Літературний форум
НОВИНИ

ПАРОПЛАВОМ ДО МАРОККА

08:42 13.12.2009

ПАРОПЛАВОМ ДО МАРОККА

Україна і Королівство Марокко уклали міжурядову Угоду про морське торговельне судноплавство. Документ був підписаний заступником Міністра – головою Державної адміністрації морського і річкового транспорту України Михайлом Чубаєм та Міністром промисловості, торгівлі та нових технологій Марокко Ахмедом Реда Шамі 8 грудня 2009 року в місті Рабат (Марокко).

Досі між Україною та Королівством Марокко не існувало відповідної угоди, яка б регулювала відносини у сфері морського торговельного судноплавства. Тож Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Марокко про морське торговельне судноплавство укладена з метою розбудови договірно-правової бази та створення відповідного механізму регулювання відносин у сфері морського торговельного судноплавства між двома державами. Відповідний проект Угоди був ухвалений розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1253-р від 21 жовтня 2009 року.

Підписана Угода відповідає світовій практиці укладання міжнародних договорів у галузі морського транспорту та створює міжнародно-правову базу для співробітництва на міжурядовому рівні. Зокрема, передбачено, що кожна із сторін забезпечує суднам іншої сторони у своїх портах та територіальних водах таке ж ставлення, як і до власних суден. Це стосується вільного доступу в порти, використання портів для навантаження і розвантаження вантажів, посадки і висадки пасажирів, здійснення звичайних комерційних операцій і користування всіма послугами для судноплавства.

 «Підписання документу забезпечить надійний механізм міждержавних зв’язків між країнами, сприятиме розвитку співробітництва у галузі морського транспорту та туризму і налагодженню ділових зв'язків», – підкреслив голова Державної адміністрації морського і річкового транспорту Михайло Чубай.