Літературний форум
ПОДІЇ

УГКЦ І ПІДПІЛЛЯ

12:44 27.12.2009

УГКЦ І ПІДПІЛЛЯ

Українська Греко-Католицька Церква  розкриває свою підпільну діяльність

«До світла воскресіння  крізь терни катакомб» — під такою назвою Інститут історії Церкви презентував виставку, присвячену 20-й річниці легалізації Української Греко-Католицької Церкви (1989-2009). Відкриття відбулось 18 грудня в Українському Католицькому Університеті у Львові.

Дев’ятнадцять виставкових банерів охоплюють історію УГКЦ в період з 1939 по 1991 роки: процес ліквідації, десятиліття підпільної діяльності в умовах репресивної радянської політики і насаджування атеїзму, період боротьби за легалізацію і перші події з життя вже відродженої Церкви. 

«Одним із найцікавіших моментів є відображена ієрархія висвячування єпископами інших єпископів у підпіллі — такого ви не прочитаєте і не знайдете в жодній книжці», — розповів директор Інституту історії Церкви о. Андрій Михалейко. 

У  відкритті  виставки взяли участь ректор Українського Католицького Університету о. Борис Ґудзяк, заступник голови з гуманітарних питань Львівської ОДА Ігор Держко, начальник управління соціального захисту Ольга Лесюк. Своїми спогадами поділились політв’язень, голова Комітету захисту УКЦ Іван Гель, один із найактивніших священиків підпілля о. Василь Вороновський, інші представники підпільної Церкви.

 Виставка створена на базі матеріалів Інституту історії Церкви, також матеріали надали Центр досліджень визвольного руху,  Галузевий державний архів Служби безпеки України та Музей історії релігії у Львові. 

Експозиція виставки триватиме до Різдва. Відвідати її можна за адресою (вул. Іларіона Свєнціцького 17).  Далі вона «помандрує» парохіями Львова та України.

Прес-центр ЦДВР

Контактна особа: Тетяна Лазаревич  299 45 15, (093) 48 16 108