвитку МГО і рішення про проведення тематичних круглих столів регулярно.

Ще одним довгостроковим проектом «Буслав Січ» є проведення таборівок «Територія форматності» в одному з мальовничих місць району, на яких молодь має змогу послухати українських пісень, гри бардів та бандуристів, взяти участь у козацьких забавах, скуштувати страви традиційної української кухні та дізнатися цікаві факти про історію рідного краю.  На майбутнє планується перетворення таборівок на постійно діючий комплекс по вивченню та відтворенню побуту, ремесел, культури, звичаїв українського народу.

Члени організації не планують зупинятися на досягнутому, а розвивати існуючі проекти та розробляти і реалізовувати нові ідеї.