Літературний форум
НОВИНИ

КАРПАТСЬКИЙ ФОРУМ

11:01 27.12.2009

КАРПАТСЬКИЙ ФОРУМ
 

Форум відбувся 17-18 грудня 2009 р. в м. Яремче Івано-Франківської області. Цим заходом завершилася реалізація Проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії», який впроваджувався Туристично Асоціацією Івано-Франківщини від липня 2007 року та фінансувався Європейським Співтовариством в рамках Програми сусідства «Румунія-Україна».

Метою форуму
став розвиток міжрегіонального партнерства у сфері екотуризму на всеукраїнському та міжнародному рівнях, а також започаткування традиції обміну ідеями та пропозиціями між організаціями та фахівцями у цій сфері. Форум було задумано як засіб передачі досвіду у сфері екотуризму, налагодження співпраці між представниками туристичних організацій з України та країн Європейського Союзу, обговорення питань просування екотурістічніх продуктів, а також як середовище для генерування ідей щодо нових проектів у сфері розвитку екотуризму.

16 грудня форуму передував семінар для фахівців у галузі туризму, на якому обговорювалися шляхи просування екотурістічніх продуктів. Питання семінару більш детально та комплексно були обговорені в рамках форуму впродовж наступних двох днів. У форумі взяло участь близько 170 представників центральних, регіональних та місцевих органів влади, фахівців у галузі туризму, охорони довкілля, представників туристичної індустрії, наукових установ, громадських організацій та ЗМІ. Як відзначив радник з питань туризму Джим Фленері, досвід та зацікавленість експертів з обговорюваних питань забезпечили високий фаховий рівень дискусій та ідей, що озвучені на форумі.

У рамках форуму працювали тематичні секції, присвячені питанням активного туризму та збереження природоохоронних цінностей, сертифікації, стандартів та якості послуг у сфері екотуризму, брендінгу, а також автентичної культури та народного мистецтва як складових ектурістічного продукту. Напрацювання секцій були презентовані загалу учасників форуму. На міжнародному екотурістічному форумі представлені результати більш ніж дворічної роботи Проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії». Зокрема, учасники форуму мали змогу відвідати екотурістічній візит-центр у Яремче - унікальний туристичний об'єкт, який у привабливому для відвідувачів форматі репрезентує Українські Карпати та концепції охорони довкілля.

Наслідками діяльності Проекту стали 4 тури, які охоплюють туристичні атракції на Івано-Франківщині та в повіті Марамуреш. Спільні тури стали об'єктом промоційних заходів в рамках проекту - видання та розповсюдження кишенькового путівника, участі у національних та міжнародних виставках у Києві, Бухаресті, Лондоні та Берліні. Крім цього, було організовано та успішно проведено спільний ознайомчий прес-тур для оглядачів провідних українських та зарубіжних туристичних видань.

Завдяки Проекту створено туристичний веб-портал області та встановлено інформаційні кіоски у Івано-Франківську, Коломиї, Верховині та Бая-Маре (Румунія).

З метою створення сприятливих можливостей для подальшої співпраці між українськими та румунськими партнерами відкрито Українсько-румунський туристичний ресурсний центр у Івано-Франківську. У рамках проекту експертами напрацьовано попереднє обгрунтування відкриття пункту пропуску Шибене-Поеніле-де-суб-Мунте на українсько-румунському кордоні. А у липні 2008 року представники прикордонних громад Івано-Франківщини та Марамуреш задекларували своє прагнення до відкриття пункту пропуску, підписали меморандум про співпрацю та затвердили звернення до урядів обох країн.

Створені у рамках проекту інноваційні еколого-туристські продукти вже зараз використовуються місцевими громадами, громадськими та комерційними структурами Івано-Франківщини та повіту Марамуреш як для промоції транскордонного регіону, так і для розвитку нових продуктів. Основними партнерами проекту з української сторони виступили Івано-Франківська обласна державна адміністрація та Карпатський природний національний парк, а з румунської сторони - Асоціація «ЕкоЛоджік». Як зазначила голова Правління туристичної асоціації Івано-Франківщини Оксана Федорович, екотурістічній форум підводить підсумки масштабної роботи.

Однак, ця діяльність має стати поштовхом для реалізації нових ідей, реалізації ще більш амбітних завдань, спрямованих на просування нашого регіону на міжнародних туристичних ринках. У цьому плані перед нами - величезне поле діяльності, незліченні можливості, які можна і треба використовувати.
 

Контакти

  • Оксана Федорович
  • Голова правління туристичної Асоціації Івано-Франківщини
  • initiative@ukrpost.ua
  • 80342504605
  • http://www.travelcarpathians.com/
  • вул.Дністровська 26 м.Івано-Франківськ 76018