Літературний форум
НОВИНИ

МІНФІН ІМІТУЄ ГРОМАДСЬКІСТЬ

22:21 02.02.2010

МІНФІН ІМІТУЄ ГРОМАДСЬКІСТЬ

На виконання розпоряджень Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 № 1035-р «Про схвалення Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства» та від 22.07.2009 № 858-р «Про внесення змін до Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства» Міністерство фінансів повідомляє.

З метою налагодження комунікацій з інститутами громадянського суспільства та реалізації відкритості, прозорості та широкого доступу громадськості до інформації Мінфіном було здійснено ряд заходів.

Так, протягом 2009 року проведено 5 прямих телефонних ліній Кабінету Міністрів за участю керівництва Міністерства фінансів України, зокрема:

06.03.2009 – проведена телефонна "гаряча лінія" за участю заступника Міністра фінансів України В.М. Матвійчука;

04.12.2009 – за участю заступника Міністра фінансів В.Б. Альошина;

19.06.2009 – за участю Першого заступника Міністра фінансів І.І. Уманського;

01.09.2009 – за участю заступника Міністра фінансів В.Б. Альошина;

04.12.2009 – за участю заступника Міністра фінансів В.Б. Альошина.

11 вересня 2009 року відбулося засідання Громадської ради при Міністерстві фінансів України, на якому було реорганізовано склад Громадської ради та затверджено нове Положення про Громадську раду.

На згаданому засіданні також обговорювався проект Стратегії реформування податкової системи України, який визначає пріоритетні цілі, завдання та механізми реформування податкової системи України на період до 2018 року. 23.12.09 розпорядженням КМУ № 1612-р стратегію було схвалено. В подальшому це сприятиме забезпеченню сталого економічного зростання, збільшенню податкових надходжень до бюджету, забезпеченню створення єдиного правового поля діяльності суб’єктів господарювання, а також адаптації елементів податкового законодавства України до законодавства ЄС і норм СОТ.

На офіційному веб-сайті Міністерства у рубриці «Громадська приймальня» та на спеціальному стенді постійно розміщується інформація про проведену роботу, графіки та порядок особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами Міністерства, нормативно-правові акти, які регламентують порядок роботи зі зверненням громадян. Найбільш актуальні питання, з якими громадяни звертаються до Міністерства фінансів та відповіді на них, щоквартально розміщуються на веб-сайті.

Так, за 2009 рік на адресу Міністерства фінансів України надійшло 10184 пропозиції, заяви і скарги від громадян України та інших держав:        71 пропозиція, 9894 заяв (клопотань) та 219 скарг. 

Більше третини загальної кількості звернень приходиться на заявників, які проживають у Вінницькій, Харківській, Полтавській, Одеській, Дніпропетровській областях та місті Києві. Залишається достатньо високою активність громадян, які мають встановлені законодавством пільги – інваліди, ветерани війни та праці, потерпілі від аварії на ЧАЕС та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Більша частина звернень громадян стосувалася питань виплати громадянам компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень. Значна частина звернень стосувалася роботи банківської системи- 885 та отримання нарахувань, відшкодувань за вкладами у банківських установах України – 546. Актуальними залишалися питання  лотерейної діяльності та ігрового бізнесу – 74, податкової та митної політики – 169, внесення змін до законодавства – 187,  відшкодування збитків – 42 та фінансові питання в галузі освіти і науки – 59.

Крім того, у 2009 році на веб-сайті Міністерства фінансів було розміщено 29 проектів регуляторних актів для обговорення та внесення пропозицій громадськістю. Ці регуляторні акти також розміщено для розгляду та пропозицій на веб-сайті «Громадянське суспільство і влада». 

Забезпечено проведення консультацій з громадськістю щодо питань формування і реалізації єдиної державної фінансової, бюджетної, податкової, митної політики, політики у сфері державного внутрішнього фінансового контролю, випуску та проведення лотерей, розроблення та виробництва голографічних захисних елементів, врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання найважливіших рішень Міністерства фінансів.   

Так, відповідно до п.4 ст.28 Бюджетного кодексу 20 березня 2009 року України в Міністерстві фінансів відбулося публічне представлення Звіту про виконання Державного бюджету України за 2008 рік, а 15 квітня відбулося публічне представлення Звіту про витрачання бюджетних коштів за 2008 рік у розрізі економічної класифікації видатків.

У 2009 році велася активна робота із засобами масової інформації. На веб-сайті міністерства та в ЗМІ поширювалися інформаційні повідомлення щодо діяльності Міністра і Міністерства (інтерв’ю, статті, коментарі, роз’яснення, прес-релізи тощо), а також велось інформування про публічні заходи за участю керівників Міністерства. Так, на офіційному веб-сайті

Міністерства фінансів України за 2009 рік було розміщено 476 інформаційних матеріалів з питань фінансової, бюджетної та податкової політики держави.

У 2010 році Міністерство фінансів продовжить активну співпрацю з інститутами громадянського суспільства, реалізовуючи відкритість, прозорість та широкий доступ до інформації, пов’язаної з діяльністю Міністерства, сприятиме створенню умов для виявлення громадської позиції у формуванні та реалізації державної політики.